Зробити з рації смартфон нереально, а ось зворотна операція цілком імовірна. У цьому вам допоможуть спеціальні додатки.
Для того щоб ваш телефон почав працювати як рація, потрібно знайти і завантажити спеціальний додаток. Він наблизить функціонал смартфона до пристроїв аналогового радіопередавача. Ось додатки, які можуть допомогти вам у цьому.
Один із найвідоміших і найзатребуваніших додатків, який наблизить функціонал вашого смартфона до дії рації. Програма має велику популярність серед багатьох користувачів за рахунок простого інтерфейсу. Її можна завантажити безкоштовно, проте є і платна версія. Серед інших фішок Zello можна виділити можливість програвання історії, аудіоповідомлень, а також функцію захисту паролем обраних каналів. Багато користувачів відзначають зручність роботи з адресною книгою.
Додаток підтримує одночасно до 800 каналів. Але за такої кількості активних бесід якість передавання даних істотно страждатиме. Тому рекомендується залишати не більше 300 активних каналів.
Zello можна встановити на смартфон, комп’ютер або планшет. При цьому в програму вбудована підтримка bluetooth гарнітури. Це рішення дуже корисне для водіїв і всіх людей, які не можуть відволікатися на часті розмови телефоном або на листування в повідомленнях.
Цей додаток йде другим у списку за кількістю завантажень після Zello. Він дає змогу перетворити ваш смартфон на переносну рацію. При цьому функціонал програми налаштований не тільки на передачу аудіопослань. Вона також може надсилати фото, відео та текстові повідомлення.
Voxer використовує опцію геолокації вашого смартфона, щоб відображати місцезнаходження абонента. Це рішення дуже сподобалося людям, які люблять подорожувати і знайомитися офлайн. Геолокація показує всіх користувачів з цим додатком у безпосередній близькості від абонента і може допомогти знайти шлях по карті.
Програма зберігає історію повідомлень і може надсилати їх навіть у той момент, коли телефон перебуває поза зоною доступу мережі. Тобто повідомлення записується в буфер і відправляється, коли апарат абонента знову ловить сигнал.
Ще одна фішка додатка – це відтворення запису за дво- або триразової швидкості.
Цей додаток працює через функцію bluetooth на телефоні. Вона дає змогу з’єднати два пристрої в безпосередній близькості один від одного. Walkietooth менш популярний, ніж дві перші програми. Однак її часто використовують для виконання різних робіт у закритих приміщеннях, де немає сигналу стільникової мережі. Наприклад, під час монтажу на цокольних поверхах.
Це основні додатки, які використовують користувачі Android пристроїв для зв’язку по смартфону як по рації.
Крім зазначених програм, можна виокремити ще кілька способів, які дають змогу зробити з телефона рацію. Перший – мобільна рація від оператора. Це не окрема функція телефону, а послуга оператора. Зараз її вже складніше знайти, оскільки популярність таких опцій дуже невелика.
Другий спосіб підходить для старих телефонних апаратів і смартфонів, які підтримують функцію Push-To-Talk. Вона дає змогу користуватися телефоном як рацією. Вона активується через спеціальну кнопку на телефоні. Сьогодні подібні апарати досить складно знайти, тому її можна розглядати тільки як рішення для морально застарілих смартфонів.
Розглянемо сам принцип роботи цих програм.
За своєю суттю всі додатки-рації – це месенджери, які використовують як зв’язок інтернет-з’єднання або bluetooth-канал. Здебільшого вони зроблені для передачі саме аудіосигналу, що і робить їх схожими на справжні рації. Деякі програми можуть також обмінюватися й іншим контентом: відео, фото, текстом.
Для зв’язку абонентів використовуються так звані “канали”. Якщо проводити аналогію з месенджерами, то можна порівняти їх зі звичайними бесідами або чатами, чим вони по суті і є.
Однак не варто порівнювати повноцінну рацію і додаток на телефоні. Між ними величезна різниця.
Варто пояснити, що рація – це аналоговий радіопередавач, який може ловити або передавати сигнал. Цей пристрій можна налаштувати на широкий спектр радіохвиль, який за визначенням недоступний мобільному телефону або смартфону.
Останній працює виключно в обмеженому діапазоні радіохвиль. І вся передача аудіосигналу йде саме в цифровому форматі, а не аналоговому, як у рації.
Смартфон може імітувати роботу рації, але не бути нею. При цьому йому знадобиться обов’язкове підключення до мережі інтернет або підтримка Bluetooth.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…