Вирішив поговорити про боротьбу з авіаносцями США. Ця тема з року в рік стає дедалі актуальнішою. Якщо ми твердо знатимемо, як виводити з ладу ці махини, ми почуватимемося спокійно. І будемо радіти життю. Коротко розповім, скільки потрібно ракет і торпед, щоб вивести з ладу авіаносець типу “Німіц”.
Чому складно потопити авіаносець?
Спочатку розповім про самі авіаносці. Це основа флоту США. Зараз у строю перебуває 10 таких авіаносців. Вони вважаються найбільшими військовими кораблями у світі. Їхня водотоннажність – 106 тис. тонн. Щоправда, вже є “Форд”, але він не сильно відрізняється.
👉 Одразу скажу, що я не збираюся гадати, скільки авіаносець матиме кораблів прикриття і скільки “Тікондероги” та “Іджіси” зіб’ють крилатих ракет. Ідеться про те, що США нічого не зіб’ють і не перехоплять – і всі торпеди та ракети потраплять у корабель.
💡 Зроблю ще одне уточнення. Багато скептиків скажуть, що якщо з’явилася необхідність атакувати авіаносець США – це означає, що почалася ядерна війна. І бити по авіаносцю потрібно ядерною бомбою. Але давайте не забігати вперед. Ми з вами бачимо, що використовувати ядерну зброю – не так уже й просто. З геополітичного погляду.
🔸Я тепер цілком допускаю, що нам доведеться виводити авіаносець з ладу звичайною зброєю. Зрештою, навіщо будують не ядерні ракети, якщо збираємося воювати ядерною зброєю? Отже, давайте поговоримо про живучість авіаносця.
США свої авіаносці використовували у Другій світовій у реальних масштабних боях. Тому на власному досвіді знають, що важливо для виживання авіаносця. Тому на кораблі є десятки систем, які збільшують його живучість.
По-перше, авіаносець захищає обшивка з високоміцної сталі. Палуба корабля складається зі сталевих листів. Тобто це не бляшанка, як багато інших кораблів. Авіаносець – це частково броненосець. По-друге, в авіаносця через його розміри – фантастичний запас плавучості. Його майже неможливо потопити. Для цього потрібно, як відомо, великий айсберг.
По-третє, на авіаносці дублюються всі життєво важливі системи. Наприклад, управління. По-четверте, ядерні силові установки та озброєння розташовані глибоко в підводній частині. Вони захищені потужною бронею. Паливо розташоване в буЯх – тобто винесене за межі корабля.
🔸 На палубі авіаносця знаходиться десятки бомб і заряджених паливом літаків. І під час детонації всього цього корабель і справді отримає пошкодження. Але ви не зможете підловити авіаносець. Зробити це можна тільки випадково. А ми не говоримо про випадковості. До того ж у авіаносця є потужна система пожежогасіння палуби.
Скільки крилатих ракет потрібно для знищення авіаносця?
💡 Ось чому для знищення авіаносця необхідно влучити одразу 10-ма ракетами. Я зараз не враховую, скільки ракет зіб’ють дорогою. Причому 10 ракет не втоплять авіаносець. Просто він постраждає настільки, чого вже буде недоцільно відновлювати. Але він при цьому може своїм ходом повернутися на базу.
👉 Торпеди хороші тим, що тільки вони здатні вразити підводну частину авіаносця. Ракети для цього не годяться. Однак щоб реально пробити броню корабля, потрібно приблизно 10, а то й 20 нових торпед. Річ у тім, що в авіаносця типу “Німіц” – 6-метровий захист від торпед. Це трикамерна система, яка гасить вибух. Тож потрібно вдарити безліч разів, причому в одну точку.
Залишилося сказати, що не варто переоцінювати ядерну зброю. Авіаносець заточений проти зброї масового ураження. Його сталеві стіни не пропустять гамма-випромінювання. Система пожежогасіння змиє радіацію з палуби. Заряд у 300 кт, який вибухне на відстані кілометра, не зможе завдати серйозної шкоди кораблю.
🔸Так що навіть ракета з потужною ядерною боєголовкою повинна вдарити в радіусі півкілометра від “Німіца”, щоб серйозно йому нашкодити. Але як я вже говорив у першій половині ролика, ядерну зброю з геополітичних причин не так уже й легко використовувати. Ми з вами про це тепер знаємо.
Висновок: авіаносець можна потопити, це не диво-зброя. Однак для нанесення серйозної шкоди потрібно вдарити десятком “Оніксів” або торпед. Ось чому в китайському дослідженні йдеться про 20 гіперзвукових ракет, які потрібні для знищення авіаносця.
💡 Якщо вдарити меншою кількістю, то більша частина ракет не долетить через зенітні ракети кораблів прикриття. А ті, що залишилися, завдадуть авіаносцю незначної шкоди. Корабель швидко сплаває на базу, пройде легкий ремонт – і повернеться до ладу через кілька тижнів.