А чи знаєте ви, що сім-картці, яка вставлена в смартфон, теж потрібен догляд

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Нещодавно до мене в гості приходив приятель, який дуже далекий від комп’ютерів і смартфонів. Попросив подивитися смартфон – начебто йому всього один рік, а він дуже сильно глючив. Інший раз просто втрачав мережу просто під час розмови в центрі міста.

Були й проблеми з мобільним інтернетом – він постійно відключався. Притому від Wi-Fi все працювало відмінно – проблема була саме з мобільним інтернетом, дзвінками і навіть SMS. Бувало, що надсилання SMS закінчувалося тим, що виходило повідомлення про те, що SMS не може бути доставлено.

Реклама

Спершу я хотів запустити на смартфоні приятеля свої улюблені програми для тестів, але вирішив спочатку перевірити сім-карту. Шкода, не здогадався сфотографувати – у відсіку для сім-карти було стільки бруду, який потрапив туди через зазори. Товариш працює в будівництві і носить смартфон без чохла. Також, мабуть, експлуатував смартфон він в умовах підвищеної вологості – контакти були окислені.

Вставив свою сім-карту – 30 хвилин завантажував величезний файл, все пройшло нормально. У підсумку приятель пішов у салон стільникового зв’язку і випустив нову сімку, і всі проблеми самі собою зникли. У його випадку я йому ще порадив віддати смартфон до сервіс-центру на чистку, адже, найімовірніше, там багато чого окислилося. Але мова в цій публікації не про це, а про сім-карту.

Архітектурно будь-яка сім-карта являє собою мініатюрний комп’ютер із процесором і пам’яттю. Начинка сімки – посередник між вашим смартфоном і оператором стільникового зв’язку. Але не будемо тут вдаватися в подробиці, а поговоримо простими словами про сім-карти. Дам дві поради, які вам допоможуть не залишитися без зв’язку в найбільш невідповідний момент:

  • Приблизно раз на 3-5 років бажано міняти сім-карту на нову. Адже мініатюрна пам’ять з роками деградує, як і будь-яка інша: з цієї причини можлива нестабільна робота смартфона з мобільним зв’язком.

Досить просто прийти до оператора і перевипустити сімку. Можна сказати, що телефон став втрачати зв’язок. Як правило, заміна сім-карти безкоштовна або ж коштує якихось символічних грошей;

  • Періодично витягувати слот із сім-карткою і очищати те, що можна очистити від пилу і бруду. Сам слот і саму сімкарту. Не буду тут радити ніяких хімічних засобів, краще використовувати суху серветку. Від потрапляння пилу і бруду надійно захищає чохол.

Також, якщо ви часто міняєте смартфон, потрібно звертати увагу на контакти сім-карти – вони не призначені для частої зміни пристрою і можуть просто бути затерті.

Ну і, звичайно, вже час переходити на eSIM – віртуальну сім-карту. Погано, що далеко не всі смартфони підтримують нову технологію, але це вже питання часу.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ