Топ-8 міфів і хибних думок про SSD, у які багато хто вірить досі

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Та що не так може бути з давно відомим твердотілим накопичувачем? Давайте розберемося!

Реклама

SSD це дуже дорого

Сьогодні можна купити надійний твердотільний накопичувач ємністю 1 Тб приблизно 2-3 тисяч гривень. На диск ємністю 4 Тб доведеться витратити близько 20 тисяч.

Якщо у вас немає специфічних потреб, що вимагають багатотерабайтного класичного HDD жорсткого диска – на кшталт тих, що використовуються в мережевих сховищах NAS – говорити про дорожнечу твердотільних накопичувачів не доводиться.

SSD швидко зношуються

Разом із появою твердотільних накопичувачів виникло занепокоєння, як довго вони пропрацюють.

Звичайно, якщо на зміну перевіреному часом механічному жорсткому диску приходить щось нове, хочеться, щоб воно прослужило щонайменше стільки ж.

На сьогоднішній день накопичилося чимало статистичних даних, щоб сказати – SSD диски служать довго.

Існує безліч факторів, що впливають на довговічність SSD. Найсуттєвіший з яких – кількість записаних терабайтів (TWB).

Це своєрідне «напрацювання на відмову» — кількість циклів запису будь-якого SSD диска обмежена. Чи варто переживати з цього приводу?

Більшість дисків об’ємом 1 ТБ мають TWB 600 Тб. Щоб досягти цього значення TWB протягом 5 років, потрібно буде записувати на диск майже 330 Гб щодня.

Швидше за все, у реальному житті твердотільний накопичувач переживе ноутбук і, можливо, послужить у новому пристрої.

Режим глибокого сну руйнує SSD

Побоювання використовувати режим глибокого сну для твердотільних накопичувачів, є логічним продовженням побоювань, що накопичувачі швидко зношуються. Страх зіпсувати SSD диск режимом глибокого сну абсолютно безпричинний.

Режим глибокого сну записує на диск вміст оперативної пам’яті, щоб після запуску продовжити роботу з того місця, на якому зупинилися.

Може здатися, що це зменшить термін експлуатації накопичувача, але фахівці з’ясували, щоденне використання режиму глибокого сну скорочує термін служби SSD диска менш ніж на один відсоток на рік.

Погодьтеся, у довгостроковій перспективі таким зносом можна знехтувати.

SSD гарний тільки для швидкого завантаження

Будь-хто, хто перейшов з традиційного жорсткого диска на твердотільний накопичувач, скаже, що основний плюс — це час завантаження системи і додатків, що скоротився.

Без сумніву, різниця між завантаженням із жорсткого диска та завантаженням із SSD вражає.

Але у твердотільних накопичувачів безліч інших переваг. Вони швидше, тихіше, енергоефективні, менше гріються та займають менше місця. А ще SSD-диски досить ударостійкі. Неприємно впустити ноутбук, але принаймні дані на диску не постраждають. До речі, це твердження перевірено на власному досвіді. Невдале падіння взимку призвело до серйозної поломки ноутбука, але дані на диску не постраждали, що втішило автора.

Міняти HDD на SSD складно

Коли твердотілі накопичувачі були новинкою, перехід від жорсткого диска до твердотільного накопичувача міг стати дещо проблематичним. Наприклад, вимагати оновити прошивку SSD.

Сьогодні твердотільні накопичувачі використовуються за замовчуванням, а перехід із HDD-диска на твердотільний накопичувач відбувається просто за допомогою безкоштовних програмних інструментів. Весь процес займе менше години.

SSD вимагають оптимізації

В інтернеті можна знайти багато порад щодо оптимізації SSD дисків. Але всі вони давно

Windows багато років автоматично оптимізує використання SSD. Вам не потрібно вимикати або включати функції, оптимізувати будь-що.

Якщо ви хочете переконатися в цьому самі, перевірте, чи увімкнено TRIM у Windows. Ця функція оптимізує видалення даних для продовження терміну служби накопичувача.

Щоб перевірити, чи включено команду TRIM:

Клацніть правою кнопкою миші WIN.

Виберіть Windows Power Shell (адміністратор)

Введіть наступну команду та натисніть Enter
fsutil behavior query DisableDeleteNotify

Якщо команда повертає нульове значення (0), це означає, що функція TRIM увімкнена, значення (1) означає, – TRIM вимкнено.

Щоб увімкнути команду TRIM, використовуйте команду fsutil disabledeletenotify 0 і натисніть Enter.

Зміни набудуть чинності після перезавантаження комп’ютера.

Вона включена за умовчанням, але завжди приємно бачити, що все працює так, як має бути.

Щоб надійно видалити дані з SSD, його потрібно перезаписати

Старий спосіб очистити традиційний жорсткий диск – забити його сміттєвими даними. Справді, з класичним HDD цей спосіб працює.

Але у випадку із SSD-дисками все змінюється. Перезапис всього диска випадковими даними призводить до надмірного зносу SSD без реального результату.

Та й у більшості випадків спеціально видаляти дані не потрібно. Вся справа у функції TRIM. По суті, це не інструмент надійного видалення, але через специфіку роботи він надзвичайно ускладнює відновлення даних з диска.

Якщо все ж таки необхідно видалити файли з SSD диска без найменшої можливості відновлення, використовуйте спеціальні програми, які надають виробники, наприклад Magician від Samsung.

Ці інструменти взаємодіють із накопичувачем лише на рівні контролера і стирають осередки диска, не викликаючи непотрібних операцій записи.

SSD втрачають дані, якщо їх довго не використовувати

Декілька років тому ходили затяті чутки про те, що якщо регулярно не включати SSD диск, то можна втратити дані. Наскільки регулярно? За чутками, це могло статися протягом кількох тижнів чи навіть днів.

Насправді сучасні стандарти передбачають термін зберігання інформації, записаної на диск, щонайменше рік без включення харчування.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ