Статті

Ваш телефон буде в безпеці: 5 простих порад, які допоможуть захистити смартфон

Share
Час читання: 2 хв.

У наших телефонах зберігається багато особистих даних, втрата яких може призвести до великих неприємностей. Щоб уникнути цього, потрібно знати, як правильно захистити свій гаджет від злому і крадіжки даних.

Не давайте застосункам дивні дозволи

Тут варто розуміти, які запити додатків можна вважати дивними, а які ні. Якщо навігатор під час встановлення просить доступ до GPS, то це цілком виправдано. Якщо ж про це просить, наприклад, застосунок із ліхтариком, варто задуматися. Також не всім додаткам є сенс давати постійний доступ до інтернету, до ідентифікації пристрою MicroSD, а також контактів і SMS.

Добре, що в наш час існує багато різновидів одного і того ж додатка, тому, якщо вас збентежив запит тієї чи іншої програми, ви можете просто видалити її та завантажити іншу.

Оновлюйте операційну систему

Розробники регулярно випускають оновлені версії своїх програм, які можуть містити важливі зміни, пов’язані з безпекою пристрою і самої програми. Уже це є хорошим приводом для регулярного оновлення ОС.

Крім того, розробники, які випустили оновлену версію своєї програми, дають офіційну інформацію про виправлені недоліки та баги. Оскільки ця інформація є загальнодоступною, саме її використовують шахраї, щоб знайти лазівку в пристроях, на яких стоїть застаріла версія ОС. Тому своєчасне оновлення значно знижує ризик атак на смартфон.

Не підключайтеся до ненадійних Wi-Fi

Багато людей люблять користуватися безкоштовним Wi-Fi, оскільки це чудовий спосіб економії трафіку на мобільному пристрої. Але якщо ви підключаєтеся до загальнодоступної мережі в кав’ярні, ресторані або в іншому громадському місці і вводите персональні дані для входу на будь-який сервіс або застосунок (наприклад, в онлайн-банк), то ви ризикуєте втратити введені дані, оскільки в такій ситуації їх легко перехопити.

Цією можливістю нерідко користуються зловмисники, тому не варто давати їм шанс вкрасти ваші паролі, дані та гроші. Щоб безпечно використовувати громадські мережі Wi-Fi, встановіть на своєму гаджеті VPN-сервіс. Цей захід допоможе зберегти анонімність, зашифрувати передану інформацію та безпечно користуватися Wi-Fi.

Захистіть додатки PIN-кодом

Додатки також можуть зберігати багато особистої інформації. Насамперед це стосується месенджерів (Viber, WhatsApp тощо) і застосунків соціальних мереж (Інстаграм, ВКонтакте тощо), тож не зайвим буде встановити на них пароль, щоб захистити свої листування від непрошеного вторгнення.

Деякі пристрої мають вбудовану функцію, яка дає змогу встановити пароль на додаток. Якщо у вашому смартфоні немає такої можливості, встановіть спеціальну програму. Найчастіше для цих цілей використовують AppLock. Це проста програма з російським інтерфейсом, зрозуміла навіть новачкові, тому проблем у її використанні виникнути не повинно.

Встановіть блокування екрана

Блокування екрана допоможе захистити смартфон від непрошених гостей, якщо ви маєте звичку залишати пристрій без нагляду. Для захисту телефону можна використовувати пароль, PIN-код або графічний ключ. Крім цього, можна під’єднати функції Touch ID або Face ID (якщо їх підтримує ваш смартфон), і тоді для розблокування телефону потрібно буде використовувати відбиток пальця або систему розпізнавання облич. Це буде набагато ефективніше, ніж простий пароль, оскільки його неважко підглянути.

Описані в статті поради не сильно обтяжують користувача, але значно підвищують безпеку мобільного пристрою. Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, що вам потрібен такий захист, просто згадайте, як часто вам доводиться вводити особисті дані та паролі, використовуючи смартфон.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024