Статті

Названо 7 речей, які непомітно “вбивають” акумулятор смартфона

Share
Час читання: 3 хв.

З часом повного заряду гаджета вистачає на менший і менший термін. Чому це відбувається і як зберегти батарею – спробуємо розібратися в статті.

Фонові додатки

Фоновими називаються сервіси, для запуску яких не потрібне натискання на іконку. Вони стартують автоматично під час увімкнення гаджета і працюють навіть після перезавантаження телефону або ручного зупинення програми. Таким чином, власник смартфона може фактично не користуватися цими програмами і навіть не підозрювати, що вони регулярно “крадуть” заряд акумулятора.

Серед найбільш “ненажерливих” для батареї сервісів:

  • facebook;
  • instagram;
  • Tik Tok;
  • google maps та інші.

Як правило, їхня енергоємність пов’язана з вбудованими механізмами “метрик”, тобто даних про користувача як про потенційного клієнта. Такі додатки фіксують масу параметрів (популярні місця, запити, послуги тощо), навантажуючи апаратні ресурси мобільного пристрою.

Інша причина витрати енергії – використання GPS-навігації, пошук сигналу wi-fi або мобільного інтернету, передача даних по Bluetooth. Якщо додаток вимагає цих функцій, найімовірніше, він розряджатиме акумулятор.

Найкращий вихід – видалення або призупинення непотрібних програм.

Зайва яскравість

У сонячний день на затемненому екрані користувач не побачить нічого, крім свого відображення. Відповідно, яскравість має бути високою. Однак, перманентний стан зайвого підсвічування негативно впливає на ємність батареї.

Фахівці радять вдаватися до автоматичного налаштування яскравості екрана. Це означає, що смартфон, адаптуючись до зовнішнього освітлення, встановлюватиме відповідний рівень підсвічування дисплея.

Інший секрет, що допомагає зберегти заряд акумулятора, – виставити мінімальний час до автоматичного блокування екрана. Таким чином, телефон, перебуваючи в режимі очікування, буде економити енергію.

Сильний холод

Неполадки в роботі пристрою на холоді пов’язані з конструктивними особливостями сучасних смартфонів. Їхні батареї укладені в алюмінієвий корпус, що, з одного боку, добре, тому що це не дає змоги їм перегріватися. Але з іншого, низькі температури зменшують швидкість руху іонів, і в результаті ємність акумулятора знижується.

Якщо температура довкілля падає нижче 0°C, щоб не опинитися без допомоги і без зв’язку, слід:

  • користуватися гарнітурою;
  • зберігати телефон не в зовнішній, а у внутрішній кишені одягу або сумки/рюкзака.

Якщо сталася повна розрядка пристрою на морозі, йому потрібно дати відігрітися при кімнатній температурі і тільки потім заряджати.

До незворотних наслідків може призвести тривале перебування батареї на морозі в -30-40°C.

Спалах

Любителі фотографувати на смартфон мають знати, що автоматичний спалах сильно витрачає заряд батареї. Щоб цього не відбувалося, краще відключати його в денний час і використовувати тільки за призначенням – для зйомки на вечірках, нічних пейзажів тощо.

Вібрація

Дивно, але факт: телефон у режимі вібрації розряджається швидше, ніж за звукового сповіщення. Річ у тім, що вібрація змушує телефон пульсувати і тим самим витрачати енергію.

Новина явно розчарує тих, хто не любить або через специфіку роботи не може дозволити собі гучний дзвінок. Як варіант, можна вибирати повністю беззвучний режим і залишати смартфон на видноті, щоб спостерігати за екраном ґаджета, якщо хтось зателефонує або надішле повідомлення.

Неправильна зарядка

Порада використовувати для смартфона тільки “рідну” зарядку багатьма сприймається в багнети і розцінюється як черговий маркетинговий хід, щоб змусити користувача розщедритися на фірмовий зарядний пристрій. У принципі, більшість зарядних пристроїв універсальні, і нічого поганого в періодичній підзарядці за допомогою стороннього аксесуара немає. Однак побоювання викликають численні “зарядники-ноунейми”, придбані за низькою ціною. Одні з них служать вірою і правдою, інші можуть приховувати заводський брак: дріт з неякісної міді, недостатній переріз тощо. У кращому разі такий пристрій буде розтягувати процес заряду, у гіршому – може призвести до загоряння.

Інше питання, яке цікавить власників смартфонів: коли заряджати гаджет. Багато користувачів зомбовані ідеєю, що занадто часте і довге заряджання скорочує термін життя батареї. Це твердження неактуальне для сучасних гаджетів, тому що їхні акумулятори не мають “ефекту пам’яті” і при досягненні позначки в 100% автоматично припиняють процес зарядки.

Ба більше, мікрочіп, що керує процесом зарядки, теж потребує живлення. Тому, якщо батарея розряджається “в нуль” і перебуває в такому стані досить довго, акумулятор може проігнорувати зарядний пристрій.

Звідси рекомендація – поповнювати заряд потрібно при падінні до рівня 20-30%.

Неправильне місце зарядки

Щоб телефон працював довше, заряджати його потрібно правильно. А саме:

  • не допускати перегріву: захищати від прямих сонячних променів, не класти на м’які поверхні, що легко нагріваються (ковдра, пледи, подушки), тримати подалі від обігрівачів;
  • уникати переохолодження: смартфони не можна заряджати на вулиці, в гаражі та інших приміщеннях з негативною температурою повітря;
  • стежити за вологістю, щоб уникнути внутрішньої корозії на електроліті та електродах.

Ці нескладні правила продовжать термін служби батареї і спростять життя власників смартфонів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    iPhone SE 4 може стати частиною флагманської серії iPhone 17

    Згідно з витоками від Majin Bu, чий послужний список не завжди був на 100% точним,…

    08.01.2025

    Нове покращення у Galaxy S25 Ultra: відео в темряві стало чітким як ніколи

    Вчора Samsung оголосила дату наступного заходу Galaxy Unpacked, на якому представить нові флагмани Galaxy S25,…

    08.01.2025

    iOS 18.3 Beta 2 стала доступною для всіх: ось головні зміни

    Компанія Apple випустила другу публічну бета-версію iOS 18.3, яка стала наступним етапом тестування майбутнього оновлення…

    08.01.2025

    Смартфони за підпискою: Samsung робить флагмани ближчими до кожного

    Схоже, що південнокорейська компанія Samsung готується запустити платну підписку для своїх смартфонів зі штучним інтелектом.…

    08.01.2025

    Стали відомі назва і рік виходу нової Xbox

    У мережі з'явилася чутка про вихід наступного покоління ігрових консолей Xbox під назвою Xbox Prime…

    08.01.2025

    Apple готує новинку, яка може стати найкращим хітом 2025 року

    AirTag від Apple став популярним з моменту свого запуску в квітні 2021 року, і тепер…

    08.01.2025