Смартфони з часом починають працювати повільніше: додатки довго запускаються або виснуть. На перший погляд незрозуміло, чому так відбувається, особливо якщо телефон, наприклад, не падав і не вдарявся. Але будь-який смартфон, навіть топової моделі, поступово втрачає свою продуктивність. Причин тому може бути кілька.
Кожен смартфон спочатку має конкретну прошивку, яка відповідає його технічним характеристикам. При цьому версії Android або iOS щороку істотно оновлюються, а менш значні оновлення прошивок випускаються раз на кілька місяців. Будь-яке оновлення несе в собі різні додаткові функції або можливості, згодом їх стає дедалі більше, але “залізо” вашого телефону при цьому залишається колишнім.
Простіше кажучи, нові версії прошивок потребують підвищених вимог (збільшений об’єм оперативної пам’яті, продуктивніший процесор), тож у якийсь момент можливості смартфона вичерпуються, і він перестає нормально функціонувати.
Вирішенням проблеми може стати тільки повна відмова від оновлень системи, але це може принести більше шкоди, ніж користі, оскільки в нових версіях є додаткові патчі безпеки, які захищають телефон від шкідливих програм. Крім того, багато додатків оновлюються паралельно з оновленнями ОС, а отже, відмовляються працювати на старих версіях Android або iOS.
Як уже було сказано, додатки теж постійно оновлюються, і проблема полягає не тільки в тому, що вони перестають підтримувати старі прошивки. Згодом, як і у випадку з прошивками, програми вимагають дедалі більших технічних характеристик. Приміром, для повноцінної роботи додатка Facebook у 2014 році було потрібно близько 50 МБ оперативної пам’яті, а зараз цей показник уже перевищує значення в 400 МБ. Те ж саме відбувається і з іншими додатками.
Найпопулярніші програми з часом перетворюються на справжніх “монстрів”, які багато важать, забирають великий об’єм оперативної пам’яті і сильно навантажують процесор. При цьому розробники рідко підтримують старі пристрої, оскільки це не дуже ефективно: простіше чекати від користувача, що він купить собі новий смартфон з кращими характеристиками.
Щоб виправити ситуацію, вам необхідно зайти в налаштування магазину додатків і заборонити автооновлення. Багато програм успішно працюють роками без оновлень, однак варто зауважити, що деякі розробники забороняють використання старіших версій, вимикаючи їм доступ з боку сервера. Тим самим власник смартфона змушений все-таки оновити програму.
Як не дивно, але розмір фізичної пам’яті смартфона з часом теж зменшується. Як правило, на Android-пристроях застосовують флеш-пам’ять, яка відрізняється високою швидкістю роботи. Один із найпоширеніших типів такої пам’яті називається NAND. Особливості цього типу полягають у тому, що максимальну продуктивність можна досягти тільки за наявності вільного місця (хоча б 15-20%). Що більше фізичної пам’яті зайнято, то повільніше працює смартфон, оскільки він постійно до неї звертається.
Крім того, флеш-пам’ять має обмежений ресурс перезапису. Простіше кажучи, ви не можете нескінченно видаляти і створювати файли: з часом фізична пам’ять деградує, що знову ж таки призводить до уповільнення роботи пристрою. Варто зазначити, що найвища швидкість деградації спостерігається у смартфонів Samsung, оскільки в них використовується найбільш недовговічний тип NAND.
По суті, зробити з цією проблемою нічого не можна, хіба тільки не “забивати” телефон файлами і даними під зав’язку. На пристрої має завжди залишатися мінімум 30-40% вільної фізичної пам’яті.
Усі смартфони з плином часу працюють повільніше і гірше. Причиною цього стає постійне і неминуче оновлення операційної частини пристрою, а також використовуваних додатків. Технічна частина телефону при цьому не змінюється, отже, поступово перестає відповідати програмній “начинці”. Крім того, на продуктивність сильно впливає фізична пам’ять, яка також схильна до неухильної деградації. Повноцінно впоратися з цими явищами не вдасться, оскільки смартфони від самого початку розраховані на малий термін використання, тож користувач змушений постійно міняти пристрої на більш досконалі.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…