Статті

Найпоширеніші помилки про Wi-Fi: чи настільки він небезпечний, як багато хто думає

Share
Час читання: 3 хв.

Незважаючи на те, що складно уявити сучасний світ без бездротових технологій, деякі користувачі безпідставно відмовляються від використання Wi-Fi, аргументуючи це тим, що такі мережі можуть заподіяти шкоду людині або несуть загрозу безпеці. На щастя, це не так: за правильного використання домашнього маршрутизатора можна не побоюватися, що він зашкодить.

Якщо інтернет “зависає”, то хтось зламав Wi-Fi

Користувачі часто бувають стурбовані безпекою домашньої бездротової мережі, і щиро вважають, що в разі уповільнення швидкості інтернету хтось нелегально підключився до їхнього роутера. Зараз ймовірність такого випадку мінімальна, оскільки Wi-Fi мережа давно стала буденністю, а вартість послуг інтернету доступна кожному.

Найпоширеніші причини зниження швидкості з’єднання, як правило, полягають в іншому:

  • перевантажений канал бездротової мережі;
  • застаріле обладнання;
  • збої в інтернет-провайдера;
  • велика кількість підключених пристроїв;
  • проблеми безпосередньо на комп’ютері або телефоні.

Можна самостійно зайти в налаштування роутера і перевірити наявність сторонніх підключених пристроїв, а також змінити канал на менш завантажений для того, щоб збільшити швидкість з’єднання. У більшості ж випадків вистачає звичайного перезавантаження маршрутизатора.

Не зайвим буде також перевірити, як розташоване обладнання, чи не занадто далеко від нього розташований комп’ютер. Поширеною є ситуація, коли роутер купувався досить давно і перестав відповідати вимогам сучасних мереж. У цьому разі варто розглянути питання про купівлю нової техніки.

Якщо ж жодні самостійні заходи не приносять результату, то можна звернутися в технічну підтримку інтернет-провайдера – цілком імовірно, що проблема буде зафіксована з їхнього боку.

Wi-Fi у будинку небезпечний для здоров’я

Wi-Fi – це технологія, що забезпечує бездротову передачу даних за допомогою радіоканалу. Ніким із учених ще не отримано достовірних даних про шкоду хвиль подібної частоти. Для того, щоб заспокоїти недовірливих користувачів, найкраще звернутися до фактів.

Рівень випромінювання, який виробляє стандартний домашній маршрутизатор, приблизно в 600 разів менший порівняно з допустимими і доведено безпечними значеннями електромагнітного випромінювання. Також роутер працює на частоті 2,4 GHz, що приблизно дорівнює частоті роботи мікрохвильової печі. Однак потужність кухонного пристрою в 100 тисяч разів вища, ніж у маршрутизатора.

До того ж, крім техніки, що забезпечує інтернет-з’єднання, в кожному будинку присутні мобільні телефони, телевізори, мікрохвильові печі – рівень випромінювання роутера порівняно з ними мінімальний.

Для тих, хто хоче звести до мінімуму навіть незначний ризик, допоможуть найпростіші поради щодо безпечного використання бездротових пристроїв. Не варто ставити роутер у спальні або дитячій кімнаті, а також рекомендується вимикати його в ті моменти, коли ніхто не використовує інтернет.

Wi-Fi веде до поломки техніки в будинку

Характеристики радіосигналу, який використовується під час роботи Wi-Fi передавача, такі, що вони не перетинаються і не вступають у “конфлікт” з іншими пристроями, які також використовують у своїй роботі подібне випромінювання.

Існує міф про те, що через бездротовий маршрутизатор можна передати комп’ютерний вірус. Подібна інформація не має жодного наукового обґрунтування. Річ у тім, що Wi-Fi – це винятково середовище передавання даних, і від нього ніяк не залежить, які саме файли передаватимуться через інтернет.

Нас підслуховують через Wi-Fi роутери

Легенда про те, що за допомогою пристроїв, які передають Wi-Fi, можна дізнатися персональні дані власника, походить найчастіше через спостереження за контекстною рекламою. Деякі користувачі помічали, що в рекламних пропозиціях трапляються товари, про які йшла розмова поруч із телефоном або комп’ютером.

Дійсно, деякі додатки та соціальні мережі можуть використовувати таку можливість для збору даних про інтереси користувача, однак до самих роутерів це не має абсолютно жодного стосунку.

Сам маршрутизатор не має динаміків або записуючих пристроїв, щоб мати можливість будь-яким чином передати інформацію. А Wi-Fi – це всього лише технологія передачі інформації, з її допомогою ніяк не можна “вловити” дані власника.

Єдина небезпека, яка може чатувати на юзера – це злам бездротової мережі. Тоді, дійсно, персональні дані можуть бути викрадені. Врятує від цього надійний захист: під час первісного налаштування обирайте тип шифрування “WPA/WPA2 PSK” і використовуйте пароль, що містить випадкові літери в різних регістрах і цифри.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024