Яка частота оновлення екрана потрібна звичайному користувачеві

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ще зовсім недавно навіть флагманські смартфони мали екрани з частотою оновлення 60 Гц. Так, наприклад, перші iPhone з екранами на 120 Гц були випущені тільки 2021 року – йдеться про преміальний iPhone 13 Pro і флагманський iPhone 13 Pro Max. При цьому базові iPhone (зараз це iPhone 14 і iPhone 14 Plus), як і раніше, оснащуються панелями на 60 Гц. Чи означає це, що 90 Гц або 120 Гц примха і надмірність? З’ясуємо.

Для початку розберемося, а що це взагалі таке, частота оновлення. Від цього параметра залежить те, як швидко змінюється зображення на екрані за 1 секунду. Таким чином, чим вищий цей параметр, тим більше кадрів “перетравлює” дисплей. Довгий час стандартом вважалося значення в 60 Гц, коли за 1 секунду картинка перемальовувалася 60 разів. Загалом цього достатньо для більшості завдань. І смартфон із 60-герцовим екраном – зовсім не катастрофа навіть у 2023 році.

Реклама

То навіщо потрібні панелі на 90 і 120 Гц або навіть більше? Відповідь проста – працювати з екраном з підвищеною частотою роботи комфортніше. Зображення стає плавнішим, картинка змінюється швидше. Списки гортаються спритніше, додатки відкриваються і згортаються майже миттєво, Але особливо це помітно в динамічних іграх – тих же шутерах. Мікрогальмування виключаються. Зі 144 Гц грати ще комфортніше – за умови, що гра підтримує настільки екстремальну частоту оновлення.

Ще один плюс – при високій частота оновлення за рахунок плавності картинки очі втомлюються не так сильно, сфокусувати зір простіше. Особливо при ввімкненні темної теми.

Екран на 90 Гц у 1,5 раза швидше оновлює зображення, ніж дисплей на 60 Гц, а на 120 Гц – удвічі. І сьогодні панелі на 90 Гц ставлять навіть у бюджетні моделі на Android. У цьому плані Apple поки що відстає. Що стосується 120-герцових дисплеїв, то їх отримують переважно флагмани – як на Android, так і на iOS. Річ у тім, що для 120 Гц потрібен швидший процесор і дорожча у виробництві матриця.

Чи є мінуси у підвищеної частоти оновлення? Так. Головний – підвищена витрата батареї. Тому багато виробників дають користувачеві можливість вибирати герцовку самостійно. Наприклад, в іграх підвищити її до 120 Гц, а під час серфінгу в мережі – знизити до 90 або навіть 60 Гц. Ще один недолік – висока ціна виробництва і дорожнеча смартфонів з високою частотою оновлення.

Загалом – що вища частота оновлення, то краще. І різниця при використанні 60-герцового і 120-герцового смартфона дуже помітна. Після роботи з гаджетом з панеллю на 120 Гц певний час буде здаватися, що апарат на 60 Гц вкрай нерозторопний.

Висновок – висока частота оновлення це безумовне, але не дешеве, благо. Яка частота оновлення потрібна простому користувачеві? 60 Гц – замало. На сьогодні 90 Гц – оптимальне значення. 120 Гц – ідеальне. 144 Гц і вище – тільки для ентузіастів і захоплених геймерів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ