Смартфон може загубити хто завгодно – це трапляється. Ось тільки наслідки у різних людей будуть неоднаковими. Сьогодні я пропоную вам критично поглянути на себе і зрозуміти, що чекає в такій неприємній ситуації саме на вас. Заодно дам рекомендації про те, як мінімізувати ризики втрати гаджета.
Спочатку кілька сумних слів для тих, чий зниклий телефон не був під’єднаний до сервісів, що допомагають його знайти, не був заблокований паролем або відбитком пальця. Знайти свій телефон ви зможете хіба що в разі крайньої удачі. Утім, це не означає, що нічого не потрібно робити.
Смартфон – джерело персональної інформації і через нього можна отримати доступ до ваших банківських рахунків і карток. Нерідко для переказу грошей на чужу картку достатньо відправити SMS. Зловмиснику відкриється доступ до всіх ваших месенджерів і соціальних мереж, до контактів, фотографій і багато чого іншого.
Отже, якщо на зниклому телефоні не був встановлений пароль для блокування екрана, насамперед спробуйте заблокувати свою SIM-карту. Це зменшить ризики використання сторонньою людиною банківських та інших сервісів, прив’язаних до вашого номера. Блокування SIM-карти можна зробити трьома способами:
Заблокувавши сімку, ви збережете гроші й обмежите доступ до даних на SIM-карті – контактів і повідомлень, якщо вони там є. Блокувати SIM-карту потрібно і в тому разі, якщо ваш телефон було захищено кодом, а саму SIM-карту – ні: її можуть переставити в інший гаджет.
Якщо з якихось причин у вас не виходить заблокувати SIM-картку швидко, а до номера телефону прив’язана банківська картка, терміново блокуйте цю картку, зателефонувавши або іншим чином звернувшись до свого банку.
Раптово виявивши втрату смартфона або планшета, можна оперативно спробувати знайти його за допомогою геолокації. А якщо і не повернути, то хоча б убезпечити свої дані. Шанс зробити все це у вас з’явиться, тільки якщо заздалегідь, до втрати ви налаштували відповідні сервіси:
У будь-якому разі потрібно тримати увімкненою супутникову навігацію на вашому ґаджеті, інакше сенсу у всіх налаштуваннях майже немає. Втрачений смартфон потрібно спробувати відстежити ще до блокування SIM-карти, а отже, якомога швидше. Вам, звісно, знадобиться інший смартфон або ПК із доступом в інтернет, а шукати ви будете тут:
Навіть якщо ваш смартфон і його SIM-карта надійно захищені паролем, важливо не зволікати з пошуком за геолокацією, поки втрачений гаджет ще під’єднаний до мобільного інтернету. Взагалі кажучи, ви майже нічого не встигнете зробити, якщо той, хто знайшов або вкрав ваш смартфон, просто вимкне його.
Втративши телефон, люди часто звертаються до свого оператора зв’язку і просять надати інформацію про місцезнаходження пропажі. Так, дійсно, оператори зв’язку можуть це відстежити. Але за законом вони не мають права розголошувати ці дані будь-кому, зокрема й вам, без рішення суду або запиту поліції.
Якщо вам вдалося визначити місце розташування телефону за допомогою описаних вище сервісів, ви зможете не тільки побачити, що, наприклад, забули його на роботі або у Васьки в гостях, а й увімкнути на ньому звуковий сигнал. Це може бути корисно, наприклад, коли ви в натовпі, а за геолокацією видно, що пристрій зовсім поруч.
Геолокація може не допомогти. З її допомогою ви можете побачити, що гаджет уже далеко від місць, де ви бували, або зовсім вимкнений. У цьому разі через той самий сервіс, за допомогою якого ви намагалися виявити пристрій, корисно його заблокувати або навіть видалити всі дані. Цей крайній захід корисний, коли інформація на телефоні не повинна в жодному разі потрапити в чужі руки: корпоративні та особисті секрети, паролі від інтернет-сервісів та інше. Блокування або видалення даних відбудеться, коли гаджет підключиться до інтернету.
Якщо самостійні пошуки смартфона не допомогли, а вам дуже потрібно повернути гаджет, доведеться звертатися в поліцію. Для цього в ідеалі потрібно знати серійний номер свого телефону – IMEI. Він зазначений у документах до телефону. Якщо вони збереглися, беріть їх і йдіть до найближчого відділення, пишіть заяву, описавши все, що знаєте про те, що трапилося, вимагайте підтвердження того, що заяву прийнято.
Отже, підготуватися до того, що у вас вкрадуть смартфон або ви його загубите, можна і потрібно. Ось що можу порадити:
І ось ще що. Я завжди ношу у своєму рюкзаку другий телефон, запасний, тримаю його зарядженим. Більшість можливостей для швидкого виявлення зниклого телефону вимагають підключення до інтернету. А де ви його посеред вулиці знайдете, якщо для інтернету у вас було тільки те, що ви втратили? Загалом, якщо у вас немає резервного смартфона, саме час вибрати – з недорогих.
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…