Статті

Що таке відновлений смартфон і чи варто його купувати

Share
Час читання: 3 хв.

Багатьом людям хочеться придбати брендовий смартфон, навіть якщо його випустили кілька років тому. Щоб заощадити на покупці, можна взяти з рук, а можна пошукати відновлені телефони. Англійською вони називаються refurbished, також зустрічається таке позначення, як CPO (Certified Pre-owned).

Що таке відновлений смартфон

Такий телефон, по суті, являє собою звичайний б/в пристрій, який у разі потреби піддали ремонту, а також поміняли дисплей і корпус, завдяки чому він має вигляд як новий. Під час продажу їх поміщають у нові коробки і кладуть нові аксесуари.

При купівлі відновленого смартфона ви можете істотно заощадити, і при цьому отримаєте офіційну документацію і гарантію.

Звідки беруться refurbished-гаджети

Як правило, користувачі в західних країнах часто повертають телефони виробнику або у великі сервісні центри з таких причин:

  • поломки: у такому разі смартфон можна обміняти за гарантією, при цьому старий пристрій відновлять і перепродадуть;
  • якщо користувача не влаштувало щось у роботі гаджета;
  • за програмою trade-in: якщо здати старий телефон, то можна отримати певну знижку на придбання нового апарата.

Такі телефони часто перебувають у непоганому стані, а їхні поломки можна легко відремонтувати. Логічно, що в такому разі не варто утилізувати пристрій, адже його можна привести в товарний вигляд і знову продати.

Відновленням телефону може займатися як сам виробник, так і сервісний центр. Крім того, велику кількість refurbished-пристроїв постачають невідомі китайські продавці.

Якщо говорити про великих виробників техніки, то офіційним відновленням смартфонів займається тільки Apple і Samsung, оскільки їхні товари досить привабливі для користувачів.

Усі “трубки”, що пройшли офіційне відновлення, проходять сувору процедуру тестування, отримують новий серійний номер і гарантію, тож їх можна купувати без тіні сумніву.

Які смартфони не бувають відновленими

Недорогі пристрої недоцільно відновлювати, оскільки вартість робіт не окупиться, або підсумкова знижка вийде незначною. Варто зазначити, що Samsung бере для відновлення тільки флагмани, тому менш презентабельні refurbished моделі напевно є підробкою.

Смартфони Samsung можна пошукати в зарубіжних інтернет-магазинах – наприклад, на eBay або Amazon. Інші відновлені марки зустрічаються на AliExpress, однак у такому разі велика ймовірність нарватися на неякісний товар.

Як розпізнати refurbished пристрій

Як правило, виробники офіційно повідомляють користувача про те, що придбаний смартфон пройшов процедуру відновлення:

  • на упаковці поруч із назвою моделі вказана абревіатура CPO (Certified Pre-Owned”;
  • подібний пристрій ніколи не продається без упаковки;
  • серійний номер у налаштуваннях телефону збігається з тим, що вказано на коробці.

Варто зазначити, що якісні відновлені “трубки” не повинні нічим відрізнятися від тих, що не були у використанні, тому дізнатися про їхній статус можна тільки за маркуванням виробника.

Де продаються відновлені смартфони

В Україні продажем відновлених IPhone займаються сертифіковані торговельні мережі. Також їх можна знайти в магазинах Ябко, AppleRoom.

Крім того, ви можете звернутися на інтернет-майданчики, однак це пов’язано з великим ризиком, оскільки перевірити сумлінність продавців майже неможливо. Найчастіше там торгують звичайними б/в телефонами, або ж виконують кустарний ремонт і ставлять запчастини невідомого походження, що зрештою сильно погіршує якість “відновленого” смартфона.

Чи варто купувати відновлені смартфони

Багато людей побоюються купувати подібні телефони, і їхні побоювання цілком виправдані. Однак перед покупкою важливо враховувати, що refurbished-пристрої бувають двох типів:

  • Manufacturer Refurbished. Відновлення таких смартфонів проходило на заводі виробника під суворим контролем з використанням оригінальних запчастин. Вони також отримують офіційну гарантію;
  • Seller Refurbished. У цьому випадку відновленням займався сам продавець, і це означає повну невідомість щодо якості готового апарату. Ремонт може проходити в якихось підпільних умовах, повної діагностики всього телефону не проводиться, запчастини та аксесуари не можуть бути оригінальними.

Звісно, ті пристрої, що відновлені продавцем, мають меншу вартість, але при цьому ви не матимете жодних гарантій у працездатності телефону. Придбання такого відновленого смартфона, по суті, є лотереєю, де вам може пощастити з більшим чи меншим ступенем ймовірності. Таким чином, при виборі refurbished-пристрою потрібно віддавати перевагу тим апаратам, відновленням яких займався сам виробник.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    У Windows 11 виявлена помилка, яка впливає на безпеку системи

    Microsoft попередила користувачів про проблему в Windows 11, яка може перешкодити встановленню оновлень безпеки на…

    27.12.2024

    Samsung інтегрує супутникові повідомлення в Galaxy S24 Ultra та Z Fold 6

    Останнім часом користувачі смартфонів Galaxy S24+, S24 Ultra та інших сумісних пристроїв від T-Mobile у…

    27.12.2024

    Samsung готує безрамковий екран для майбутніх моделей iPhone

    Будучи провідним у світі постачальником мобільних панелей OLED, компанія Samsung Display постачає значну частину OLED-екранів…

    27.12.2024

    Власників iPhone закликали терміново оновити Telegram

    В App Store вийшла нова версія Telegram для iOS під номером 11.5.3, в якій усунуто…

    27.12.2024

    Початок року з інтригою: Apple тизерить дивний анонс

    Під кінець цього тижня компанія Apple почала тизерити якийсь майбутній сюрприз, пов'язаний із сервісом Apple…

    27.12.2024

    Бета-версія One UI 7 може бути обмежена лише моделями Galaxy S24

    Компанія Samsung випустила першу публічну бета-версію One UI 7 на початку грудня, після чого через…

    27.12.2024