Чому смартфон не бачить Wi-Fi-роутер у квартирі або будинку

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Якщо смартфон не бачить Wi-Fi-мережу у квартирі, проблема може полягати в телефоні, самому роутері або його налаштуваннях. Розглянемо всі популярні причини і розповімо, як впоратися з кожною з них.

Щоб розв’язати проблему, коли смартфон не бачить домашню мережу Wi-Fi, потрібно визначити, що саме стало причиною неполадок. На конкретного винуватця вказує кілька ознак, які розглянемо докладніше нижче.

Реклама

Причина в смартфоні

Насамперед потрібно перевірити, чи працює Wi-Fi-модуль у смартфоні – чи бачить пристрій інші мережі. Для цього необхідно увімкнути Wi-Fi на телефоні та зайти в його налаштування. Якщо список мереж виявиться порожнім, тобто смартфон не бачить жодної з доступних, то проблема полягає саме в мобільному пристрої.

У цьому разі виправити проблему можна кількома способами:

  • Перезавантажити смартфон.
  • Перезавантажити функцію Wi-Fi на пристрої, зокрема й додатково за допомогою ввімкнення/вимкнення авіарежиму.
  • Зняти чохол із телефона, особливо якщо той масивний.
  • Перевірити телефон за допомогою антивірусної програми, щоб видалити шкідливе ПЗ, яке може впливати на роботу Wi-Fi.
  • Перевірити в налаштуваннях, чи є свіжі оновлення для ПЗ телефону, і встановити їх за потреби.

Якщо нічого не допомогло, потрібно зробити скидання телефону до заводських налаштувань – ця дія видалить усю інформацію з телефона, але може нормалізувати роботу Wi-Fi-модуля.

Важливо! Wi-Fi може перестати коректно працювати і через пошкодження під час падінь та ударів. У цьому випадку допоможе тільки проведення діагностики в сервісному центрі та подальший ремонт.

Причина в роутері

Далі необхідно переконатися, що сам роутер роздає Wi-Fi-мережу. Якщо її немає і на інших пристроях у будинку (планшеті, ноутбуці тощо), то причина може бути в тому, що роздача не працює. У цьому разі допомогти може перезавантаження маршрутизатора – часто потрібно перезавантажити його кілька разів поспіль.

Якщо Wi-Fi-мережа і після цього не з’явилася в списку доступних, то причина найчастіше полягає або в поломці роутера, або на стороні провайдера зв’язку.

Увімкнути роздачу Wi-Fi

Крім цього, функція роздачі може бути відключена в налаштуваннях маршрутизатора. Увімкнути її назад можна таким чином:

  1. Ввести в браузері на комп’ютері адресу 192.168.1.1 або 192.168.0.1
  2. У вікні, що відкрилося, ввести логін “admin” і пароль “admin”, якщо вони не були змінені.
  3. У вкладці “Бездротовий режим” (“Wireless”) вибрати пункт “Налаштування бездротового режиму” (“Wireless Settings”).
  4. Поставити галочку поруч із рядком “Увімкнути бездротове мовлення” або “Enable Wireless Router Radio”.

Причина в налаштуваннях роутера

Якщо домашня Wi-Fi-мережа виявляється на інших пристроях, але телефон її не бачить (при тому, що він бачить інші мережі), проблема напевно в налаштуваннях роутера. Змінити їх можна в тому ж меню маршрутизатора, до якого легко отримати доступ за допомогою інструкції з минулого пункту.

Зміна каналу

Насамперед допомогти може зміна каналу, яку також можна зробити в розділі “Бездротовий режим” або “Бездротова мережа” – назва може відрізнятися залежно від виробника маршрутизатора. У ньому необхідно:

  • Переконатися в правильності обраного регіону.
  • У рядку “Канал” вибрати інший, наприклад, канал “6”. Якщо в налаштуваннях уже обрано якийсь конкретний канал, то може допомогти вибір режиму “Авто”. Після зміни каналу налаштування потрібно зберегти – при цьому може знадобитися перепробувати кілька каналів, перш ніж серед них знайдеться мінімально завантажений.

У цих же налаштуваннях потрібно переконатися, що режим роботи виставлено на “11bgn mixed” або “11bgn змішаний”. Ширину каналу можна змінити на “20 MHz” замість “Авто”.

Роутер занадто далеко

Не варто виключати і той факт, що смартфон може не бачити Wi-Fi-мережу через занадто велику відстань – особливо, якщо сам роутер або смартфон вже досить старі. У цьому разі виправити становище можна, якщо піднести мобільний пристрій ближче до маршрутизатора.

Непідтримувана частота

Якщо роутер новий, то крім частоти 2,4 ГГц він може додатково підтримувати частоту 5 ГГц, яка також встановлюється в налаштуваннях маршрутизатора. При цьому якщо смартфон цю частоту не підтримує, то і Wi-Fi-мережу він виявити не зможе. З цієї причини в налаштуваннях роутера в розділі “Гостьова мережа”, “Бездротовий режим” або “Вибір робочої частоти” необхідно знайти і змінити частоту на 2,4 ГГц.

Приховані точки доступу зі слабким сигналом

У налаштуваннях Wi-Fi на деяких смартфонах можна заборонити пристрою бачити мережі зі слабким сигналом. Якщо домашній роутер належить до такої, то телефон не відобразить його в списку доступних мереж. Змінити це налаштування можна в розширених налаштуваннях Wi-Fi на телефоні – у них необхідно прибрати галочку з пункту “Уникати слабких з’єднань”.

Скидання налаштувань Wi-Fi на телефоні

На моделях смартфонів деяких виробників є можливість скинути налаштування Wi-Fi, Bluetooth і мобільного інтернету. Зробити це можна в розділі “Підключення та загальний доступ”. Після цього може знадобитися перезавантажити смартфон і спробувати запустити сканування мереж заново.

Скидання налаштувань роутера

У разі, якщо зміна налаштувань маршрутизатора не допомогла, їх можна скинути до заводських. Зробити це можна кількома способами:

  • У налаштуваннях роутера необхідно знайти розділ “Системні налаштування”, “Система”, “Заводські налаштування” або інший схожий. У них знадобиться вибрати дію “Відновити”, після чого налаштування скинуться.
  • За допомогою кнопки або отвору “Reset” на корпусі маршрутизатора – кнопку потрібно затиснути на 15-20 секунд, а в отвір знадобиться увіткнути тонкий предмет (наприклад, зубочистку або скріпку) і потримати його всередині стільки ж секунд.

Якщо налаштування скинулися, маршрутизатор має відреагувати на це, наприклад, у нього одночасно загоряться всі світлові індикатори.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ