Windows 11 – чудова сучасна операційна система. За своїми параметрами, а також за відгуками користувачів, 11-а «винда» набагато краще, ніж Windows 10. До того ж, користувачі десятки більше не отримають великих оновлень. Але є, як мінімум, 5 причин з яких краще не переходити на сучасну Windows 11, якщо у вас Windows 10. А якщо ви користуєтеся Windows 8 або 7, то немає сенсу.
Windows 11 потрібне хороше залізо
Якщо у вас звичайний двоядерний комп’ютер 10-річної давності, але він нормально тягне Windows 10, то переходити на нову ОС точно не варто. Windows 11 вимагає набагато більше ресурсів та пам’яті, ніж десятка. Для Windows 11 бажаний сучасний процесор Intel Core i3 або Ryzen 3, щонайменше 8 гігабайт оперативної пам’яті та SSD накопичувач.
До того ж, на застарілому залозі навряд чи буде підтримка TPM (спеціальна мікросхема-криптомодуль), без якої установка нової ОС неможлива. Ні, звичайно, спосіб встановити нову Windows є, але це вже буде зовсім не те.
Windows 11 може роздратувати зміною інтерфейсу
Помнете, на Windows 10 з’явився розділ на панелі завдань «Новини та інтереси», в якому з’явилася погода? Користувачі одразу почали гуглити «як прибрати погоду на панелі завдань». Навіщо я про це? До того, що Windows 11 змінюватиметься, з’являтимуться і, можливо, зникатимуть якісь функції. Все це може застати користувача зненацька. А ось десята версія операційної системи від Microsoft вже точно не зміниться. Компанія оголосила, що велике оновлення Windows 10 22H2 стало останнім і більше жодних змін інтерфейсу не буде.
Питання сумісності
Програмна сумісність навряд чи постраждає. Але можуть бути проблеми з стародавнім софтом, який абияк, але можна запустити в Windows 10. Особисто у мене, наприклад, одна стара іграшка відмінно працює на десятці (але довелося танцювати з бубном, щоб запустити). На жаль, на 11 «вінді» цю іграшку запустити вже не вдалося жодними способами. Тому для старого софту можливі проблеми.
Також може бути, що якісь пристрої не зможуть повноцінно працювати з 11-ою Windows і потрібно буде шукати рішення. Знову ж таки, мова, як завжди, про застаріле обладнання.
Нестабільність Windows 11
Дуже часто в новинах було – “Нове оновлення “зламало” Windows 11″. І нічого тут такого немає, на десятці свого часу було точно так само. Використовуючи сучасну операційну систему і не відключаючи оновлення, можна зіткнутися з тим, що одного дня черговий апдейт зламає комп’ютер. Або ж якісь окремі функції. Як ви зрозуміли, від цього ніхто не застрахований. Так можливо з будь-яким софтом, який отримує оновлення.
Відмінності в інтерфейсі
Хоч і обидві Windows мало, ніж один від одного відрізняються, але у користувача можуть виникнути проблеми з інтерфейсом. Багато користувачів скаржаться, що до меню “Пуск” необхідно звикати. І до інших моментів також. Інтуїтивно воно зрозуміло, але не завжди вдається знайти ту чи іншу опцію з першого разу.
Загалом, у будь-якому випадку потрібно буде звикати, навіть просунутому користувачеві. Але тим, хто звикне до нової Windows, тим сподобається операційна система. Особливо якщо комп’ютер сучасний.