У наших телефонах зберігається багато особистих даних, втрата яких може призвести до великих неприємностей. Щоб уникнути цього, потрібно знати, як правильно захистити свій гаджет від злому і крадіжки даних.
Тут варто розуміти, які запити додатків можна вважати дивними, а які ні. Якщо навігатор під час встановлення просить доступ до GPS, то це цілком виправдано. Якщо ж про це просить, наприклад, застосунок із ліхтариком, варто задуматися. Також не всім додаткам є сенс давати постійний доступ до інтернету, до ідентифікації пристрою MicroSD, а також контактів і SMS.
Добре, що в наш час існує багато різновидів одного і того ж додатка, тому, якщо вас збентежив запит тієї чи іншої програми, ви можете просто видалити її та завантажити іншу.
Розробники регулярно випускають оновлені версії своїх програм, які можуть містити важливі зміни, пов’язані з безпекою пристрою і самої програми. Уже це є хорошим приводом для регулярного оновлення ОС.
Крім того, розробники, які випустили оновлену версію своєї програми, дають офіційну інформацію про виправлені недоліки та баги. Оскільки ця інформація є загальнодоступною, саме її використовують шахраї, щоб знайти лазівку в пристроях, на яких стоїть застаріла версія ОС. Тому своєчасне оновлення значно знижує ризик атак на смартфон.
Багато людей люблять користуватися безкоштовним Wi-Fi, оскільки це чудовий спосіб економії трафіку на мобільному пристрої. Але якщо ви підключаєтеся до загальнодоступної мережі в кав’ярні, ресторані або в іншому громадському місці і вводите персональні дані для входу на будь-який сервіс або застосунок (наприклад, в онлайн-банк), то ви ризикуєте втратити введені дані, оскільки в такій ситуації їх легко перехопити.
Цією можливістю нерідко користуються зловмисники, тому не варто давати їм шанс вкрасти ваші паролі, дані та гроші. Щоб безпечно використовувати громадські мережі Wi-Fi, встановіть на своєму гаджеті VPN-сервіс. Цей захід допоможе зберегти анонімність, зашифрувати передану інформацію та безпечно користуватися Wi-Fi.
Додатки також можуть зберігати багато особистої інформації. Насамперед це стосується месенджерів (Viber, WhatsApp тощо) і застосунків соціальних мереж (Інстаграм, ВКонтакте тощо), тож не зайвим буде встановити на них пароль, щоб захистити свої листування від непрошеного вторгнення.
Деякі пристрої мають вбудовану функцію, яка дає змогу встановити пароль на додаток. Якщо у вашому смартфоні немає такої можливості, встановіть спеціальну програму. Найчастіше для цих цілей використовують AppLock. Це проста програма з російським інтерфейсом, зрозуміла навіть новачкові, тому проблем у її використанні виникнути не повинно.
Блокування екрана допоможе захистити смартфон від непрошених гостей, якщо ви маєте звичку залишати пристрій без нагляду. Для захисту телефону можна використовувати пароль, PIN-код або графічний ключ. Крім цього, можна під’єднати функції Touch ID або Face ID (якщо їх підтримує ваш смартфон), і тоді для розблокування телефону потрібно буде використовувати відбиток пальця або систему розпізнавання облич. Це буде набагато ефективніше, ніж простий пароль, оскільки його неважко підглянути.
Описані в статті поради не сильно обтяжують користувача, але значно підвищують безпеку мобільного пристрою. Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, що вам потрібен такий захист, просто згадайте, як часто вам доводиться вводити особисті дані та паролі, використовуючи смартфон.
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…
Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…
Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…
Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…