Дуже часто швидкість Wi-Fi з’єднання у квартирі або будинку набагато нижча, ніж заявлено у вашому тарифному плані. Іноді проблему можна розв’язати самостійно, не вдаючись до дзвінків у службу підтримки та виклику бригади ремонтників.
Чому швидкість інтернету низька
Швидкість інтернету може бути знижена з кількох причин:
- Погана якість використовуваного обладнання. Якщо ви власник роутера досить старої моделі, то отримати максимальну швидкість у вас, найімовірніше, не вийде.
- Низька дальність передавання сигналу. Чим ближче ви до точки доступу, тим вища якість з’єднання. Більш сучасні пристрої допоможуть вирішити це питання.
- Обладнання було пошкоджено. Особливо критично пошкодження антен, вони безпосередньо впливають на сигнал.
- Перешкоди від інших Wi-Fi маршрутизаторів. Номери каналів (частота) у сусідських роутерів можуть збігатися, і тоді всі пристрої, що працюють на одному каналі, створюватимуть один одному перешкоди.
- Проблема може полягати в сильній завантаженості процесора комп’ютера. Коли комп’ютер забитий і працює на межі своїх можливостей, гальмувати може не тільки інтернет.
- Комп’ютер заражений вірусами.
- Прошивка роутера застаріла.
Як дізнатися, які сусідські роутери заважають
Якщо ви дійшли висновку, що користуєтеся новим хорошим обладнанням, ваш ПК чистий від вірусів і не завантажений інформацією, а інтернет-з’єднання однаково низьке, річ, найімовірніше, у сусідських пристроях. Щоб перевірити цей факт, необхідно скористатися програмою для аналізу роботи Wi-Fi мереж.
Однією з найзручніших і безкоштовних таких програм є “Wi-Fi analyzer” для windows. Додаток дасть змогу отримати вичерпну інформацію про доступні мережі та допоможе виявити найбільш вільний Wi-Fi-канал, придатний для використання.
Можна скористатися і будь-якою іншою програмою на ваш вибір, наприклад, inSSIDer або WiFiInfoView.
Як мінімізувати перешкоди
За допомогою програми необхідно провести аналіз усіх наявних каналів зв’язку і вибрати той, що найменше завантажений.
Залишиться всього лише ввести новий канал зв’язку в налаштування вашого маршрутизатора. Для цього доведеться скористатися комп’ютером. Детальну інструкцію і порядок дій ви можете побачити в призначеному для користувача керівництві до вашого роутера, дії можуть різнитися залежно від моделі пристрою.
Після проведення всіх необхідних маніпуляцій залишиться тільки перезавантажити маршрутизатор і насолоджуватися високою швидкістю передачі даних.
Якщо поліпшити сигнал так і не вдалося, можливо, варто задуматися про придбання нового роутера з більш високими швидкісними характеристиками або звернутися до провайдера, часто погана якість з’єднання безпосередньо залежить від нього.