Статті

Чому телефон може не ввімкнутися після оновлення

Share
Час читання: 3 хв.

Багато користувачів стикаються з тим, що після оновлення телефон не вмикається. Оновлення ОС Android або його окремих оболонок – це цілком звичайна операція, яку ми проводимо кілька разів на рік, чекаючи на зміни в оформленні та новинки у функціоналі. Але іноді після оновлення ваш гаджет просто перестане вмикатися і замість знайомства з новими можливостями, вам доведеться відправитися в сервісний центр для усунення проблеми. Сьогодні ми вивчимо основні помилки і спробуємо уникнути такої ситуації.

Чи потрібно скидати налаштування

Якщо власник смартфона звернувся до сервісу після неуспішного оновлення, майстер може запитати: “Ви, друже, чи зробили скидання налаштувань до того, як встановити оновлення?”. Більшість власників сучасних гаджетів ігнорують цей запобіжний захід, ризики, загалом, невисокі, але багато що залежить від змісту пристрою.

Якщо на пристрої встановлено безліч підозрілих додатків, таке нагромадження інформації здатне спровокувати конфлікти програмного забезпечення, внаслідок яких телефон може більше не ввімкнутися. Для запобігання таким випадкам можна зробити скидання до заводських налаштувань Android, таким чином ви попередньо очищаєте його від непотрібних даних. І не забудьте зробити резервне копіювання вмісту.

Перевіряйте рівень заряду акумулятора

Оновлення ОС на смартфоні – це процедура, що вимагає великих енерговитрат. Процес встановлення оновлення містить у собі глобальну переробку всієї системи, і тут не має значення, якими будуть видимі зміни. Уявіть ситуацію: ви залишаєте свій гаджет на оновлення, але за кілька десятків секунд до завершення розпакування файлів, пристрій вимикається. Чи варто очікувати, що він увімкнеться після встановлення оновлення? Відповідь видається очевидною: файли будуть витягнуті неправильно, і смартфон стане “цеглою”.

Щоб уникнути подібної ситуації, ви маєте переконатися, що рівень заряду батареї становить щонайменше 20% або під’єднати пристрій до мережі. Такими діями далеко не всі зобов’язані займатися, оскільки виробники смартфонів враховують можливі помилки з боку користувачів і блокують оновлення Android у разі критичного розряду акумулятора.

Чи є у вас достатньо вільної пам’яті

Ще однією причиною, через яку телефон може відмовитися ввімкнутися після встановлення оновлення, є нестача вільного місця на пристрої під час встановлення. Сучасні оновлення Android можуть займати кілька гігабайтів, і це треба не тільки завантажити, а й розпакувати. Усі ці операції потребують додаткового місця на пристрої. Якщо його не вистачає, то в процесі оновлення не всі файли будуть розпаковані, що призведе до “окирпування” пристрою.

Деякі виробники враховують і цей аспект, заборонивши завантаження оновлень Android при нестачі вільного місця. Але про всяк випадок переконайтеся, що перед оновленням на пристрої є не менше 10-15 гігабайтів вільного місця.

Кнопки під час оновлення: чи варто їх натискати

Коли ви завантажуєте оновлення, на дисплеї з’являється попередження “Не вимикайте смартфон під час оновлення”. У такий момент дехто може спробувати діяти всупереч рекомендаціям, утримуючи кнопку ввімкнення, що незабаром призведе до жалю. Смартфон більше не ввімкнеться. Гру закінчено.

Якщо оновлення Андроїд займає занадто багато часу, дочекайтеся закінчення процесу і в жодному разі не перезавантажуйте пристрій. В іншому разі процес вилучення файлів буде порушено, і оновлення встановиться неправильно. Кнопки регулювання гучності можна натискати, але чи є в цьому необхідність?

Чим може бути небезпечне ручне оновлення Android

Велика частина користувачів встановлює оновлення автоматично, завантажуючи їх з розділу “Оновлення програмного забезпечення”, у міру надходження нових версій прошивки або операційної системи. Однак є й ті, хто задається питанням, чому не оновлюється Android, і починають шукати нові версії прошивки на просторах мережі. Цього краще не робити, ви можете завантажити вірус або “поламану” версію. Коли оновлення буде готове, воно автоматично з’явиться у ваших налаштуваннях, і пристрій додатково запропонує його завантажити.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024