А чи знаєте ви, що оперативну пам’ять на комп’ютері іноді потрібно міняти

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Нещодавно з приятелем стався цікавий випадок — комп’ютер без жодних причин став погано працювати. Іноді браузер зависав при двох вкладках, з’являвся чорний або синій екран. Тести показали, що проблема з оперативною пам’яттю вийшла з ладу одна з планок пам’яті, точніше помилка була плаваючою.

Буває, запускаєш тест і все гаразд. А втретє тест показував помилки запису чи читання. Але розберемося в подробицях, а якщо ви читаєте мій канал уперше, то прошу передплатити і поставити лайк.

Оперативна пам’ять (ОЗП) одна із найважливіших компонентів комп’ютера. ОЗП відіграє ключову роль у тимчасовому зберіганні даних, що обробляються центральним процесором. Але мало хто замислюється про те, що оперативна пам’ять також схильна до зносу і деградації. Оперативна пам’ять на ПК може бути десятиліттями, а може вийти з ладу на 2-3 рік активного використання системи, хоч це і буває вкрай рідко.

Реклама

Принцип роботи будь-якої флеш пам’яті простий є кілька мікросхем, які містять невидимі оку осередки. Кожен осередок зберігає заряд — якщо заряд є, це логічна одиниця, якщо заряду немає, то нуль. Контролер оперативної пам’яті вирішує, як працювати з даними.

Порушення роботи оперативної пам’яті може виникнути внаслідок різних причин, наприклад:

  • Фізичне старіння . Згодом, через інтенсивне використання відбувається знос оперативної пам’яті. Мікроосередки втрачають здатність тримати електричний заряд;
  • Перегрів . Високі температури можуть негативно позначатися стан ОЗУ і прискорити процеси деградації мікросхем;
  • Електростатичні розряди та стрибки напруги можуть пошкодити ОЗП та вивести мікросхеми з ладу.

Що робити? Як часто міняти ОЗП?

Якогось певного терміну зміни оперативної пам’яті, зазвичай, немає. Можна періодично користуватися тестами (краще, звичайно, брати із сайту виробника, якщо такий софт є), щоб виявити несправність до того, як комп’ютер повністю перестане працювати. Я радив би тримати про запас хоча б одну плату пам’яті — у разі проблеми можна буде легко видалити старий модуль пам’яті і поставити новий.

Не забувайте, що точно не варто брати модулі пам’яті, що були у використанні — невідомо скільки годин пропрацювала така пам’ять і в яких умовах. Можливо, пам’ять була у найнінг-фермі (комп’ютер для видобутку криптовалют), навіть якщо тести показують хороші результати, це не означає, що такий модуль може працювати довго. Але й не забуваємо про те, що оперативну пам’ять практично у всіх пристроях можна збільшити, тим самим прискоривши комп’ютер.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ