Чому техніка китайських брендів не гірша, а в чомусь краща за звичні європейські

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Буквально кілька років тому всі скептично ставилися до техніки від китайських виробників. Простий приклад – автомобілі. Раніше автомобілі китайських брендів обходили стороною, про них ходила дійсно погана слава: швидко іржавіють, гниють, комплектуючі невисокої якості тощо. Але зараз ситуація змінилася – китайські автомобілі реально стали набагато кращими і користуються попитом.

Те ж саме стало і з цифровою технікою. Досить тільки взяти в руки флагман від китайського бренду, і ви будете приємно здивовані – за якістю загалом пристрій мало чим відрізняється від останнього iPhone або Samsung. А в чомусь такі апарати можуть бути навіть кращими. До того ж, це стосується не тільки смартфонів, а й ноутбуків. Взяти, наприклад, лептопи від HUAWEI – якість виконання у них така ж, як у Macbook.

Реклама

Але повернемося до Китаю. Чи знаєте ви, що навіть на iPhone є заповітний напис “Made in China”? Ну, більшість точно, оскільки є ще складальні заводи в Індії та В’єтнамі. Але переважна частина комплектуючих все одно виробляється в Китаї. Та чого вже приховувати – навіть баштові крани відомих європейських брендів виробляються в Китаї. Світ влаштований так, що більшість техніки та електронних пристроїв ідуть з Піднебесної.

Уявімо собі завод, на якому відбувається повний цикл виробництва будь-якої техніки європейського бренду. Що заважає використовувати потужності цього заводу для виробництва інших уже вітчизняних для Китаю брендів? Та нічого. Китайці уважно стежать за технологіями з інших країн і винаходять своє. Тому і народжуються бренди, які за якістю нічим не поступаються, а в деякому сенсі навіть перевершують іменитих виробників, які росли десятиліттями.

Наприклад, техніка Xiaomi, HUAWEI, Lenovo за своєю якістю дуже навіть крута. Інший раз тримаєш у руках такий гаджет і навіть не віриш, що це чистий Китай. А за вартістю буде нижчим, ніж від європейських або корейських виробників. Санкції проти нашої країни також допомагають китайським брендам розвиватися – мало того, що весь ринок заповнений китайською технікою, так вони ще й стали активно розвивати свої сервісні центри.

Ми перебуваємо в таких реаліях, коли набагато практичніше купити техніку від китайського вендора, ніж купувати відомий європейський бренд. До того ж, деякі виробники дають величезну гарантію на свої пристрої для залучення покупця – від 3-х до 5-ти років.

Але не варто розслаблятися – на ринку є і маловідомі виробники, які тільки починають зростати. Навіть якщо вони використовують потужності заводів, на яких виробляють європейську техніку, це не означає, що якість буде на висоті. Причина криється як у контролі якості, так і в заміні комплектуючих.

Наприклад, на величезній території китайського заводу можуть працювати десятки організацій, які в буквальному сенсі слова “клепають” комплектуючі саме для бюджетної техніки. Тобто, керівництву заводу навіть ходити далеко не потрібно і заморочуватися з логістикою – можна купити все не відходячи від каси. Але як ви зрозуміли, все залежить від бренду – чим відоміший виробник, тим якіснішим буде товар.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ