Статті

Акумуляторна батарея в смартфоні: популярні міфи

Share
Час читання: 2 хв.

Боїтеся користуватися смартфоном під час заряджання, бо думаєте, що акумулятор від цього вибухне? Тоді цей текст для вас.

Розглядаємо 5 популярних міфів про акумулятори смартфонів і спростовуємо їх.

Міф №1: необхідно повністю розряджати акумулятор перед зарядкою

Давним-давно, коли в телефонах використовували нікель-кадмієві батареї, гаджети справді потрібно було розряджати доти, доки вони не вимкнуться від нестачі енергії. Річ у тім, що нікель-кадмієві акумулятори мали “ефект пам’яті” і втрачали ємність під час заряду не до кінця розрядженого пристрою.

Розряджати сучасні літій-іонні акумулятори вже не потрібно, “ефект пам’яті” у них відсутній. Заряджатися безпечно з будь-якого рівня.

Міф №2: не можна користуватися смартфоном під час заряджання

Взагалі-то, можна. Взаємодія зі смартфоном під час заряджання гаджету ніяк не зашкодить: можете сміливо телефонувати, листуватися в месенджерах, дивитися серіали тощо.

Але є нюанс: під час заряджання телефон незначно нагрівається, і якщо додатково навантажити його важкими завданнями, на кшталт запуску ігор зі складною графікою, це може спровокувати перегрів. А ось перегрів уже небезпечний: він може призвести до зниження продуктивності, скорочення терміну служби батареї і навіть до пошкодження компонентів телефону. Так що в міфі №2 є частка правди.

Міф №3: безпечно використовувати тільки оригінальні зарядні пристрої

Оригінальний зарядний пристрій – це найнадійніший, але не єдиний варіант поповнити запас енергії смартфона. Використовувати адаптери від інших виробників теж можна, до того ж, сторонні блоки живлення часто можуть бути потужнішими за оригінальні, а коштувати дешевше. Головне – переконатися, що виробник перевірений, і що зарядний пристрій відповідає вимогам вашого смартфона.

Міф №4: не можна залишати смартфон заряджатися на всю ніч

Цю тезу лише частково можна назвати міфом. Деякі користувачі вважають, що якщо смартфон пробуде на зарядці довше, ніж треба, це призведе до перегріву або перезаряду акумулятора. Насправді, такий ризик мінімальний. Сучасні батареї оснащені контролерами потужності – зі збільшенням рівня заряду кількість струму зменшується, і ніякий перезаряд акумулятору не загрожує. При досягненні 100% подача струму припиняється.

Однак зловживати нічними зарядками все ж не варто. По-перше, надовго залишати без нагляду під’єднані до електромережі пристрої – небезпечно: ймовірність короткого замикання в самій розетці ніхто не відміняв. По-друге, наявність мікроциклів зарядки (коли батарея заряджається до 100%, потім сідає до 99%, а після знову заряджається) може прискорити зношування акумулятора.

Міф №5: швидка зарядка шкодить акумулятору

Швидка зарядка – технологія підвищеної потужності струму, що надходить, за її допомогою можна зарядити смартфон у рази швидше, ніж при використанні звичайного адаптера.

Існує думка, що раз потужний ЗП швидше заряджає акумулятор, то і до зношування теж призводить швидше. Але це не так.

Вчені зі Стенфордського університету ще в 2014 році вивчили питання впливу звичайної і швидкої зарядки на літій-іонні батареї смартфонів. З’ясувалося, що незалежно від швидкості зарядки електроди рівномірно розподіляють енергію в акумуляторі. Швидка зарядка не псує і не зношує батарею.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024