Багато власників смартфонів дивуються, чому їхній гаджет так швидко розряджається. Однієї зарядки часто не вистачає навіть на добу. Деякі навіть списують це на вірус. Причина насправді проста і полягає вона в роботі фонових додатків.
Якщо виникла проблема передчасного розрядження гаджета, зверніть увагу на фонові додатки. Найчастіше вони функціонують у сукупності, внаслідок чого заряд тане просто на очах. Перелічимо найпопулярніші фонові додатки, які споживають енергію у великій кількості:
- Скайп
- Фітбіт
- Убер
- Тік-Ток
- Інстаграм
- Фейсбук
- Зара
- Нетфлікс
- Ютуб
- Телеграм
Ресурсоємних додатків для Android налічується понад 50 штук. Що більше їх на смартфоні, то швидше він розряджається. Причина цього явища – фонові процеси.
Якщо міжнародні проєкти на кшталт Ватсапа, Телеграма і Ютуба затребувані і відмовитися від них складно, то менш розкручені просто з’їдають заряд, ними мало хто користується. Останні лише надмірно навантажують акумулятор.
Андроїд погано справляється з фоновою активністю софта, не може її припинити. Навіть якщо додатками не користуватися, вони все одно споживатимуть заряд.
Способи збільшення автономності смартфона
Для продовження автономності смартфона налаштовується автоматичне керування фоновими процесами. Роботу деяких додатків реально зупинити, але в цьому разі можна позбутися частини корисних опцій, наприклад, контролю місця розташування в Убер.
Фонова активність встановлених на смартфоні додатків може варіюватися. Одні користуються функцією геолокації, інші вдаються до інтернет-з’єднання для своєчасного надсилання повідомлень, треті здійснюють перевірку файлів у пам’яті гаджета. Варіантів предостатньо, все передбачити складно.
Якщо йдеться не про чистий Андроїд, велика ймовірність, що в його прошивці є механізм, що обмежує фонову активність. При активації такої опції почнуть надходити повідомлення про підвищену витрату заряду конкретними додатками. Це дасть змогу тримати ситуацію під контролем, зменшувати періоди активності або взагалі її виключати.