Розбираємося, що вигідніше взяти – топові пристрої минулих років, чи вигідніше взяти старий, але преміальний смартфон?
Найчастіше під “флагманами” розуміють моделі з найкращими можливими характеристиками на цей момент: чудовим екраном з високою роздільною здатністю, великим об’ємом оперативної та довготривалої пам’яті, преміальними матеріалами корпусу, просунутою камерою і, найочевидніше, найпотужнішим процесором.
Середньобюджетний смартфон за цими характеристиками відрізнити навіть простіше, ніж за ціною: там якість всіх параметрів обов’язково буде нижчою, ніж в актуальному флагмані. Але як справи з тими флагманами, яким уже кілька років? Чи варто гнатися за середньобюджетними новинками – чи краще вибрати трохи застарілий флагман? Давайте подивимося за критеріями.
Якість екрана – одна з найпростіших відмінностей, які виділяють навіть застарілі флагмани на тлі сучасних бюджетних моделей. У флагманського смартфона двох-трьохрічної давності матриця буде з вищою роздільною здатністю і передачею кольору, ніж у сучасних моделей із середнього сегмента.
За прикладами далеко ходити не треба: наприклад, у HUAWEI P50 Pro 2021 року роздільна здатність становить 2700 × 1228, що відмінно виглядає на 6,6-дюймовому екрані. У більш доступних смартфонах діагональ може бути такою самою, а ось роздільна здатність явно не дотягне до “старших”. Наприклад, у торішнього Samsung Galaxy M33 на ту ж діагональ лише 2408 × 1080 пікселів.
Ще флагмани можуть похвалитися незвичайними технологіями на кшталт екранів із заокругленими краями, акуратніших і непомітніших вирізів для камери або взагалі складною конструкцією, як Samsung Galaxy Z Flip3. З іншого боку, у новітньому смартфоні з більшою вірогідністю можна зустріти 120 або 90 Гц дисплей – підвищена частота екрана робить зображення плавнішим, щоправда, швидше витрачає батарею. Для когось це важливо, а хтось може взагалі не помітити різниці.
Тут теж беззастережно лідирують флагмани минулих років: у них використовуються преміальні матеріали, приємні зовні та на дотик. А ще вони більш стійкі до падінь і пошкоджень. Скло, метал, у крайньому разі якісний пластик з незвичайною текстурою, який все одно буде важко пошкодити.
Іноді можна знайти і незвичний пристрій на кшталт Samsung Galaxy Z Fold3 – складаний смартфон з якісним екраном і корпусом. У бюджетному і середньобюджетному сегменті такі точно не водяться.
Більшість телефонів із сегмента, нижчого за флагманський, поставляються в пластиковому корпусі, і навряд чи це коли-небудь зміниться. Хоча це не настільки принциповий момент, адже здебільшого смартфони носять у чохлах. А ось захисне скло на екрані – зовсім інша справа. Навіть на флагманах, що вийшли рік-два тому, зазвичай встановлено більш сучасне і якісне скло, ніж на сучасних бюджетних смартфонах.
З камерами у смартфонів є важливий нюанс: кількість мегапікселів важлива, але якість сенсора набагато важливіша. Це видно з багатьох порівнянь, які проводять професіонали: у того ж iPhone 11 камера на 12 Мп, але знімає він краще, ніж, наприклад, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 2022 року з камерою на 108 Мп.
Річ у тім, що під час виробництва флагманських моделей використовуються якісніші сенсори та інші комплектуючі, з яких у підсумку і складається об’єктив. А в деяких випадках зустрічаються й особливі технології, які за межі флагманської лінійки не виходять, але сильно підвищують якість зображення. У підсумку навіть 12 Мп достатньо для того, щоб робити фото з високою роздільною здатністю.
З пам’яттю майже та ж ситуація, що і з камерами. За цифрами старі флагмани і нові середнячки або близькі, або рівні, але завдяки якісним чіпам з вищою швидкістю топові моделі попередніх років перевершують середньобюджетні новинки. Це стосується швидкості роботи всієї системи, копіювання, розпакування, встановлення програм. А ще – оперативної та довготривалої пам’яті. Наприклад, у Samsung Galaxy Z Flip3 встановлено 128 Гб сховища стандарту UFS 3.0, тоді як у моделі 2022 року Poco M4 Pro теж стоїть 128 Гб, але вже повільнішої UFS 2.2.
У питанні продуктивності флагманські смартфони минулих років однозначно випереджають сучасні середньобюджетні моделі. Так, встановлений у Samsung Galaxy Z Fold3 процесор Snapdragon 888 досі перевершує урізані версії процесорів для смартфонів з нижчого сегмента.
Наприклад, цей смартфон за сукупністю швидкодії процесора, пам’яті та відеоядра набирає в популярному бенчмарку AnTuTu 808 тисяч балів, а відносно свіжий минулорічний середнячок Samsung Galaxy A53 5G – лише 400 тисяч. Це не тільки буде помітно на ресурсномістких завданнях на кшталт ігор, а й вплине на щоденне використання: слабкий процесор і старий формат пам’яті позначаться, наприклад, на швидкості відкриття застосунків і кількості одночасно запущених програм.
Однак потужність і вік можуть зіграти з бадьорими “старичками” злий жарт. Річ у тім, що зараз процесори виробляються за сучаснішим алгоритмом, завдяки чому на ті самі завдання витрачають менше енергії. При цьому в питанні об’єму батарей останніми роками жодних змін не було, тому вони-то якраз у флагманах і середняках більш-менш однакові, і перші в підсумку витрачають заряд швидше.
За більшістю параметрів виходить, що придбати флагман 2021 року розумніше, ніж задивлятися на найсвіжіші новинки з категорії середнього бюджету. Флагманський екран, камера, потужність та й банально дизайн разом із якістю використовуваних у корпусі матеріалів, звісно, привертають увагу, тим паче, що топові пристрої минулих років поступово скидають у ціні.
Проте бюджетний сегмент має свої плюси: швидше за все, пристойний, але недорогий смартфон буде добре тримати заряд батареї і матиме плавніший екран, а різниця в продуктивності, з великою ймовірністю, буде помітна лише в іграх.
У підсумку за сукупністю факторів перемагає саме старий флагман, хоча в деяких пунктах перевага залишається за сучасним бюджетом.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…