Чи можна вмикати ноутбук без акумулятора

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Акумулятор – частина лептопа, яка критично важлива. Вона забезпечує енергетичні потреби техніки та дає можливість автономної роботи: ви можете взяти гаджет і вирушити з ним будь-куди, не замислюючись про наявність розетки. Але так не завжди. Якщо АКБ вийшла з ладу, а продовжити друкувати, грати чи серфити в інтернеті потрібно терміново, можна включити лептоп просто так — безпосередньо від мережі. У більшості випадків все відбувається добре, але іноді можуть виникнути проблеми.

Реклама

Чи безпечно увімкнути ноутбук без батареї

Формально – так. На практиці залежить від того, як саме ви підключаєте техніку, наскільки стабільна напруга в електромережі і наскільки якісним зарядним пристроєм ви користуєтеся.

Фактично портативний комп’ютер – зменшена копія повноцінного, його автономність та мобільність є приємним, але необов’язковим бонусом. Ви можете переносити лептоп в межах квартири, навіть коли він приєднаний до розетки.

У чому тоді проблема і потенційна небезпека? Є кілька факторів:

  • Раптове відключення електроенергії призводить до вимкнення гаджета;
  • Якщо провід випадково від’єднається, техніка припинить функціонувати;
  • Можна втратити важливі дані, якщо не налаштовано автозбереження або ви працюєте не в хмарі.

Але найголовніше — стрибок напруги, який у побутових мережах відбувається досить часто, може зашкодити залізо, викликати програмний збій чи навіть призвести до короткого замикання.

Лептоп – чутлива техніка, яка “воліє” максимально стабільну мережу. У нормальних умовах стрибки приймає він адаптер (він же — зарядний пристрій) і, частково, батарея. Струм проходить крізь ці елементи, і на виході виходить саме таким, як потрібно. Однак якщо одну ланку ланцюга прибрати, навантаження на блок живлення зростає.

Якщо він старий, не надто якісний або перепади напруги трапляються часто, цілком можливо, що адаптер вийде з ладу, і тоді весь удар від сильної напруги прийме на себе материнська плата та інші ніжні комплектуючі.

Щоб унеможливити ризики, рекомендується підключати девайс до мережі через джерело безперебійного живлення — по-перше, він дозволяє за відсутності електрики продовжити роботу протягом декількох хвилин і спокійно вимкнути техніку. По-друге, ДБЖ працює як стабілізатор напруги та нівелює перепади.

Як увімкнути ноутбук без батареї

Процес дуже простий:

  • Повністю вимкніть пристрій.
  • Вийміть штекер, від’єднайте адаптер від розетки.
  • Закрийте кришку та переверніть техніку.
  • Відкрийте відсік із акумулятором та вийміть його.
  • Переверніть лептоп назад та увімкніть у розетку.
  • Запускайте та використовуйте будь-які програми.

Якщо у вас незнімний АКБ, його можна відключити через панель управління. Але в цьому випадку від’єднувати шнур живлення не потрібно, так само як і перевертати гаджет і виймати щось із корпусу.

Особливості експлуатації без акумулятора

Жодних обмежень на запуск програм немає — ви можете запускати найрізноманітніші утиліти і користуватися портативним комп’ютером як завжди. З тією різницею, що краще не ворушити його і не носити з одного місця на інше, щоб не вимкнути випадково з розетки.

Необхідно пам’ятати, що користуватися девайсом без електрики не вийде – якщо у вас відключать світло або вийде адаптер, ноутбук стане недоступний. Тому дуже важливо налаштувати систему автозбереження та придбати джерело безперебійного живлення.

Якщо не хочете купувати безперебійник, то знайдіть хоча б якісний мережевий фільтр – він теж трохи стабілізує напругу, приймаючи більшу частину стрибків на себе. Так ви захистите «начинку» лептопа від перегріву та перевантаження.

Що робити, якщо без батареї гаджет не вмикається

Швидше за все, нести в сервіс. Якщо переносний комп’ютер неможливо увімкнути без приєднаного АКБ, при цьому зарядний пристрій справний, а електрика є, значить, проблема з надходженням електроенергії на материнську плату. Можливо, десь порушено ланцюг чи постраждав якийсь контакт.

Самостійно усунути проблему в цій ситуації може бути складно, адже для початку необхідно з’ясувати, що саме несправно. Очевидно, можна перебрати весь ноутбук деталь за деталлю. А можна віддати його на діагностику фахівцям.

У рідкісних випадках, у дуже старих або дуже бюджетних моделей безіменних виробників, лептоп може взагалі не включатися при від’єднанні батареї. Але про таку конструктивну особливість має бути сказано в інструкції.

Чи потрібно знімати АКБ, щоб зберегти її

Як правило, якщо проблем із акумулятором немає, його не знімають. Але існує одна причина, через яку користувачі воліють вилучити джерело живлення – збереження його ємності. Існує думка, що знята батарея зберігається довше і краще, повільніше стає непридатним.

Частково це справді так: будь-який елемент розрахований на певну кількість циклів заряджання та розрядки. Якщо ви рідше активуєте ці цикли, запас міцності витрачається повільніше.

З іншого боку, якщо ви не займаєтеся тим, що постійно від’єднуєте-підключаєте мережевий шнур, змушуючи техніку входити в нескінченний цикл підзаряду, сенсу у відключенні АКБ особливого немає.

Більше того, навіть у відключеному стані частина ємності все одно зникає просто тому, що хімічні елементи всередині корпусу джерела живлення, які забезпечують виділення енергії, стають непридатними.

Важливо: не потрібно повністю заряджати або розряджати батарею, якщо ви плануєте зняти її. Рівню заряду 20-25% цілком достатньо. Не складайте деталь у холодильник і тим більше не залишайте на сонці – зберігайте в темному місці при кімнатній температурі, уникайте механічних пошкоджень та потрапляння на корпус води. Заряджайте кожні 5-7 днів.

Якщо ємність незнімна, можна не хвилюватися і просто залишити її в лептопі – інакше, намагаючись витягти АКБ, вища ймовірність його пошкодити.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ