Як часто потрібно чистити комп’ютер від пилу

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

З часом продуктивність комп’ютера може знижуватись, а однією з причин такого явища може стати накопичення пилу всередині корпусу. Важливо розуміти, що навіть якісні та надійні моделі без належного догляду можуть швидко вийти з ладу. Тому регулярне чищення ноутбука від пилу – це не просто рекомендація, це необхідність. Коли чистити комп’ютер від пилу, читайте у нашій статті.

Як часто потрібно чистити ноутбук чи ПК

Частота чищення ноутбука від пилу залежить від умов експлуатації. Якщо ви використовуєте ноутбук в домашніх умовах, достатньо проводити обслуговування один раз на рік. Якщо ноутбук знаходиться в офісі або в громадському місці, де концентрація пилу значно більше, то піклуватися про чистоту треба частіше – приблизно кожні півроку. Але в будь-якому разі появи пилу та бруду уникнути неможливо. Обсяг пилу, що накопичився, залежить від конструкції ноутбука, середовища використання і частоти роботи з пристроєм.

Реклама

Іноді зрозуміти, що ноутбук чи комп’ютер потребує очищення можна за появою неполадок у роботі. Найчастіші ознаки – перегрів, гул вентилятора, зниження продуктивності.

Що буде, якщо не почистити пристрій

Накопичення пилу всередині ноутбука може призвести до низки проблем:

  1. Перегрів. Вентилятори ноутбука, забиті пилом, не здатні ефективно охолоджувати компоненти, що веде до підвищення температури. І, як відомо, перегрів – це пряма дорога до зниження продуктивності та навіть поломки.
  2. Шум. Ноутбуки, забиті пилом, працюють голосніше, оскільки вентиляторам доводиться посилено працювати для охолодження компонентів. Це призводить не тільки до дискомфорту для користувача, але й збільшує споживання енергії.
  3. Погіршення загальної продуктивності системи. Довгий час роботи в умовах перегріву може призвести до зниження швидкості роботи процесора та відеокарти, уповільнення роботи жорсткого диска та зменшення терміну служби батареї.

Очищення від пилу не лише покращить його роботу, а й продовжить термін служби. Слідкуйте за чистотою вентиляційних отворів та вентиляторів, використовуйте компресори для чищення пилу або доручіть це завдання фахівцям.

Як проходить чищення

Перед початком чищення ноутбука важливо відключити його від мережі, вимкнути та вийняти акумулятор, щоб уникнути короткого замикання або пошкодження компонентів. Найбільше скупчення пилу зазвичай спостерігається на клавіатурі та корпусі.

Для видалення пилу з клавіатури можна використовувати повітряні балони під тиском, які зазвичай продаються в комп’ютерних магазинах. Розпилення повітря під контрольованим тиском може зняти пил та інші частинки з найбільш доступних місць.

Для більш глибокого чищення клавіатури можна використовувати спеціальні рідкі розчини на основі ізопропілового спирту. Вони допоможуть видалити більш стійкі забруднення, такі як сліди від пальців та масляні плями.

Для чищення внутрішньої частини ноутбука потрібно трохи більше умінь та обережності. Якщо ви не впевнені у своїх здібностях, краще звернутися до професіоналів. Якщо ж ви вирішите зробити це самостійно, знадобиться стиснене повітря та викрутка.

Спочатку зніміть кришку, доступ до якої зазвичай передбачено виробником для заміни або оновлення компонентів. Будьте обережні: при від’єднанні кришки переконайтеся, що ви не пошкодите внутрішні компоненти.

Особливо важливо уважно очистити вентиляційні отвори та кулери охолодження, оскільки вони зазвичай стають першою метою для пилу. Використовуйте стиснене повітря, щоб обережно видути пил із цих компонентів та інших областей.

Догляд за ноутбуком не менш важливий, ніж вибір якісної моделі. Регулярне чищення від пилу – це простий та ефективний спосіб продовжити життя пристрою та зберегти його продуктивність на високому рівні.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ