Статті

Продуктивний режим у смартфоні – що це і як працює

Share
Час читання: 2 хв.

Продуктивний режим – одна з опцій на деяких смартфонах у налаштуваннях енергоспоживання. У статті розповімо, що це таке і як працює цей режим.

Нарівні з режимом енергозбереження в розділі налаштувань “Акумулятор” або “Батарея” можна знайти продуктивний режим. Він виконує зворотну функцію і дає змогу “розігнати” телефон на максимум – режим задіює центральний і графічний процесор, підвищуючи їхню продуктивність.

Завдання цього режиму полягає в тому, щоб поліпшити роботу телефону при високому навантаженні, наприклад, при одночасному використанні декількох додатків або грі у вимогливі мобільні ігри. За запевненням виробників багатьох смартфонів, які впровадили продуктивний режим у свої продукти, він дасть змогу сфокусувати всі ресурси телефону на конкретному завданні.

Як працює продуктивний режим?

Можливість активувати “продуктивний режим” на телефоні впровадили кілька компаній і брендів, серед яких:

  • Samsung
  • Huawei і Honor
  • OnePlus
  • OPPO і realme
  • Xiaomi

При цьому специфіка роботи режиму компаніями не розголошується. Однак фахівці з’ясували, що в більшості випадків підвищення продуктивності відбувається за рахунок того, що в роботу включаються тільки ядра процесора з високою тактовою частотою. При цьому в режиму є обмеження – оскільки повністю завантажувати процесор на постійній основі небезпечно для телефону, навантаження зростає тільки на короткі інтервали часу. Важливо й те, що разом із навантаженням підвищується і споживання заряду батареї, тому за увімкненого продуктивного режиму телефон може розрядитися трохи раніше.

І хоча в теорії режим покликаний поліпшити ефективність роботи телефону, на ділі ситуація трохи інша. Проведені тести бенчмарків показують, що при повсякденному навантаженні на телефон продуктивний режим надає мінімальний ефект – різниця в балах становить кілька відсотків, які багато хто з фахівців вважає простою похибкою.

Якщо ж говорити про мобільні ігри, то вплив продуктивного режиму тут хоч і мінімальний, але вищий, ніж під час роботи з додатками. Здебільшого відмінність в ефективності ґрунтується на тому, що продуктивний режим закриває фонові програми та процеси – всі ресурси телефону фокусуються тільки на відкритій грі.

При цьому у цієї особливості є і свій недолік. Деякі з фонових процесів, які завершує режим, належать до системних. Їхнє закриття не викличе збоїв у роботі телефона, але пристрій автоматично запустить їх знову, через що витрата заряду батареї буде ще вищою.

Як активувати продуктивний режим на смартфоні?

Продуктивний режим належить до налаштувань енергоспоживання, а тому його можна знайти в розділах “Акумулятор” або “Батарея”. Він вбудований у більшість сучасних смартфонів брендів, зазначених вище, але може бути і в деяких інших – перевірити це можна самостійно в налаштуваннях телефону. Спростити завдання дає змогу внутрішній пошук за налаштуваннями, який також є на більшості сучасних мобільних пристроїв. У нього необхідно вбити шукану фразу, і смартфон відобразить усі налаштування, які мають до неї стосунок.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024