Що робити, якщо ноутбук не завантажується далі заставки виробника

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Коли ви натискаєте кнопку живлення на комп’ютері або ноутбуці, відбувається послідовний запуск кількох процесів. Перш ніж операційна система почне завантажуватися, спочатку запускається BIOS – служба вводу/виводу. BIOS перевіряє роботу компонентів ПК і, якщо якийсь із них не відповідає, запуск дає збій і подальші процеси не можуть бути виконані. У результаті, на екрані може залишитися заставка виробника, і ноутбук не завантажується далі.

Чому не завантажується ноутбук далі заставки виробника

Існує дві основні причини: збій у BIOS або апаратна поломка. Перш ніж розбирати пристрій, можна спробувати перевірити та виправити проблему програмними методами.

Реклама

Як виправити проблему

Ось кілька рішень, які можуть допомогти:

  • Спробуйте кілька разів вмикати й вимикати ноутбук, щоб виправити випадковий глюк через перепади енергії в електромережі. Може запуститися система відновлення.
  • Якщо у вас ноутбук, витягніть акумулятор на 10 хвилин і вставте назад.
    Від’єднайте всі зовнішні пристрої, як-от USB-флешки, SD-карти, мишу, клавіатуру тощо. Спробуйте увімкнути ПК, якщо вийшло, починайте підключати назад по одному.
  • Перевірте завантажувальний диск і налаштування BIOS. Зайдіть у BIOS (зазвичай за допомогою кнопок Del, Esc або F2) і переконайтеся, що на першому місці стоїть завантажувач Windows.
  • Скиньте налаштування в BIOS до значень за замовчуванням. Для цього знайдіть пункт “Restore Defaults” у розділі Advanced Mode – Save and Exit або “Load Setup Defaults” у розділі Exit.
  • Зверніть увагу на помилку, яка може з’явитися внизу екрана. Скопіюйте назву помилки та пошукайте інформацію про те, що вона означає.
  • Вимкніть деякі комплектуючі, якщо ви впевнені, що зможете розібратися в пристрої комп’ютера. Відключайте їх по одному і пробуйте запускати комп’ютер, щоб з’ясувати, який компонент викликає проблему.

Але найкраще звернутися до сервісного центру, щоб уникнути неправильного встановлення або поломки компонентів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ