Статті

Названо 8 найбільших міфів про технології, у які ви все ще вірите

Share
Час читання: 5 хв.

Оскільки технології стали такою важливою частиною нашого життя, не дивно, що виникли міфи й помилки. Деякі з них стали більш популярними, ніж інші, і досі знаходять відгук у багатьох із нас.

Отже, які ж найбільші міфи про технології?

1. Мережа та Інтернет – це одне й те саме

Ми часто плутаємо Інтернет і Всесвітню павутину, але ці два поняття відрізняються одне від одного.

Всесвітня павутина – це велика система даних, доступ до яких можна отримати через Інтернет. На відміну від цього, сам інтернет – це величезна глобальна мережа, що складається з дрібніших мереж, які самі складаються з під’єднаних комп’ютерів та інших пристроїв, таких як смартфони та планшети.

Коротше кажучи, ви використовуєте інтернет, а отже, і браузер, для доступу у Всесвітню павутину, де зберігається вся необхідна вам інформація. Платформи соціальних мереж, веб-сайти магазинів, потокові сервіси та всі інші дані можна знайти у Всесвітній павутині, до того ж цю інформацію надсилають і приймають за допомогою одного з двох протоколів передавання даних, відомих як HTTP і HTTPS.

2. ШІ вже розумніший за людину

Науково-фантастичні фільми та книжки нічого не зробили для того, щоб заспокоїти тих, хто вважає, що штучний інтелект становить загрозу. У суспільстві вже давно існує страх, що ШІ одного разу захопить людську цивілізацію або, в менш екстремальному сценарії, зробить усіх нас набагато більш ледачими і самовдоволеними.

Ні для кого не секрет, що ШІ все більше проникає в наше сучасне життя, а такі інструменти, як ChatGPT, показують, наскільки просунутою стала ця технологія. Але незалежно від того, що ШІ вже може зробити для нас, він ще не став розумнішим за нас.

Важко визначити, наскільки інтелектуальним стає ШІ по відношенню до людини, тому що відповідь на це питання залежить від багатьох факторів. Не тільки те, що знає система ШІ, визначає, наскільки вона розумна. Необхідно також враховувати її здатність обробляти мову, використовувати здоровий глузд і ефективно спілкуватися.

Наразі ви не можете розмовляти з системою штучного інтелекту так, як якщо б це була людина. Багато чат-ботів ШІ можуть мати людські риси, але не можуть обробляти інформацію, як звичайна людина.

У статті 2018 року в журналі Journal of Artificial Intelligence Research йдеться, що ймовірність появи машинного інтелекту людського рівня (HLMI) протягом 45 років становить 50 відсотків. Крім того, у тій самій статті оцінюється десятивідсоткова ймовірність того, що це явище відбудеться протягом дев’яти років.

Таким чином, ШІ ще не досяг нашого рівня, але, можливо, мине не так багато часу, перш ніж ми дивитимемося в обличчя розумнішій істоті.

3. Громадський Wi-Fi нешкідливий

Природно хотіти мати підключення до Інтернету скрізь, де б ви не знаходилися, і громадський Wi-Fi часто задовольняє це бажання. Однак підключення до публічної мережі Wi-Fi може бути небезпечним.

Публічні мережі Wi-Fi є саме такими: публічними. Це означає, що практично будь-яка людина може користуватися одним і тим самим з’єднанням. Хоча більшість користувачів публічного Wi-Fi нешкідливі і просто хочуть переглядати веб-сторінки далеко від дому, зловмисники також часто зустрічаються в таких ситуаціях.

У публічних мережах Wi-Fi зловмисники можуть перехопити ваше з’єднання, щоб дізнатися, що ви робите або які дані надсилаєте та отримуєте. Цінна інформація, як-от облікові дані для входу в систему і дані платіжних карток, може бути викрадена шляхом проникнення в з’єднання між маршрутизатором і пристроєм.

Щоб уникнути цього, використовуйте VPN під час підключення до публічного Wi-Fi.

4. Зачинені двері блокують сигнали Wi-Fi

Немає нічого більш прикрого, ніж погане або невдале підключення до Wi-Fi, особливо коли у вас є важливі справи. Саме тому багато хто з нас робить усе можливе, щоб сигнал Wi-Fi був якомога сильнішим.

Певні чинники можуть спотворити Wi-Fi з’єднання, наприклад, наявність великої кількості металу. Метал може послабити або навіть заблокувати сигнал Wi-Fi, так само як і керамічна плитка, бетон і фізична відстань.

Однак закриття дверей із ПВХ або дерева не повинно впливати на сигнал Wi-Fi. Це поширений міф, у який багато хто досі вірить, але загалом це неправда. Створення найбільш чистого шляху між вашим пристроєм і маршрутизатором завжди є найкращим варіантом, тож у цьому щось є. Але якщо ваш сигнал Wi-Fi нестабільний, навряд чи в цьому винні ваші двері.

Найімовірніше, є один або кілька інших чинників, які послаблюють ваше Wi-Fi з’єднання.

5. Усі технічні професії вимагають вищої освіти

Це правда, що деякі люди у сфері технологій, як-от розробники програмного забезпечення та фахівці з аналізу даних, повинні були здобути вищу освіту, щоб домогтися свого. Насправді, багато професій у сфері технологій вимагають наявності диплома, особливо ті, які знаходяться вище по службових сходах.

Але це не так у всіх випадках. Існує безліч посад, які ви можете отримати без диплома, зокрема.

  • Аналітик із кібербезпеки
  • Веб-розробник
  • Цифровий маркетолог
  • Front end developer
  • Мережевий інженер
  • Спеціаліст з ІТ-підтримки
  • Графічний дизайнер

Зверніть увагу, що в різних компаній можуть бути різні вимоги до посади. Іноді ви побачите вакансію, що вимагає наявності наукового ступеня, а потім побачите ту саму посаду в іншій компанії, яка її не вимагає. Як би там не було, у технологічну галузь можна потрапити і без диплома.

6. Технічне випромінювання небезпечне

Можливо, вам колись казали, що якщо тримати телефон поруч із головою або покласти ноутбук на коліна, це може призвести до проблем зі здоров’ям. Дехто навіть вважає, що це випромінювання може спричинити небезпечні для життя захворювання, такі як рак. Але чи є для цього підстави?

Якщо коротко, то випромінювання, що виходить від ваших технічних пристроїв, не є небезпечним. Багато пристроїв, наприклад, смартфони, використовують радіочастоти для зв’язку, але рівень випромінювання не викликає побоювань.

Американська асоціація з контролю за продуктами харчування і ліками (FDA) заявила, що “дані громадської охорони здоров’я не показують зв’язку між впливом радіочастотної енергії від використання стільникових телефонів і проблемами зі здоров’ям”.

Тож наступного разу, коли ви довго розмовлятимете телефоном і відчуєте легке занепокоєння через близькість телефону, ви можете бути спокійні, знаючи, що не наражаєтеся на ризик.

7. Продукти Apple не заражаються вірусами

Багато власників продукції Apple вважають, що вони не схильні до впливу вірусів і шкідливих програм. Однак це не так.

Жоден пристрій не є абсолютно герметичним, коли йдеться про кібербезпеку. На жаль, це те, з чим нам усім доводиться миритися під час використання технологій, і користувачі Apple не є винятком.

Поширенню цього міфу сприяє той факт, що пристрої Apple оснащені надійною та перевіреною антивірусною системою. Заразити пристрій Apple вірусами або шкідливим ПЗ непросто, але це, безсумнівно, можливо, тому майте це на увазі.

8. Ви не станете жертвою кіберзлочинності

Легко припустити, що кібератаки трапляються тільки з іншими людьми. Але в наш час це вже не так.

Практично будь-яка людина може стати мішенню кіберзлочинця, чи то фішингова атака, чи то злам соціальних мереж, чи то простий шантаж. Шкідливі програми та вірусні інфекції також є тривожно поширеним явищем: за даними Statista, тільки у 2022 році буде здійснено 5,5 мільярда атак шкідливих програм.

За такої неймовірно великої кількості атак, що відбуваються щорічно, цілком очевидно, що жертвами стають не тільки відомі особистості й ті, кому не пощастило.

Тактика кіберзлочинів також стає все більш витонченою. У наш час дуже легко потрапити на вудку шахраїв: шкідливі вебсайти виглядають практично ідентично оригіналам, а кіберзлочинці знаходять нові способи переконати жертву співпрацювати.

Ось чому до кібербезпеки завжди потрібно ставитися серйозно. Антивірусні програми, VPN і надійні паролі – все це може захистити вас від недобросовісних осіб в Інтернеті.

На технологічні міфи легко купитися

Не дивуйтеся, якщо ви повірили в один або кілька з перерахованих вище міфів про технології. Чутки, хибні уявлення і неточності дуже поширені у сфері технологій, тому важливо перевіряти ще раз будь-який факт або твердження, щоб переконатися в його правдивості.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024