Статті

Смартфони з 200-Мп камерами проти 100 Мп: чи варто переплачувати

Share
Час читання: 3 хв.

Після офіційного надходження в продаж Xiaomi 12T Pro у користувачів з’явилася можливість в реальних умовах оцінити камеру на базі матриці 200 мегапікселів. Далі будуть розглянуті переваги і недоліки таких камер, а також порівняння їх з пристроями з матрицею 108 мегапікселів.

Характеристики камери

У новому смартфоні використовується сенсор ISOCELL HP1 від Samsung, анонсований ще у вересні 2022 року. Незважаючи на значну кількість мегапікселів, фізичний розмір сенсора відносно невеликий – всього 1/1,22 дюйма. Щоб розмістити таку кількість елементів, розмір кожного пікселя було зменшено до 0,64 мкм.

Останній параметр не є критичним, оскільки за замовчуванням камера працює в режимі 12,5 мегапікселів. При цьому пікселі об’єднуються в блоки по 16 пікселів за допомогою піксельного бінінгу, що дає змогу вже працювати з суперпікселями (2,56 мкм). Це дає змогу значно підвищити світлочутливість і отримати більш якісні знімки при слабкому освітленні. У налаштуваннях Xiaomi 12T Pro можна примусово підвищити роздільну здатність. Доступно два режими – 200 і 50 мегапікселів.

Зйомка з повною роздільною здатністю відкриває широкі можливості для подальшого редагування фото. Наприклад, можна із загальної панорами вирізати потрібні області, зробивши з них повноцінні знімки.

Матрицю з такими характеристиками також можна використовувати для заміни оптичного зуму, оскільки вона може забезпечити навіть 5-кратне збільшення. Раніше розробники вже успішно впроваджували таку технологію в камері Samsung Galaxy S21 – сенсор з роздільною здатністю 64 мегапікселів давав змогу обійтися без цифрового зуму, наближення здійснюється тільки за рахунок кропу зробленого кадру.

Можливості сенсора ISOCELL HP1 дають змогу використовувати його і для отримання повноцінних макрознімків, вирізаючи потрібну частину з повного знімка. На поточному етапі розвитку дані маніпуляції можна здійснити тільки в ручному режимі, що напевно відлякає потенційних покупців. Однак якщо розробники зможуть створити зручне ПЗ для автоматизації таких операцій, такі модулі будуть виділятися серед конкурентів.
Піксельний білінг, що використовує групи з 16 пікселів, значно збільшує світлочутливість камери, навіть якщо порівнювати з матрицею 108 мегапікселів (об’єднуються 4 сусідні точки). Знімки моделі Xiaomi 12T Pro виглядають помітно світлішими, порівняно з фотографіями від версії Xiaomi 12T. Кількість шумів також помітно нижча. При цьому варто враховувати, що обидві матриці не можна вважати ідеальними для зйомки в нічний час. Звичайні сенсори з максимальною роздільною здатністю 48 або 12 мегапікселів здатні видавати не менш якісні знімки в складних умовах за рахунок відносно великого розміру окремих елементів.

Вищеописана універсальність камери 200-Мп одночасно є і недоліком. Пересічні користувачі в процесі знімка зазвичай використовують автоматичний режим, коли достатньо лише натиснути кнопку. Мало хто готовий витрачати час на обробку готового знімка або просто вивчати можливості ручного налаштування.

Найімовірніше, з цим згодні і розробники Xiaomi, оскільки режим з максимальною роздільною здатністю захований відносно глибоко в налаштуваннях, а сам шлях до розділу неочевидний. Попередньо потрібно перейти в налаштування камери, вибрати пункт “Ще”, в новому меню активувати режим Ultra HD і тільки після цього з’явиться пункт переходу в режим 200 Мп.

Ще один помітний мінус – фото з повною роздільною здатністю займають на накопичувачі набагато більше місця, близько 50 Мбайт. Для роздільної здатності 12,5 Мп цей параметр становить лише 4-5 Мбайт. Багато власників мобільних пристроїв активно зберігають нові знімки, що швидко призведе до нестачі пам’яті. Також для повноцінного функціонування такого модуля необхідне продуктивне “залізо”, тому для бюджетних пристроїв він не підійде.

Головний недолік такої матриці – основній масі користувачів просто не потрібні камери з такою деталізацією знімків, які при цьому погано справляються з роботою при слабкому освітленні.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Xiaomi
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024