Статті

Названо 3 неочевидні причини зниження продуктивності смартфона

Share
Час читання: 3 хв.

Смартфони з часом починають працювати повільніше: додатки довго запускаються або виснуть. На перший погляд незрозуміло, чому так відбувається, особливо якщо телефон, наприклад, не падав і не вдарявся. Але будь-який смартфон, навіть топової моделі, поступово втрачає свою продуктивність. Причин тому може бути кілька.

Нова версія прошивки

Кожен смартфон спочатку має конкретну прошивку, яка відповідає його технічним характеристикам. При цьому версії Android або iOS щороку істотно оновлюються, а менш значні оновлення прошивок випускаються раз на кілька місяців. Будь-яке оновлення несе в собі різні додаткові функції або можливості, згодом їх стає дедалі більше, але “залізо” вашого телефону при цьому залишається колишнім.

Простіше кажучи, нові версії прошивок потребують підвищених вимог (збільшений об’єм оперативної пам’яті, продуктивніший процесор), тож у якийсь момент можливості смартфона вичерпуються, і він перестає нормально функціонувати.

Вирішенням проблеми може стати тільки повна відмова від оновлень системи, але це може принести більше шкоди, ніж користі, оскільки в нових версіях є додаткові патчі безпеки, які захищають телефон від шкідливих програм. Крім того, багато додатків оновлюються паралельно з оновленнями ОС, а отже, відмовляються працювати на старих версіях Android або iOS.

Непомітні оновлення застосунків

Як уже було сказано, додатки теж постійно оновлюються, і проблема полягає не тільки в тому, що вони перестають підтримувати старі прошивки. Згодом, як і у випадку з прошивками, програми вимагають дедалі більших технічних характеристик. Приміром, для повноцінної роботи додатка Facebook у 2014 році було потрібно близько 50 МБ оперативної пам’яті, а зараз цей показник уже перевищує значення в 400 МБ. Те ж саме відбувається і з іншими додатками.

Найпопулярніші програми з часом перетворюються на справжніх “монстрів”, які багато важать, забирають великий об’єм оперативної пам’яті і сильно навантажують процесор. При цьому розробники рідко підтримують старі пристрої, оскільки це не дуже ефективно: простіше чекати від користувача, що він купить собі новий смартфон з кращими характеристиками.

Щоб виправити ситуацію, вам необхідно зайти в налаштування магазину додатків і заборонити автооновлення. Багато програм успішно працюють роками без оновлень, однак варто зауважити, що деякі розробники забороняють використання старіших версій, вимикаючи їм доступ з боку сервера. Тим самим власник смартфона змушений все-таки оновити програму.

Малий обсяг постійної пам’яті

Як не дивно, але розмір фізичної пам’яті смартфона з часом теж зменшується. Як правило, на Android-пристроях застосовують флеш-пам’ять, яка відрізняється високою швидкістю роботи. Один із найпоширеніших типів такої пам’яті називається NAND. Особливості цього типу полягають у тому, що максимальну продуктивність можна досягти тільки за наявності вільного місця (хоча б 15-20%). Що більше фізичної пам’яті зайнято, то повільніше працює смартфон, оскільки він постійно до неї звертається.

Крім того, флеш-пам’ять має обмежений ресурс перезапису. Простіше кажучи, ви не можете нескінченно видаляти і створювати файли: з часом фізична пам’ять деградує, що знову ж таки призводить до уповільнення роботи пристрою. Варто зазначити, що найвища швидкість деградації спостерігається у смартфонів Samsung, оскільки в них використовується найбільш недовговічний тип NAND.

По суті, зробити з цією проблемою нічого не можна, хіба тільки не “забивати” телефон файлами і даними під зав’язку. На пристрої має завжди залишатися мінімум 30-40% вільної фізичної пам’яті.

Усі смартфони з плином часу працюють повільніше і гірше. Причиною цього стає постійне і неминуче оновлення операційної частини пристрою, а також використовуваних додатків. Технічна частина телефону при цьому не змінюється, отже, поступово перестає відповідати програмній “начинці”. Крім того, на продуктивність сильно впливає фізична пам’ять, яка також схильна до неухильної деградації. Повноцінно впоратися з цими явищами не вдасться, оскільки смартфони від самого початку розраховані на малий термін використання, тож користувач змушений постійно міняти пристрої на більш досконалі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024