Розвиток смартфонів супроводжується поступовою відмовою виробників від деяких їхніх застарілих функцій або деталей. Чому в сучасних смартфонах все частіше відсутнє FM-радіо, і з чим це може бути пов’язано?
FM-радіо в мобільних пристроях – простий і безплатний спосіб прослуховування музики та новин, для якого не потрібне підключення до інтернету. З цих причин можливість слухати радіо через смартфон досі затребувана серед великої кількості користувачів: багато хто використовує цю функцію на природі або в місцях, де немає стабільного з’єднання з мобільною мережею. Крім того, радіо може виявитися незамінним для екстреного мовлення під час великих надзвичайних ситуацій, коли інші засоби зв’язку перестають стабільно працювати.
Проте все частіше виробники смартфонів відмовляються від радіо у своїх пристроях. Поступовий спад використання FM-чіпів при створенні телефонів розпочався приблизно у 2012 році – відтоді кількість моделей, у яких не передбачено радіо, тільки зростає. Від цієї можливості відмовляються такі бренди як Samsung, Huawei, Honor, Xiaomi, OPPO, OnePlus і багато інших.
Причинами повсюдної відмови від FM-радіо в сучасних смартфонах можна вважати кілька факторів.
І хоча у FM-радіо в мобільних пристроях все ще є свої шанувальники, за статистикою, більшість власників смартфонів не користуються цією функцією. Замість радіо вони вважають за краще слухати музику і подкасти через стримінгові музичні сервіси з платною підпискою. Попри необхідність вносити щомісячну плату, користувачі частіше обирають цей спосіб прослуховування контенту – його головна перевага над радіо полягає в можливості налаштувати музику та подкасти під себе, персоналізувати контент і пропустити те, що не подобається.
Багато виробників аргументують відсутність FM-радіо у своїх нових моделях тим, що чіп, необхідний для його роботи, займає і без того сильно обмежене місце всередині телефону. Замість того щоб вставляти FM-чіп як обов’язковий комплектуючий, виробники можуть:
FM-радіо дає змогу слухати контент абсолютно безплатно, що суперечить цілям багатьох великих компаній. Наприклад, ця функція заважає операторам мобільного зв’язку отримувати додатковий прибуток – оскільки радіо не вимагає підключення до інтернету, в абонентів немає причини оформляти тариф із більшим об’ємом трафіку, а отже, і за вищою вартістю.
Крім того, наявність FM-радіо завдає незручностей і власникам стримінгових музичних сервісів. Багато людей все ж таки обирають слухати музику по радіо, однак якщо того немає в смартфоні, у них не залишається іншого вибору, окрім як оформити платну підписку на одному з популярних сервісів.
Важливо розуміти, що хоч FM-радіо все рідше зустрічається в сучасних смартфонах, воно не зникло повністю – багато виробників, як і раніше, вбудовують чіпи навіть у нові моделі. Дізнатися про те, чи є в телефоні радіо, можна в його технічних характеристиках на сайті продавця або в документації до смартфона.
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…
Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…
Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…