У 2023 році в Україні не тільки складно вибрати новий робочий Айфон, але ще й дорого. Через це купівля смартфона від Apple автоматично перетворюється на лотерею, тому багато хто після покупки починає доглядати за ним так, щоб він прослужив якомога довше. Усім відомо, що батарея Айфона – одна з найслабших його сторін: у деяких користувачів вона виходить з ладу навіть через рік, хоча термін служби розрахований як мінімум на півтора-два. Постає гостре питання: як правильно зарядити новий Айфон вперше і що робити, щоб продовжити термін служби батареї?
Раніше під час купівлі телефону ви напевно чули від продавця пораду, що батарею необхідно висадити в нуль, а потім зарядити повністю – і так бажано повторити кілька разів, уникаючи проміжних підзарядок. Нібито це необхідно робити для того, щоб розігнати новий акумулятор у смартфоні, оскільки він має ефект пам’яті.
У Мережі часто пишуть про те, що літій-іонні батареї не мають ефекту пам’яті – він залишився в минулому, оскільки подібне було лише в нікель-кадмієвих акумуляторах. Тобто, продавці радять заряджати смартфон неправильно, спираючись на старі знання? Насправді, не зовсім.
Виявилося, що ще 2013 року вчені виявили ефект пам’яті в літій-іонних батареях. Результат показав, що під час часткової зарядки напруга елемента падає, внаслідок чого знижується максимальна ємність батареї і неправильно відображається індикатор заряду батареї. Причому це цілком може бути застосовано не тільки до електрокарів, а й до звичайних гаджетів. Чи стосується це власників смартфонів?
Як ви пам’ятаєте, Apple рекомендує тримати заряд на Айфоні в межах 40-80%. При цьому заборони на повну розрядку немає, а рекомендації – зовсім не обов’язкові до виконання, тому повністю розряджати Айфон все ж можна.
Та й зробити цього насправді у вас не вийде, оскільки навіть при повному відключенні смартфона заряду залишається понад 15% для роботи системи – наприклад, того ж Локатора для пошуку Айфона. Цьому стане на заваді спеціальна функція захисту, яка не дає батареї розрядитися до абсолютного нуля, інакше вона стане непридатною. Просто знайте, що коли на екрані горить 2-3%, насправді батарея має ще близько 20% реального заряду.
При цьому Apple все ж таки дає правильну рекомендацію, радячи тримати заряд на Айфоні в межах 40-80%. Таким чином, ви не лише заощаджуєте повні цикли заряджання (від 0 до 100%), а й знижуєте втрати ресурсів акумулятора від повторного заряджання, що називається глибиною розряджання.
Простими словами – чим більше заряду на айФоні під час підключення до розетки, тим менша деградація батареї на хімічному рівні. Тож краще дотримуватися 40-70%, ніж заряджати до 100% і розряджати до 10%, оскільки глибина розрядки буде 30% і 90% в обох випадках відповідно.
При цьому з дослідження все ж випливає, що вчені знайшли лише невеликий ефект пам’яті в батареї. По суті, вплив на втрату працездатності акумулятора практично незначний, а метою досліду було лише його виявлення. Це визнає і Петро Новак – співавтор публікації – зазначаючи, що ефект пам’яті не завадить використанню літій-іонних батарей в електромобілях і, судячи з усього, в решті розумних гаджетів.
Тож, якщо під час заміни батареї вам запропонують її спочатку розрядити, а потім зарядити повністю, знайте, що людина частково має рацію. Напевно, краще прислухатися до її поради, ніж не робити цього, тримаючи в голові те, скільки нині коштує заміна батареї на айФоні. Як не крути, навіть якщо при виконанні рекомендації ємність впаде на 10% за півтора року, без їхнього дотримання це могло б статися на тиждень або місяць раніше. Гірше точно не буде, якщо дослухатися до поради.
А взагалі ми у своїх статтях завжди рекомендуємо прислухатися до рекомендацій виробників під час експлуатації батареї в смартфоні і не вигадувати велосипед. Навіть якщо дотримуватися всіх порад у вас не виходить, намагайтеся виконувати хоча б частину з них – це вже добре.
При цьому важливо пам’ятати, що найсильніше на батарею Айфона впливають перепади температур: шкідливі що низькі, що високі, тому на смартфоні краще не грати, поки він на зарядці. Найкраще, що можна зробити – зняти чохол і залишити на деякий час, поки температура не прийде в норму. Та й охолоджувати його потрібно правильно, а не класти в холодильник.
Найголовніше – не вірте цифрам ємності акумулятора Айфона в налаштуваннях, адже вони можуть не змінюватися місяцями, а потім зменшаться на очах після оновлення iOS. Зрештою, пам’ятайте, що акумулятор – це витратний матеріал як, наприклад, гальмівні колодки в авто: ви ж не станете менше ними користуватися, щоб довше не міняти, чи не так?
Авторитетний "Samsung-інсайдер" Ice Universe повідомив, що під час внутрішнього тестування розробники оболонки One UI 7…
Буквально нещодавно компанія Apple випустила першу партію комп'ютерів на чипах M4. Найімовірніше, цього року більше…
Глава компанії Huawei Річард Ю офіційно заявив, що презентація нової флагманської серії HUAWEI Mate 70…
За даними китайської дослідницької компанії, Samsung планує випустити свої перші окуляри доповненої реальності в третьому…
Скоро користувачі WhatsApp отримають оновлення, яке помітно поліпшить візуальне сприйняття інтерфейсу. Згідно з інформацією з…
Два роки тому Apple представила функцію Emergency SOS через супутник для iPhone 14. У той…