Статті

Вибір телевізора для геймерів – на що звернути увагу при покупці Smart TV

Share
Час читання: 3 хв.

Телевізор для геймерів дещо відрізняється від того, який ви купуєте просто для перегляду телепередач чи фільмів. Йдеться, в основному, про певні функції, які в основному використовуються на консолях і ПК нового покоління. Тож на що слід звернути особливу увагу при виборі нового телевізора для ігор?

Телевізор для геймерів – на що звернути увагу при покупці?

Не можна заперечувати, що ігрові телевізори – це вже великий сегмент ринку, який різні виробники намагаються все більше і більше розвивати. Зрештою, популярність ігрових приставок або ПК просто гігантська, і ми повинні мати можливість спостерігати за ігровим процесом на найкращому дисплеї. Шукаючи правильне обладнання, яке прослужить нам дійсно довго, варто знати про найважливіші особливості, на які варто звернути увагу. Консолі нового покоління, PlayStation 5 та Xbox Series X, пропонують багато можливостей, але для того, щоб ними скористатися, потрібен відповідний телевізор. Перше, на що слід звернути увагу, – це наявність HDMI 2.1 на пристрої.

Нові OLED-телевізори (і не тільки вони, звісно) зазвичай вже постачаються з HDMI 2.1, що для нових консолей є майже необхідністю, щоб скористатися всіма їхніми можливостями. Однак тут варто бути обережним, адже сам факт наявності HDMI 2.1 на телевізорі не обов’язково означає, що він має всю функціональність, яку ми можемо від нього очікувати. Це пов’язано з тим, що деякі з них є необов’язковими. Тому, обираючи телевізор для геймера, варто переконатися, що виробник надає доступ до них:

  • ALLM – ігровий режим з меншою затримкою
  • VRR – змінна частота оновлення
  • підтримка роздільної здатності 4K при частоті оновлення 120 Гц (4K@120 Гц)
  • eARC – покращений канал зворотного звуку (оригінальна якість звуку)

Маючи телевізор з HDMI 2.1 в повному розумінні цього слова і підключивши до нього консоль, ми будемо впевнені, що продукція, створена в 4К і з частотою оновлення до 120 Гц, дійсно буде виглядати на екрані саме так. В іншому випадку це буде, наприклад, 60 Гц, що в іграх з великою кількістю екшену вже може бути помітно. Це підводить нас до наступного пункту – частоти оновлення. Стандартні телевізори пропонують частоту оновлення до 60 Гц, хоча це повільно починає змінюватися. Чим вище значення, тим більше ми зможемо “витягнути” з ігор. Зараз на ринку є навіть пристрої, які пропонують 144 Гц при роздільній здатності 4K, що, звісно, відображається на ціні. Така частота оновлення буде корисною на ПК, але не буде використовуватися на консолях, принаймні, в поточному поколінні.

Розмір і можливості також мають значення

Обираючи телевізор для геймерів, було б добре, якби його діагональ була достатньо великою. Звичайно, не у всіх є можливість поставити, наприклад, 85-дюймову техніку у своїй вітальні або кімнаті, але в ідеалі така діагональ повинна бути не менше цих 50 дюймів. Тоді ви дійсно зможете відчути себе “в грі”. Що стосується матриці, то у нас на ринку є QLED, OLED або LED телевізори, але вибір в цьому плані в основному обмежується коштами, які ви хочете виділити на покупку. Звичайно, OLED характеризується виключно глибоким чорним кольором, хоча деякі користувачі стурбовані вигорянням пікселів, коли зображення стабільне. В іграх нам це навряд чи загрожує, тому тут краще звернути увагу на частоту оновлення і, що важливо, вхідний лаг. Це затримка, з якою сигнал з приставки доходить до телевізора, і чим менше вхідна затримка, тим краще (в ідеалі 10 мс, але для ігор не варто брати телевізор з вхідною затримкою більше 60 мс).

Також було б добре, якби телевізор для геймерів мав підтримку HDR, що корисно для темних ігор, і високу контрастність. Також варто перевірити, чи оснащений телевізор спеціальними функціями від виробника, які зазвичай спрямовані на геймерів. До них відносяться, наприклад, можливість запису фрагментів гри або цілеспрямована допомога в FPP-іграх. Підсумовуючи, можна сказати, що хороший телевізор для геймерів може коштувати трохи дорожче, ніж “звичайний”, але він пропонує набагато більше можливостей. Єдине питання, на яке варто відповісти – чи будемо ми ними користуватися. Якщо ми граємо час від часу, нам не обов’язково вибирати техніку з верхньої полиці. Тоді варто мати хоча б базові речі, тобто підтримку HDMI 2.1.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024