Продуктивний режим – одна з опцій на деяких смартфонах у налаштуваннях енергоспоживання. У статті розповімо, що це таке і як працює цей режим.
Нарівні з режимом енергозбереження в розділі налаштувань “Акумулятор” або “Батарея” можна знайти продуктивний режим. Він виконує зворотну функцію і дає змогу “розігнати” телефон на максимум – режим задіює центральний і графічний процесор, підвищуючи їхню продуктивність.
Завдання цього режиму полягає в тому, щоб поліпшити роботу телефону при високому навантаженні, наприклад, при одночасному використанні декількох додатків або грі у вимогливі мобільні ігри. За запевненням виробників багатьох смартфонів, які впровадили продуктивний режим у свої продукти, він дасть змогу сфокусувати всі ресурси телефону на конкретному завданні.
Можливість активувати “продуктивний режим” на телефоні впровадили кілька компаній і брендів, серед яких:
При цьому специфіка роботи режиму компаніями не розголошується. Однак фахівці з’ясували, що в більшості випадків підвищення продуктивності відбувається за рахунок того, що в роботу включаються тільки ядра процесора з високою тактовою частотою. При цьому в режиму є обмеження – оскільки повністю завантажувати процесор на постійній основі небезпечно для телефону, навантаження зростає тільки на короткі інтервали часу. Важливо й те, що разом із навантаженням підвищується і споживання заряду батареї, тому за увімкненого продуктивного режиму телефон може розрядитися трохи раніше.
І хоча в теорії режим покликаний поліпшити ефективність роботи телефону, на ділі ситуація трохи інша. Проведені тести бенчмарків показують, що при повсякденному навантаженні на телефон продуктивний режим надає мінімальний ефект – різниця в балах становить кілька відсотків, які багато хто з фахівців вважає простою похибкою.
Якщо ж говорити про мобільні ігри, то вплив продуктивного режиму тут хоч і мінімальний, але вищий, ніж під час роботи з додатками. Здебільшого відмінність в ефективності ґрунтується на тому, що продуктивний режим закриває фонові програми та процеси – всі ресурси телефону фокусуються тільки на відкритій грі.
При цьому у цієї особливості є і свій недолік. Деякі з фонових процесів, які завершує режим, належать до системних. Їхнє закриття не викличе збоїв у роботі телефона, але пристрій автоматично запустить їх знову, через що витрата заряду батареї буде ще вищою.
Продуктивний режим належить до налаштувань енергоспоживання, а тому його можна знайти в розділах “Акумулятор” або “Батарея”. Він вбудований у більшість сучасних смартфонів брендів, зазначених вище, але може бути і в деяких інших – перевірити це можна самостійно в налаштуваннях телефону. Спростити завдання дає змогу внутрішній пошук за налаштуваннями, який також є на більшості сучасних мобільних пристроїв. У нього необхідно вбити шукану фразу, і смартфон відобразить усі налаштування, які мають до неї стосунок.
Портал iPhoneSoft, відомий своїми точними інсайдами щодо майбутніх оновлень для гаджетів Apple, поділився інформацією про…
OpenAI відстає від плану щодо розробки нової версії свого флагманського штучного інтелекту GPT-5, який наразі…
Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…
Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…
Xiaomi випустила оновлення HyperOS 2 для кількох моделей своїх пристроїв. Оновлення вносить значні зміни в…
Інсайдер Debayan Roy опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) характеристики підготовлюваного до…