Думаю, я не збрешу, якщо скажу, що предметом, який ви найчастіше берете в руки протягом дня, є смартфон. Виходячи з цього, виробники мобільних пристроїв намагаються приділяти пильну увагу матеріалам корпусу, розмежовуючи тим самим дешеві і дорогі моделі. Сьогодні на ринку представлені смартфони із пластику, скла, металу та інших матеріалів. Але що краще вибрати звичайному користувачеві, чи цей параметр взагалі варто викинути з голови?
Найпоширенішим матеріалом корпусу телефону є пластик. Як правило, він зустрічається в недорогих моделях та пристроях середнього цінового сегмента. Матеріал дешевий і не дуже щільний, що у всіх сенсах полегшує смартфон. При цьому пластикова кришка реалізується по-різному:
Гадаю, висновок очевидний. З погляду практичності немає нічого кращого за смартфон з рифленого пластику . Однак полікарбонат не здатний подарувати вам приємні емоції від взаємодії з гаджетом, оскільки відчувається дешево та й виглядає відповідно.
Кришка смартфона середнього цінового сегмента та флагмана може бути виконана зі скла. За аналогією з пластиком матеріал буває глянцевим або матовим. У плані практичності видно таку тенденцію, коли глянець сильніше збирає відбитки і дряпається.
Скло має більш високу щільність, тому такий матеріал менше схильний до зовнішнього впливу. На відміну від пластику, він не так швидко дряпається, проте падіння пристрою часом призводить до появи тріщин, які змушують вирушати в ремонт з метою заміни кришки. Але головне — скло створює холодок, який дарує цей ефект преміальності.
Як не дивно, найчастіше важливішим параметром є не те, з чого зроблена кришка, а матеріал рамки . Саме за неї ми тримаємо смартфон, а до спинки ледь торкаємось із-за великих габаритів пристрою. У девайсах середнього сегмента торці переважно виготовляються з пластику, і лише флагмани готові похвалитися металом.
Важливо зауважити, що у 2023 році немає металевих смартфонів . Це з неможливістю матеріалу пропускати радіохвилі. Подібна особливість змусила б виробника смартфона відмовитися від незамінного нині NFC-чіпа. Тому сьогодні в категорії флагманів ми найчастіше зустрічаємо сендвіч, у якого спинка виконана зі скла, а рамка – з металу.
Корпус зі скла і металу апріорі важчий за пластиковий аналог, проте виглядає і відчувається помітно дорожче. При цьому метал буває різним. Як правило, використовується алюміній, а сталь з’являється дуже рідко. Вона збільшує вартість пристрою та робить його ще важчим, ніяк не впливаючи на ергономіку. Винятковий кіч.
Те ж саме можна сказати про смартфони з кераміки. Взявши такий апарат в руки, ви не відчуєте жодної різниці зі склом, але в той же час матимете справу з:
Чи є якісь плюси у керамічного корпусу ? Так, але, мабуть, він лише один – міцність. Чи цього достатньо для переплати? По-моєму ні. Втім, якщо хочете похвалитися керамікою – будь ласка.
Головним трендом останнього часу стало кохання виробників смартфонів до корпусів з екошкіри . Якщо раніше такі пристрої можна було порахувати на пальцях однієї руки, то в 2023 році їх з’явився цілий розсип:
У екошкірі є дві переваги: зовнішній вигляд та ергономіка. Виглядає смартфон з такого матеріалу дорого, та й у руці відчувається відповідно преміальному пристрою. Однак все розбивається про практичність екошкіри , яка відсутня.
По суті, смартфон із екошкіри є пластиковим. На спинку наноситься лише тонкий шар полімеру, що своєю текстурою нагадує шкіру. І ось з ним виникає головна проблема. У процесі експлуатації він може запросто відклеїтися, чому є маса свідчень від власників різних смартфонів. Крім того, корпус з екошкіри швидко мажеться, але відтирається з великими труднощами.
Швидше за все, матеріал корпусу не стане вам визначальним фактором при виборі пристрою. На те є дві причини. По-перше, ви напевно носитимете смартфон у чохлі . По-друге, ви навряд чи знайдете ультрабюджетник зі скла та металу або флагман із пластику, оскільки вибір матеріалу безпосередньо залежить від ціни пристрою.
Тим не менш, варто визнати, що найбільш приємним і практичним варіантом є смартфон, спинка якого виконана зі скла, а рамка – з алюмінію. Переплачувати за кераміку і вибирати екокожу не варто з описаних раніше причин. Ну а в сегменті недорогих пристроїв сподівайтеся на практичність, всіляко уникаючи глянсового пластику.
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…