Статті

Чи обов’язково виймати зарядник із розетки після вимкнення смартфона

Share
Час читання: 3 хв.

Багато хто з нас задається питанням – чи потрібно витягувати зарядний пристрій з мережі, адже набагато зручніше залишити його в розетці і використовувати в міру потреби. Це допоможе уникнути судомних спроб пошуку зарядки по всій квартирі, якщо вона терміново знадобилася, але водночас може призвести до деяких неприємних наслідків.

Чи витрачається електроенергія

Однією з причин побоюватися залишати зарядник у розетці є зайва витрата електроенергії. Дійсно, він, як і будь-який електроприлад імпульсного типу, поки підключений до мережі, хоч трохи, але використовує ресурси. У його пристрій паралельно ланцюгу впаяно опір, і саме він винен у споживанні енергії. Насправді, хоч цей момент і абсолютно справедливий, на загальному тлі повсякденного використання ноутбуків, мікрохвильових печей, пилососа та інших побутових приладів, увіткнений зарядник не відіграє взагалі жодної ролі – за тарифу 4 рублі за кіловат за рік у вас набіжить десь близько дванадцяти рублів. Зайвий пиріжок, який ви вирішили розігріти у своїй грубці перед сном, вдарить по вашому гаманцю сильніше, ніж це зробить зарядка, яку залишили без нагляду.

Чи навантажується зарядник

Будь-який прилад від частої і тривалої експлуатації навантажується і зношується з часом. Зарядка тут не виняток. Якщо постійно тримати її в мережі, то напруга поступово і непомітно, але невідворотно вимотає ваш пристрій. Це не означає, що через кілька тижнів, вам доведеться купувати новий пристрій. Але через рік-два такого режиму використання ви можете помітити, що ваш телефон заряджається вже не так швидко і не настільки ефективно, як раніше. Звісно, це не йде в жодне порівняння з побутовими ушкодженнями пристрою, на кшталт ударів, тертя від частого використання, зубів тварин і дітей – більшість людей міняє смартфони та зарядки до них набагато частіше, ніж вони встигають суттєво зіпсуватися. Якщо ви не звикли тримати в себе один і той самий телефон роками, то цим фактором можна знехтувати.

Чому краще витягувати зарядник

Як ми вже з’ясували вище, споживання електроенергії у встромленому заряднику без телефона незначне, але воно все ж таки присутнє. Також, якщо телефон для вас це не просто іграшка, яку ви міняєте як рукавички, а пристрій для роботи, то нерозумно було б вимотувати його зарядник – скорочуючи його термін служби. Якщо ви рахуєте кожну копієчку, і навіть кілька зайвих рублів буде вам на допомогу, то, звісно, варто завжди контролювати, що стирчить із вашої розетки.

Найголовніша ж причина, чому однозначно варто витягувати зарядний пристрій з розетки, – невелика ймовірність того, що в мережі може статися стрибок напруги. У підсумку згорить конденсатор або понижувальні трансформатори. Небезпечно це, якщо у вас не фірмова зарядка, а пристрій низької якості. Також якщо пристрій від старого телефону, який не забезпечений більшістю сучасних захистів. Дешеві, китайські зарядки і “дідусі” мають набагато більше шансів постраждати від неполадок мережі, особливо, якщо ви живете в приватному будинку, який живиться від старих ліній електропередач.

Ще однією причиною перепаду напруги може стати удар блискавки в ЛЕП. Тоді всією електромережею пройде потужний імпульс більш ніж у 1000 В, який не стримає жодне реле і жоден стабілізатор. У кращому випадку вашій зарядці прийде кінець і вам доведеться купувати нову. У гіршому начинка не витримає, пристрій вибухне, і це спровокує пожежу. Імовірність цього невелика, але вона однозначно присутня, і її варто мати на увазі. Особливо це важливо, якщо вас немає вдома, а зарядка залишилася недоторканою.

Визначити безпеку свого пристрою можна на дотик. Вставте ваш зарядник у розетку без телефона і доторкніться до його поверхні через кілька хвилин. Якщо він сильно гріється, шумить або навіть вібрує, то, найімовірніше, у вас звичайна дешева підробка, якої краще швидше позбутися. Хороший девайс не повинен грітися зовсім, або бути ледве теплим.

У підроблених пристроях конденсатор дуже часто розташований близько до трансформатора, а його сильне нагрівання може спалити сам себе і всю начинку. Китайці можуть заощадити на мідному дроті, що теж не додає заряднику надійності. Такі пристрої особливо небезпечні, якщо перетримати їх і не витягнути з телефону після позначки в 100%.

Якщо боїтеся за збереження свого майна, то візьміть за правило щоразу витягувати зарядний пристрій з розетки. Завдання просте, але його невиконання може стати причиною як поступового псування пристрою, так і набагато сумніших наслідків.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024