Чи може хтось отримати доступ до камери вашого пристрою та стежити за вами? Як можна захиститися від такого стеження?
Як вважає експерт, заклеювання камер на ноутбуках та інших пристроях давно перетворилося із симптому параної в правило інформаційної гігієни. Експерт розповів, отримати доступ до девайсу для передачі конфіденційної інформації третім особам дозволяють різні шкідливі програми.
За словами Пащенка, сьогодні в інтернеті є багато різних вірусів, які отримують доступ до зараженого пристрою та дозволяють стежити за користувачем цього пристрою, зокрема через камеру. Зазвичай вірус надходить на ноутбук чи смартфон із файлом (документ, аудіо, зображення). Коли одержувач відкриває такий файл, вірус активується та отримує доступ до камери.
Зазвичай програми для стеження збирають дані в рекламних цілях, але вони можуть застосовуватись і для отримання інформації про конкретну людину. Пащенко заявив, що зломи девайсів конкретних людей останнім часом почастішали. Цілі можуть бути різні: роботодавець хоче стежити за співробітником, чоловік за дружиною, хтось збирає компромат на певну людину.
Також, за словами експерта, була хвиля додатків, які нібито покращують фото чи відео. При цьому додатки за допомогою камери шпигували за користувачами та зливали зображення для аналізу – хто є користувачем, які предмети його оточують – та застосування відомостей у рекламних цілях.
Щоб уникнути стеження, експерт рекомендує закривати камери на девайсах спеціальними шторками або ізолентою, а також користуватися антивірусами. Крім того, потрібно час від часу перевіряти список програм, які мають доступ до камери. Проте шкідливі програми, попереджає Григорій Пащенко, можуть бути замасковані, і в цьому випадку допоможе лише добрий антивірус.
Експерти вважають, що стеження за допомогою камери на смартфоні може бути досить ефективним, проте такий спосіб збирання інформації широкого поширення не отримав.
По-перше, постійна робота камери неминуче призведе до швидкої розрядки смартфона. Для перевірки вивчіть список енергоємних програм на вашому девайсі, і якщо камери в цьому списку немає, то і переживати нема про що.
По-друге, більшість користувачів інтернет-трафік обмежений, і пряма трансляція відео з одного пристрою на інший швидко вичерпає ліміт.
Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…
Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…
На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…