Wi-Fi 6 – найсучасніший стандарт бездротової мережі, що забезпечує високу якість зв’язку і максимальну швидкість, яку тільки можна вичавити з Wi-Fi. Більшість сучасних роутерів уже йдуть із підтримкою цього стандарту. То як зрозуміти, що настав час уже переходити на нові протоколи передавання даних? Розберемося в цьому питанні за допомогою 5 наративів.
Ваше підключення до інтернету понад 100 Мбіт/сек
Переважна більшість Wi-Fi-роутерів минулого покоління навряд чи зможуть видати чистими навіть 100 Мбіт/сек. Класичні TpLink’и, які у більшості користувачів, всередині локальної мережі дають стабільну “сотку”. А що, якщо ваш провайдер уже пропонує вам перейти на тариф понад 300 Мбіт/сек? Тут уже без сучасного роутера з Wi-Fi 6 не обійтися. Інакше це не матиме жодного сенсу.
У вас багато медіа-пристроїв
Наприклад, ви тримаєте колекцію улюблених фільмів на сервері NAS, і до локальної мережі у вас підключені телевізори та інше мультимедійне обладнання. Тут вже ніяк не обійтися без високих швидкостей, які може дати по повітрю саме стандарт Wi-Fi 6. В іншому разі буде навантаження на мережу, і всі споживачі зазнаватимуть труднощів із доступом не тільки до локальної мережі, а й до інтернету.
Ви граєте в ігри
Раніше геймери, які любили зарубатися в онлайн-ігри, завжди підключали свій комп’ютер або ноутбук за допомогою дроту. З появою сучасних роутерів із Wi-Fi 6 потреба в дроті відпадає. Якщо роутер не розташований дуже далеко, то не буде жодних проблем зі швидкістю і пінгом. Уже багато гравців відмовилися від дроту на користь сучасного стандарту бездротової мережі.
Підтримка великої кількості споживачів
Якщо у вас велика сім’я і підключено багато пристроїв, то перехід на Wi-Fi 6 не є рекомендаційним – він обов’язковий. Річ у тім, що нові технології підтримують підключення великої кількості споживачів без зниження якості. Не потрібно буде бігати і перевантажувати роутер, який “захлинувся” від такої активності – сучасний стандарт вивезе безліч пристроїв.
Занадто багато перешкод
Роутери минулого покоління працюють на частоті 2.4 ГГц. Зараз на цій частоті стільки пристроїв, що роутеру дуже важко працювати в такому хаосі. У разі, якщо сигнал вашого маршрутизатора ослаб у дальній кімнаті та доступ до мережі став значно гіршим, то це гарний привід придбати новий.
Зараз у трендах дводіапазонні пристрої – працюватиме як стара, так і нова техніка.