20 липня 2023 року Павло Дуров вирішив потішити користувачів Telegram черговим масштабним оновленням, у якому з’явилася нова функція, що перетворює месенджер на якусь подобу соцмережі. Ми вже спробували сторіс у “телезі”, щоб поділитися з вами думками про цю фічу.
Що ж таке сторіс у Telegram? “Історії” – короткі ролики тривалістю до 1 хвилини, якими можна поділитися в особистому профілі. При цьому можна задати термін дії сторіс, обмежити коло осіб, які зможуть переглядати їх, ну і, звісно, редагувати фото і відео перед публікацією.
Щоб отримати доступ до створення сторіс, необхідно виконати дві умови: оновити застосунок до останньої версії та оформити підписку Telegram Premium. Без підписки ви зможете тільки переглядати сторіс, але не створювати їх.
Переглянути сторіс своїх знайомих можна потягнувши екран вниз у меню Чати. Там же можна натиснути на свій аватар зі значком + для створення сторіс.
Інтерфейс створення сторіс пропонує вибрати між Фото і Відео, а також дає змогу перемикатися з фронтальної на основну камеру. Крім того, ви можете додати будь-яку картинку або ролик із галереї.
На наступному етапі Telegram запропонує додати підпис, стікер, текст і відретушувати фото перед публікацією. Тут же ви можете вибрати, як довго історію буде видно.
Останній крок – вибрати, хто зможе дивитися ваші сторіс, а також дозволити скріншоти і збереження в профілі.
Для звичайних користувачів, які використовують месенджер тільки за його прямим призначенням, це один із найбільш непотрібних апдейтів за останні кілька років.
Найголовніший мінус на сьогодні – відсутність можливості публікувати історії від імені групи або каналу, але, ймовірно, Дуров додасть цю фічу в одному з наступних оновлень Telegram.