Є в мене один смартфон, який був у ролі запасного і завжди зберігався вдома. Якийсь час ним користувалися в ролі домашнього телефону, але потім потреба відпала. Я поклав його в комору і благополучно про нього забув цілий рік. Так вийшло, що сьогодні мені потрібен був другий працюючий смартфон і я згадав про того дідуся, який майже рік пролежав у коморі.
Звичайно ж, він не включається — про це не могло бути й мови. Але підключивши аксесуар до зарядного пристрою я розчарувався – на жаль, ніякої активності немає. Процес заряджання не почався навіть після 3-х годин підключення пристрою до дроту.
Справа в тому, що я неправильно зберігав гаджет через забудькуватість. Більше того, я не думав, що він мені коли-небудь знадобиться. Тому вирішив написати вам статтю про те, як правильно зберігати цифрові пристрої з літій-іонною батареєю.
Уявімо ситуацію, що пристрої вам не знадобляться в найближчий місяць, рік, а то й два.
Справа в тому, що літій-іонний акумулятор не любить глибокого розряду. Навіть якщо після повного розряду вдасться відновити АКБ за допомогою потужної зарядки (крім контролера пристрою), це не означає, що батарея працюватиме на повну потужність. Навіть якщо вона була на момент консервації нова. Виконуйте ряд правил, які допоможуть зберегти акумулятор вашого девайсу на тривалий термін:
1️⃣ Зарядіть акумулятор до 60-80% перед тим, як покласти пристрій на полицю;
2️⃣ Якщо батарея знімна, витягніть її та не зберігайте всередині пристрою. Усередині батареї йдуть постійні хімічні процеси, які за певних обставин можуть вийти назовні та пошкодити дорогий гаджет;
3️⃣ Якщо витягнути акумулятор не вийде, то хоча б раз на 1-2 місяці потрібно заряджати девайс до 50%. Пристрій має бути обов’язково відключений;
4️⃣ Якщо батарею вилучено, то заряджати її потрібно раз на 3-5 місяців.
Вищезазначені кроки дозволять зберегти акумуляторну батарею до більш-менш осудного стану. З роками будь-який АКБ (неважливо заряджений чи розряджений) втрачає свій ресурс — це цілком нормальний процес.
Не варто забувати про температуру та вологість повітря. Зберігати будь-які цифрові пристрої слід у сухому місці за кімнатної температури. Якщо в приміщенні велика вологість, то краплі вологи можуть призвести до окислення та корозії внутрішніх елементів.
Також потрібно уникати потрапляння сонячних променів та спеки – зберігати девайси на балконі навіть у закритій шафі точно не варто. Ідеальне місце — шафа, комод, комора в звичайній кімнаті, що опалюється в зимовий час.
Скажу одразу — цифрова техніка дуже швидко морально застаріває, тому краще позбавлятися її ще в той час, коли вона коштує якихось грошей. Але якщо ви не плануєте продавати техніку, що не використовується, то важливо дотримуватися всіх вищевказаних правил, щоб девайс був актуальний через тривалий час.
Поради, які я дав, застосовні не лише до смартфонів, а й до ноутбуків, планшетів, екнш-камер, фотоапаратів, реєстраторів та будь-якої іншої техніки, яка має всередині акумуляторну батарею.
Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…
Samsung повернула собі лідерство на світовому ринку складних смартфонів, значно збільшивши свою частку ринку з…
Стартап Ілона Маска xAI, що спеціалізується на штучному інтелекті, близький до залучення інвестицій на суму…
Авторитетний "Samsung-інсайдер" Ice Universe повідомив, що під час внутрішнього тестування розробники оболонки One UI 7…
Буквально нещодавно компанія Apple випустила першу партію комп'ютерів на чипах M4. Найімовірніше, цього року більше…
Глава компанії Huawei Річард Ю офіційно заявив, що презентація нової флагманської серії HUAWEI Mate 70…