Часом ми навіть не здогадуємося про те, що деякі функції наших смартфонів непомітно розряджають їхній акумулятор, приносячи масу незручностей і залишаючи нас без незамінного засобу зв’язку. Але це зовсім не означає, що потрібно терміново відмовитися від їх використання і відключити. Знання про те, як саме ці функції впливають на заряд батареї телефону дасть змогу грамотно користуватися своїм гаджетом і розподіляти його заряд.
Майже всі сучасні смартфони оснащені модулем NFC, який дозволяє здійснювати безконтактну оплату через термінал. Цей модуль безперервно сканує навколишній простір (близько 10 разів на секунду) у пошуках NFC Tags, так званих сумісних “міток”.
Тому функція безконтактної оплати завжди залишається активною і витрачає від 2 до 5% заряду акумулятора. Найбільша витрата енергії модулем NFC відбувається в момент проведення безконтактної оплати. Але, оскільки цей процес займає близько секунди часу, він мало впливає на батарею.
Здається, що це досить незначна витрата енергії, але якщо ви не користуєтеся функцією безконтактної оплати, то цілком можете її відключити. Зробити це можна в меню швидких налаштувань, де потрібно знайти і натиснути кнопку N. Також можна зайти в Загальні налаштування, і відкрити розділ “Бездротові мережі”, а далі підрозділ “Передавання файлів і даних”, у якому й розташоване керування NFC.
Live Wallpapers – це шпалери для смартфона з використанням анімації. Вони роблять екран телефона яскравішим і незвичнішим, при цьому витрачають набагато більше енергії акумулятора, ніж нерухомі картинки. У середньому живі шпалери витрачають від 2 до 5% заряду батареї протягом доби. Це не так вже й багато, але, якщо у вас немає можливості підзарядити телефон найближчим часом, варто замінити анімовану картинку на просту або вручну знизити яскравість екрана. Також можна вибирати тільки ті шпалери, в описі до яких зазначено, що у них низьке енергоспоживання.
Деякі смартфони, оснащені AMOLED-екранами, мають функцію Always On Display (AOD), яка дозволяє дисплею завжди залишатися увімкненим. Вперше ця функція з’явилася в смартфонах компанії Samsung і LG, а тепер активно впроваджується і в китайські флагмани. AOD дає змогу екрану безперервно відображати дату, час та іншу інформацію в режимі низького споживання енергії.
Ця функція стала здійсненною завдяки тому, що на підсвічування пікселів в AMOLED-екранах витрачається набагато менше енергії, ніж у звичайних РК-матрицях. Проте, якщо Always On Display постійно ввімкнено, то акумулятор протягом дня витрачає від 5 до 20% енергії. Щоб зменшити цю витрату, спробуйте встановити розклад для ввімкнення AOD або вимкніть її зовсім, якщо потрібно заощадити заряд батареї.
Фоновий режим дозволяє додаткам передавати необхідні дані без безпосередньої участі користувача. Передача даних може відбуватися, навіть коли смартфон перебуває в сплячому режимі. Ця функція дає змогу застосункам обмінюватися даними із сервером, коли, наприклад, потрібно встановити оновлення. Крім цього фоновий режим дає додаткам можливість обмінюватися повідомленнями між собою. Саме так працюють месенджери.
Фоновий режим передачі даних витрачає від 5 до 20% заряду батареї протягом дня. Щоб заощадити трохи енергії, ви можете відключати цей режим, якщо в ньому немає особливої потреби. Також можна обмежити обсяг переданих даних. Для цього зайдіть у налаштування Інтернету і поставте галочку навпроти пункту “Ліміт фонових даних”, що знаходиться в розділі “Передача даних”.
Якщо у вашому смартфоні використовується технологія підвищення якості зображення, то в ньому напевно присутні такі функції: висока роздільна здатність (WQHD+), необхідна для поліпшення якості віртуальної реальності (VR) і розширення динамічного діапазону (HDR). Усі вони чинять серйозне навантаження на графічну підсистему смартфона і споживають велику кількість енергії. Так ви витрачаєте до 25% заряду акумулятора протягом усього дня. Щоб знизити витрату енергії, варто відключати WQHD+, HDR і VR, якщо в них немає особливої необхідності.
Відмовлятися чи ні від використання функцій, описаних у цій статті, вирішувати тільки вам. Але, якщо з’явилася необхідність розтягнути заряд батареї на більш тривалий термін, то дійсно є сенс призупинити роботу деяких з них. Коли є можливість підзарядити телефон у будь-який момент, можна не переживати, як саме йде витрата енергії акумулятора.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…