Статті

Як повернути смартфон до життя, якщо він потрапив у воду

Share

З падінням телефону у воду, на жаль, стикаються багато власників смартфонів. Що робити, якщо подібна неприємність сталася з вами? Наша стаття допоможе вам швидко реанімувати гаджет.

Виймання акумулятора, SIM, карт пам’яті та інших частин

Якщо ваш смартфон впав у воду, перше, що необхідно зробити, витягти його з агресивного середовища. Після цього, щоб мінімізувати ймовірність короткого замикання, важливо якнайшвидше зняти з гаджета кришку і вийняти акумулятор (зрозуміло, якщо йдеться про розбірний смартфон, інакше просто примусово вимкніть його). Крім того, витягуючи батарею, ви знижуєте ризик її пошкодження (окислення) через вплив рідини.

Потім видаліть сім-карту і карту пам’яті, інші підключені пристрої (наприклад, навушники). Таким чином, ви збережете не тільки самі елементи, а й інформацію, що зберігається на них. Якщо потрапляння на них вологи уникнути не вдалося, промокніть пристрої рушником або паперовими серветками.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Акуратне просушування

Просушити смартфон, що впав у воду, можна кількома способами:

  • розмістивши його на сухій горизонтальній поверхні та видаливши вологу за допомогою серветок і паперових рушників (обробіть таким чином доступні роз’єми та поверхню телефону);
  • дочекавшись природного випаровування рідини. Таким варіантом можна скористатися за умови, що гаджет не встиг сильно промокнути. Просто покладіть його на стіл або іншу поверхню, тільки переконайтеся, що на смартфон не потрапляють прямі сонячні промені, вони негативно відіб’ються на стані і без того постраждалого пристрою. Природне сушіння – спосіб, що не підходить нетерплячим особам, важливо, щоб вода випарувалася повністю, а це може зайняти тривалий час;
  • несильно промоклий телефон можна реанімувати, протираючи його змоченим у спирті ватним диском. Суть цього способу полягає в тому, що спирт швидко випаровується з поверхні смартфона, а разом з ним видаляється і вода. Врахуйте, що, по-перше, у такий спосіб можна впоратися з рідиною лише на поверхні пристрою, а по-друге, не перестарайтеся, змочуючи ватку в спирті – вона має бути лише злегка вологою;
  • використавши адсорбенти – речовини, що поглинають вологу. Найпростішим варіантом стане поміщення смартфона, акумулятора та інших знімних частин гаджета в ємність, наповнену звичайним білим рисом. Процес сушіння потребує контролю з вашого боку: промоклий рис потрібно замінювати новим. Перевагою такого способу є доступність адсорбенту, а ось недоліком – тривалість часу просушування (може зайняти кілька днів). Висохлий пристрій потрібно буде витягти з контейнера і протерти м’якою тканиною або серветкою з мікрофібри, щоб видалити сліди крохмалю;
  • ще одним адсорбентом є силікагель (маленькі кульки, які зазвичай кладуть у коробки зі взуттям). Але оскільки поглинання у нього набагато вище, ніж у звичайного рису, то процес сушіння смартфона скоротиться з кількох днів до 10 годин. Дії ж будуть аналогічними описаним вище: силікагель потрібно насипати в контейнер і помістити в нього телефон;
  • використавши пилосос із тонкою насадкою. Головне, щоб смартфон не нагрівався під час сушіння. На відміну від фена, який може заганяти воду глибше всередину пристрою, пилосос, навпаки, витягатиме її назовні. Сушити телефон у такий спосіб потрібно не менше 20 хвилин, тільки стежте за тим, щоб насадка не стикалася зі смартфоном, оскільки вона може подряпати його поверхню.

Якщо телефон не працює після сушіння

Якщо ви виконали необхідні дії, але телефон так і не запрацював, розберіть його ще раз і подивіться, чи не пошкодилися через вплив рідини мікросхеми та інші нутрощі гаджета. Розібрати пристрій самостійно можна, переглянувши відповідні ролики на Ютубі. Але все ж оптимальним рішенням у такому разі стане звернення до сервісного центру, фахівці якого зможуть оцінити заподіяну водою шкоду і можливість відновлення гаджета.

Зіткнувшись з такою неприємністю, як падіння телефону у воду, не поспішайте бігти за новим, адже існує безліч способів повернути гаджет до життя. Скористайтеся нашими порадами і продовжуйте залишатися на зв’язку.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google створив новий прототип окулярів доповненої реальності

    На конференції Google I/O було представлено несподіване оновлення статусу розробки очок доповненої реальності (AR) компанії.…

    17.05.2024

    iPhone 16 Pro Max отримає новий тип акумулятора

    За словами аналітика Мінґ-Чі Куо, Apple в iPhone 16 Pro Max використовуватиме акумулятор із підвищеною…

    17.05.2024

    Кращий за iPhone 14 і Galaxy S24. Фахівці DxOMark протестували камеру Google Pixel 8a

    Експерти DxOMark протестували камеру смартфона Google Pixel 8a. Незважаючи на позиціонування як спрощену модель і…

    17.05.2024

    В мережу потрапили нові деталі та характеристики Galaxy Z Fold 6

    Samsung готується представити Galaxy Z Flip 6 і Galaxy Z Fold 6 в найближчі місяці.…

    17.05.2024

    Meta працює над власними навушниками з камерою та штучним інтелектом

    Як ми звикли чути з 2023 року, сфера застосування штучного інтелекту розширюється. Компанії змагаються за…

    17.05.2024

    Samsung Galaxy M35 показали наживо (відео)

    Galaxy M35 з'явився на консолі Google Play лише кілька днів тому, а це означає, що…

    17.05.2024