Більшість користувачів сучасних гаджетів стикаються з проблемою: необхідність відновити працездатність вбудованого акумулятора за мінімальний час. Впоратися з цим допоможуть блоки з прискореною функцією заряду.
Пристрої з цією функцією з’явилися завдяки використанню в гаджетах літієвих акумуляторів.
Основна відмінність таких батарей – відсутність “ефекту пам’яті”.
Ці хімічні джерела струму не обов’язково заряджати на всі 100%, як і чекати їхньої повної розрядки. Тому з’явилася можливість заряджати гаджети до 50 %-ої ємності за короткий проміжок часу. Для цього використовують блоки з функцією прискореного відновлення потужності вбудованих батарей.
Перші, хто взявся за розв’язання цієї проблеми – компанія Qualcomm, яка представила в 2012 р. версію технології Quick Charge 1.0.
Принцип зарядки простий: смартфони, що підтримують цю технологію, на початковому етапі заряджалися силою струму, що дорівнює 2 А, замість звичайної 1 А.
Це давало змогу повністю зарядити гаджет на 30 % швидше. При чому вбудований контролер після накопичення заряду переходив у режим, що забезпечує звичайне струмоспоживання батареєю.
Наступна версія цієї компанії не тільки підвищила початкову силу струму до 3 А, а й збільшила вхідну напругу до 12 В. Вона поетапно в процесі заряду знижувалася до 9 В, і в кінці циклу зупинялася на стандартних 5 В. Це дало можливість скоротити час заряджання на 60 %.
Третя і четверта версії швидко заряджаючих пристроїв цієї компанії прискорили процес до 80 %.
Однак поява таких зарядок викликала необхідність використання спеціальних USB кабелів, здатних витримати підвищення напруги до 20 В.
Для того, щоб не завдати шкоди улюбленому гаджету, найкраще використовувати зарядний пристрій, придбаний з ним у комплекті.
Під час купівлі будь-якого блока, що скорочує час заряджання, варто проконсультуватися у фахівця щодо сумісності такого пристрою з ґаджетом, а також купити потужний з’єднувальний USB-кабель.
Дослідження процесів, що відбуваються в літієвих акумуляторах, під час прискореного заряду показали нешкідливість цього процесу.
Якісно виготовленим батареям підвищення сили струму і напруги в початковій фазі зарядки не завдадуть шкоди.
Використання ж акумуляторів і зарядних блоків різних виробників може призвести до здуття накопичувальних елементів і навіть вибуху.
Літієва батарея розрахована на кінцеву кількість циклів заряджання і віддачі зарядженої потужності підключеному до неї гаджету.
Тому, за частого використання швидкої зарядки і більш насиченого режиму роботи пристрою, акумулятор зноситься раніше.
Недостатньо заряджена батарея знижує функціональність гаджета.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…