Смартфони вже давно перестали бути просто засобом зв’язку, надаючи все більше сторонніх функцій і зберігаючи величезну кількість особистої інформації. Якщо пристрій потрапляє в чужі руки, є ймовірність, що будуть розкриті дані для авторизації в соціальних мережах, платіжні дані та інша чутлива інформація. Тому важливо знати способи пошуку загубленого пристрою, а також заходи, які можна вжити заздалегідь.
Фахівці Google розробили власну платформу для пошуку втрачених смартфонів – Find My Device. Для пошуку використовується веб-інтерфейс – достатньо відкрити відповідну інтернет-сторінку в будь-якому оглядачі та вибрати телефон, його положення відобразиться на карті. Похибка може становити десятки метрів.
Також є можливість заблокувати пристрій і вивести на екран довільне повідомлення, наприклад, як можна зв’язатися з власником для повернення пристрою. Ще одна корисна функція – повне видалення всієї особистої інформації. Якщо смартфон загублено в межах квартири, можна задіяти функцію “Продзвонити” – пристрій активує звуковий сигнал.
Для використання сервісу необхідні такі умови:
Якщо новий власник встиг вимкнути пристрій (або він розрядився), є можливість подивитися останню активність. Для цього необхідно натиснути на іконку з трьома лініями (вгорі ліворуч) і в меню вибрати “Хронологія”. З’явиться історія переміщень з можливістю визначення останньої позиції, в деяких випадках це також може допомогти в пошуку втраченого пристрою. Дана схема також можлива, тільки якщо на телефоні попередньо активовані функції “Історія місцезнаходжень” і “Передача геоданих”.
Низка великих виробників пропонують власні інструменти для швидкого пошуку пристроїв. У компанії Samsung це платформа Find My Mobile. Загальний принцип роботи схожий із сервісом від Google, тільки прив’язка здійснюється до акаунту Samsung. Взаємодія з платформою здійснюється через веб-інтерфейс, функції геолокації повинні бути активні.
В офіційному каталозі досить багато додатків, призначених для пошуку смартфонів у разі втрати. Багато з них мають ширший функціонал – запис дзвінків, віддалене управління, батьківський контроль та інші.
Важливо використовувати тільки надійні програми, які опубліковані давно і мають позитивні відгуки від користувачів. Такі додатки потенційно небезпечні, оскільки отримують доступ до всієї інформації на пристрої. Є й плюси – вони продовжують виконувати своє завдання, навіть якщо здійснено вихід з облікового запису Google.
Варто розуміти, що пошук смартфона самостійно не завжди є успішним, тому необхідно заздалегідь забезпечити захист персональних даних і блокування доступу до онлайн-банкінгу. При втраті пристрою необхідно оперативно заблокувати SIM-карти, особливо якщо номер прив’язаний до банківського продукту.
Далі слід дізнатися IMEI смартфона – ця інформація знаходиться на коробці, також можна дізнатися через інтерфейс сервісу Find My Device. В останньому випадку потрібно натиснути на іконку зі знаком оклику, що знаходиться поруч із назвою моделі пристрою. Ця інформація знадобиться, якщо буде оформлятися звернення в поліцію.
Південнокорейський журнал Sisa Journal розкрив подробиці про найзагадковішу майбутню новинку Apple - iPhone 17 Air.…
Київський уряд досяг домовленості з Ілоном Маском про пряме підключення до супутникової технології з мобільних…
За останньою інформацією, Apple планує випустити iPhone 17 Air вже цього року, причому пристрій може…
Кабмін має намір цього року запустити Єдину платформу житлово-комунальних послуг, щоб покращити контроль за якістю…
Застосунок "Дія" у 2024 році став одним з найпопулярніших серед українців, опинившись між Facebook і…
2025 рік, на мою думку, принесе кілька ключових змін у світі штучного інтелекту, які дійсно…