Рекламні фішки смартфонів, які насправді не працюють

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

У гонитві за прибутком виробники смартфонів вигадують все більше нововведень, але не всі з них працюють так, як обіцяє реклама. Деякі з цих фішок є розумним піар-ходом і маркетинговою приманкою, а на практиці себе не виправдовують.

Реклама

Вологостійкість

Заяви про вологостійкість смартфонів є однією з найпопулярніших маркетингових хитрощів у виробників смартфонів. Цю фішку можна зустріти не тільки у топових девайсів, але і в середньому ціновому сегменті. Пересічний користувач при згадці вологостійкості зазвичай уявляє собі, що з таким смартфоном можна плавати в морі, робити фотографії під водою, і з ним нічого не трапиться, якщо залити його якоюсь рідиною. Але все не так однозначно.

Визначити чи володіє смартфон вологозахисними властивостями можна, якщо подивитися в його характеристики. Виробники позначають такі моделі за допомогою коду IPXX, де ХХ – цифрове позначення ступеня захисту. Наприклад, IPX0 означає повну відсутність захисту від води, IPX4 передбачає здатність витримати бризки води під будь-яким кутом, а пристрої із захистом IPX7 і IPX8 повинні працювати навіть після короткочасного занурення у воду.

Варто пам’ятати, що для отримання такої мітки проводяться експерименти в спеціальних умовах зі спеціальними тестовими зразками, які попередньо перевіряють на наявність пошкоджень. Будь-яка вм’ятина або скол порушує герметичність корпусу і знижує вологозахист. До того ж, якщо пристрій із вологозахистом перестане працювати через потрапляння в нього вологи, це вважатиметься недотриманням правил експлуатації, і гарантійному обслуговуванню такий девайс не підлягає.

Наявність захисту від вологи не означає, що телефон може використовуватися під водою і при цьому не постраждати. Також це не означає, що він захищений від впливу будь-яких рідин. Якщо на нього пролити сік або алкоголь, то внутрішні елементи можуть окислюватися, що призведе до поломки. Це ж стосується і солоної морської води.

Ударостійке скло

Однією з найдорожчих частин смартфона є екран. Його ремонт або заміна може обійтися в суму до половини вартості самого пристрою. Тому створення твердих і міцних стекол для захисту дисплея є дуже актуальним.

Лідером у цій галузі є компанія Corning, яка практично щороку випускає нове покоління стекол Gorilla Glass. Їх створюють під впливом екстремальних температур із використанням діоксиду кремнію, іонів натрію і калію. Завдяки цьому скло стає стійким до подряпин, ударів і падінь, але це не робить його повністю невразливим і небитким.

Шосте покоління стекол Gorilla Glass може витримати до 15 падінь з висоти одного метра, а скло Gorilla Glass 5 у 80% випадків витримувало падіння з півтораметрової висоти. Але гарантувати 100% захист від пошкоджень ніхто не може, завжди залишається можливість того, що у смартфона після падіння пошкодиться екран, тому варто звести такий ризик до мінімуму.

Великий безрамковий екран

В останні кілька років на ринку смартфонів практично не випускалося гідних компактних пристроїв. Виробники намагаються робити телефони з великими екранами, що не завжди зручно у використанні і не всім підходить.

Новою фішкою є зменшення обрамлення екрана, щоб отримати більший розмір дисплея в такому ж корпусі. Такі смартфони часто називають безрамковими, але насправді вони ними не є, адже щонайменше в них залишається одна грань або так званий чубчик вгорі дисплея для датчиків і фронтальної камери.

Найчастіше грані не прибираються, а зменшуються, а екран встановлюють зі співвідношенням сторін 18:9. І хоча реклама та консультанти в магазинах можуть казати, що такий смартфон є безрамковим, насправді це не так.

Такі телефони мають деякі недоліки. Найголовніший із них – це хибні натискання, які відбуваються при торканні рукою загину екрана по краях. Також не всім подобається виріз зверху екрана для камери та індикаторів.

Правильний підхід до нововведень

Потрібно розуміти, що навіть якщо реклама обіцяє працездатність девайса після купання у ванній, то це не означає, що його потрібно спеціально поміщати під воду. Скоріше це є додатковим бонусом і ймовірністю того, що телефон працюватиме, якщо потрапить під дощ або випадково впаде у воду, після чого його швидко дістануть і висушать. Для підводних зйомок існують спеціальні аксесуари і пристосування, які варто використовувати для таких цілей.

Те ж саме стосується і ударостійкого скла. Не потрібно спеціально упускати телефон і бити підручними предметами. Ця характеристика лише означає, що при випадковому падінні з невеликої висоти велика ймовірність, що пристрій продовжить працювати без перебоїв, але зловживати цим не потрібно, адже у всього є своя межа. Для більшої надійності можна використовувати додаткові захисні стекла, плівки та чохли.

Купуючи безрамковий смартфон також потрібно розуміти, що в нього буде відсутня одна або кілька граней або вони просто будуть тонкими, але вони будуть у будь-якому разі. На таких пристроях дисплей займає понад 90% від передньої панелі, завдяки чому можна отримати великий екран у стандартному корпусі.

До всіх нововведень і рекламних обіцянок варто ставитися з часткою критики і скептицизму. Не варто відмовлятися від смартфонів із вологозахистом або з останнім протиударним склом, однак користуватися ними потрібно з розумом.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ