Статті

Чи можна залишати зарядку в розетці без телефона: 3 міфи й одна істина

Share
Час читання: 4 хв.

Наше життя немислиме без телефона та інших ґаджетів, а вони зі свого боку не можуть функціонувати без періодичного заряджання. Для цього ми використовуємо знайомий нам усім ЗП, який є у кожного вдома. Напевно багатьох хоча б раз у житті цікавило питання: чи можна залишати ЗП у розетці без телефону чи ні? Адже іноді це так зручно просто один раз увіткнути його в розетку і все. Після цього щоразу, коли вам буде необхідно підзарядити ваш телефон, вам не потрібно буде шукати ЗП удома, потім вставляти його в розетку, і тільки потім заряджати ваш телефон. Погодьтеся, це занадто втомлює. А якщо ще й уявити, що розетка захована за меблями, то, вставивши ЗП і простягнувши дріт назовні, вам більше не доведеться відчувати дискомфорт, постійно рухаючи меблі, щоб підібратися до потрібної для вас розетки. То яка ж правильна відповідь на це запитання? Існує безліч думок із цього приводу, але правильна відповідь, звісно, так. У сьогоднішній статті я поділюся з вами трьома найпопулярнішими міфами про ЗП, які існують на даний момент. Щоб ви змогли самостійно розібратися в цьому питанні.

Міф №1. Підвищене споживання електрики

Помилково вважати, що ЗП під’єднаний лише до розетки без телефона не споживає електроенергію. Насправді, споживає, однак, це споживання мінімальне. Річ у тім, що ЗП, які ми використовуємо для підзарядки телефона та інших гаджетів зазвичай імпульсні. Тому, через особливості власної схеми споживання електроенергії відбувається навіть без під’єднаного до них телефона. Однак, споживання в режимі очікування настільки мінімальне, що за місяць воно намотає якісь копійки. Якщо ви все-таки вирішите не вимикати ЗП з розетки протягом цілого року, то приблизна витрата складе 1/3 кіловата. Тому вам не варто сильно хвилюватися, що доведеться оплачувати великий рахунок за електроенергію. Але й заощадити на тому, що ви постійно діставатимете зарядний пристрій із розетки, у вас теж не вийде. Тому можна увіткнути в розетку одразу кілька ЗП, і повірте, що ви навіть не помітите різниці в оплаті за електрику наприкінці місяця. Однак, якщо ви принципово не хочете оплачувати додаткові хоча й мінімальні витрати, то вам варто замислитися, як усе-таки перестати забувати витягувати ЗП з розетки.

Міф №2. Зарядний пристрій має обмежений термін служби через постійну роботу

Це один із найпопулярніших міфів, у якому йдеться про те, що тривалість експлуатації ЗП обмежена. Вважається, що якщо ЗП буде постійно підключено до розетки, то термін його служби значно скоротиться. І в цьому все-таки є своя частка правди. Середній термін служби звичайного ЗП становить 50 тис. годин або 2 тис. діб або близько 6 років. Виходячи з цього, протягом 5-6 років ЗП може бути підключений до електромережі, і в теорії з ним нічого не повинно статися. Але якщо ви захочете збільшити термін служби свого ЗП, то вам буде потрібно після зарядки телефону постійно відключати його від електромережі. У цьому разі ви зможете збільшити його термін служби на кілька років. Але чи є в цьому хоч якийсь сенс? Адже за довгі роки використання пристрою він просто втратить свій товарний вигляд, і з великою ймовірністю роз’єми будуть розхитані, та й взагалі вартість нового пристрою не така велика. Тому чи варто намагатися продовжити його термін служби до 10 або 15 років вирішувати кожному. Я особливого сенсу в цьому не бачу.

Міф №3. Пожежонебезпека

Існує величезна кількість думок з цього питання. Деякі стверджують, що ЗП може легко спалахнути або навіть вибухнути. У цьому є сенс, тільки тоді, коли ваша розетка несправна. Крім того, є шанс, що це станеться через різкий стрибок напруги або якщо у вас досить стара електрична проводка, відсутні або погано працюють автомати, а сам ЗП виготовлено з неякісних матеріалів від невідомого виробника. То в такому разі, точно не варто залишати його в розетці. Однак якщо у вас якісний оригінальний ЗП і все нормально з вашою електропроводкою, то не варто панічно боятися пожежі через залишений у розетці ЗП.

Наприклад, багато хто з нас бачив сучасні розетки з вбудованими портами USB. Які являють собою гібрид зарядки для телефону і звичайної розетки. А найголовніше, що начинка в цій гібридній розетці (під кришкою можна побачити не тільки стандартні дроти, а й схеми), як у справжнього ЗП. А це означає, що ця розетка – це ніщо інше, як сучасний ЗП, вмонтований у стіну, який постійно під’єднано до електромережі. І проблем із загорянням у таких розетках немає.

Вагома причина чому потрібно відключати зарядний пристрій

Зарядний пристрій не несе великої небезпеки, особливо якщо у нього надійний виробник. Однак, є кілька причин, через які слід не забувати вимикати вашу зарядку і ховати її подалі.

Одна з найвагоміших причин, чому ж варто вимикати ваш ЗП і прибирати його подалі – маленькі діти. Ви легко можете убезпечити маленьку дитину, якщо поставити заглушку на розетку, однак із ЗП це зробити неможливо. Він становить загрозу для дитини навіть якщо працює в пасивному режимі. Наприклад, шнур дитина може з легкістю прокусити, при цьому не врятує навіть хороша ізоляція, а в роз’єм залізти за допомогою металевого предмета, наприклад, спиці. Сила струму на виході у ЗП близько 2 А, а напруга 5 вольт. Тому, для уникнення різних навіть незначних травм у майбутньому рекомендується подалі ховати ЗП від маленьких дітей.

Це правило також стосується і ваших домашніх улюбленців. Оскільки власники котів і собак знають, що їхні улюбленці просто обожнюють гризти різноманітні дроти. Тому залишати ввімкнений у розетку ЗП не рекомендується. Це може призвести до поломки вашого ЗП.

Я вважаю, що для кожного пристрою має бути певне місце в домі. Ви ж не зберігаєте ваші окуляри на підлозі? ЗП, залишений у розетці, може принести вам випадкові неприємності, наприклад, ви можете випадково спіткнутись об нього, і в найгіршому разі не тільки зламати ЗП, а й висмикнути розетку. Після вам доведеться не тільки ремонтувати вашу розетку, а й купувати новий пристрій для підзарядки вашого телефону. А на це потрібен як час, так і гроші. Тому і рекомендується знайти певне місце для безпечного зберігання всіх ваших зарядних пристроїв. На цьому все. Усім спасибі за увагу.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    iOS 18.2 розширює можливості Camera Control з новими функціями

    Функція управління камерою в iPhone 16 спочатку отримала неоднозначні відгуки. Однак з виходом iOS 18.2…

    19.12.2024

    Новий смартфон HMD з чіпом Snapdragon та камерою 108 Мп: перші подробиці

    Інсайдер під ніком smashx_60 опублікував у соцмережі X докладний звіт про неанонсований смартфон HMD під…

    19.12.2024

    Ціна в $700 не стала на заваді успішному старту продажів PlayStation 5 Pro

    Незважаючи на високу ціну в 700 доларів, PlayStation 5 Pro демонструє успішний старт продажів. У…

    19.12.2024

    Новий аксесуар для гаджетів Apple дозволить працювати без зарядки до 10 років

    Компанія Elevation Lab анонсувала запуск TimeCapsule, унікального і простого рішення для продовження часу роботи Apple…

    19.12.2024

    LG представила прозорий OLED-телевізор вартістю $60 000

    77-дюймовий прозорий телевізор Signature OLED T від LG, представлений на виставці CES 2024, надійшов у…

    19.12.2024

    Apple відклала випуск “розумних” окулярів AR на 3-5 років

    Аналітик заявив, що Apple, ймовірно, не зможе представити свої "розумні" окуляри AR протягом найближчих 3-5…

    19.12.2024