Напевно, всі хочуть продовжити автономність своїх iPhone. Незважаючи на те що останні покоління смартфонів Apple стали жити від зарядки відчутно довше, до найкращих апаратів на Android їм усе ще далеко. Тому немає нічого поганого в тому, що багато хто намагається зробити все, аби їхні Айфони почали жити від зарядки довше, ніж зараз. Щоправда, методи, якими користується більшість, не приносять жодної користі, а в кращому разі є банальним і непрацюючим плацебо. Але ми розберемося, що до чого.
Серед користувачів ходить багато міфів, як продовжити час життя iPhone від зарядки. Одні для цього знижують яскравість екрана, інші вимикають усі бездротові інтерфейси, а треті вивантажують додатки з оперативної пам’яті, сподіваючись, що це допоможе. Шкода, що це не так. А чому – зараз поясню.
Екран – це дійсно дуже ресурсоємний компонент будь-якого смартфона, а у випадку з iPhone він дуже ресурсоємний. Все-таки сучасні моделі мають пікову яскравість 1200 ніт, і це досить сильно розряджає батарейку. Тому здається логічним, що для того, щоб знизити витрату енергії, потрібно зменшити яскравість. Взагалі кажучи, це так. Але є кілька застережень.
По-перше, пікова яскравість у 1200 ніт досягається тільки під час перегляду HDR-контенту. Це або трансляція відео, записаних на iPhone з підтримкою HDR, або фільми чи серіали з відповідним стандартом відтворення.
Як дізнатися, хто ще підключений до вашої мережі Wi-Fi, перевірити пінг і розігнати інтернет
По-друге, навіть якщо екран вашого iPhone розвиває передпікову яскравість – а це, на хвилиночку – 800 ніт – у цьому немає нічого особливо страшного. Річ у тім, що зазвичай ми проводимо за використанням екрана не так багато часу. Відповіли на повідомлення, перегорнули стрічку інстаграма – і все.
По-третє, викручувати яскравість на мінімум не має сенсу. iPhone сам знає, яку яскравість встановити. Тому там, де дуже світло, він виставить її на максимум. Наприклад, під прямими променями сонця. А, якщо ви її зменшите, то просто нічого не побачите. Ну і кому потрібна така економія?
Бездротові інтерфейси – ще одна стаття витрати енергії смартфона. Так, принаймні, чомусь думає більшість. А, між тим, це надзвичайно ощадливі функції, які в стані спокою якщо й витрачають енергію, то лише в межах статистичної похибки, тож ви цього не помітите.
Тому вимикати 4G, Wi-Fi чи Bluetooth не має сенсу. Коли вони не використовуються, відповідні модулі просто йдуть у стан сну. Вони не продовжують шукати джерела сигналу безперервно. Тому ресурс, який вони витрачають, практично непомітний. Максимум – це 1-2% на день. На мій погляд, це не та цифра, заради якої варто так заморочуватися.
Єдиний виняток – це робота 4G-модуля за відсутності стабільного покриття. Припустимо, ви їдете в поїзді, і ваш iPhone постійно втрачає з’єднання з мережею. Природно, він намагатиметься відновити зв’язок, але через погане покриття це буде зробити досить складно. А отже, він робитиме це нескінченно довго, поки не доб’ється успіху.
У цьому випадку логічніше відключити 4G, а включити замість нього 2G. Таким чином ми заспокоїмо смартфон, не даючи йому більше шукати з’єднання з мережею, покриття якої в зоні нашого перебування не відрізняється високою стабільністю. Але щойно ви доїдете до населеного пункту, зв’язок можна буде знову увімкнути.
Немає сенсу вивантажувати додатки з оперативної пам’яті. Це не заощадить батарейку
Що стосується вивантаження додатків із фонового режиму – це ще один міф, на який чомусь продовжують вестися користувачі iPhone. Вони щиро вважають, що якщо закрити весь запущений софт, то це дасть їм змогу заощадити ресурс акумулятора. Однак це докорінно неправильно. Зараз розповім, чому.
Вся річ у тім, що iOS влаштована таким чином, що, опинившись у фоновому режимі, додатки переходять в особливий стан сну, в якому вони не витрачають енергію взагалі. Ні, серйозно. В Apple навіть говорили, що на примусове закриття застосунку витрачається більше ресурсів акумулятора, ніж на підтримання їхньої фонової роботи.
Як так вийшло? Насправді нічого дивного тут немає. Коли додаток переходить у фоновий режим, йому просто не потрібно безперервно оновлюватися, а якщо це все-таки відбувається, то це баг, який необхідно виправляти. Добре, що Apple ретельно перевіряє весь софт в App Store і не допускає такого.
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…