На жаль, у вік сучасних технологій ці ж технології не завжди застосовуються в мирних цілях. Звісно, коли технології використовують для того, щоб спіймати і покарати справжніх злочинців і бандитів – це похвально.
Але коли технології використовуються для того, щоб проникнути в приватне життя ні в чому не винних мирних людей – це погано. Є кілька ознак того, що ваша телефонна розмова прослуховується, і в цій статті ми їх розглянемо.
1. Швидкий розряд акумулятора смартфона, коли ви розмовляєте або листуєтеся в месенджерах і соціальних мережах. Причому тут мається на увазі раптово швидкий розряд, якого раніше не спостерігалося. Наприклад, після 10-ти хвилинної розмови у вас залишилося 50% заряду, хоча до цього було 80%.
Акумулятор може швидко розряджатися і з інших причин, наприклад від того, що він зношений або на смартфоні запущені інші вимогливі програми.
2. Сильне нагрівання смартфона під час розмови. Це теж може свідчити про прослуховування, тому що і в попередньому випадку “шпигунська програма” вимагає багато ресурсів акумулятора і процесора. Тому смартфон може почати сильно нагріватися.
Підвищення температури ви відчуєте відразу, смартфон буде неприємно тримати, від нього буде виходити сильне тепло.
Знову ж таки, причини нагрівання смартфона можуть бути й інші: підвищена температура довкілля, вимогливі програми, як-от монтаж відео чи ігри тощо. Насторожити має саме раптова зміна “поведінки” смартфона.
3. Реклама, яка пов’язана з темою вашої розмови. Чи бувало у вас так, що після розмови телефоном або листування в соціальній мережі у вас з’являлася реклама, яка відображала те, про що ви говорили? Наприклад, якщо ви обговорювали купівлю велосипеда, то в рекламі вам почали пропонувати саме велосипеди.
Річ у тім, що багато програм, які ми завантажуємо на смартфон, мають доступ практично до всіх наших дій у гаджеті. До того ж такі повноваження даємо ми самі, не читаючи умов угоди тощо під час скачування.
Благо, останні версії операційних систем Android і IOS мають додаткові функції, що захищають користувача від відстеження. Наприклад, у них з’явилися індикатори, які показують, що на смартфоні активувався мікрофон або камера, хоча ви не використовуєте телефон або фотокамеру.
Так можна з’ясувати, який саме застосунок записує звук із мікрофона або використовує вашу камеру, і потім видалити його або урізати його повноваження в налаштуваннях.
Якщо ми говоримо про звичайних користувачів, а не про знаменитостей або високопосадовців, то прослуховування може проходити абсолютно автоматично і оброблятися алгоритмами.
Це можуть робити різні компанії, особливо ті, що надають рекламні послуги, щоб підвищити ефективність реклами. Завдяки тому, що програми збирають і передають про нас інформацію на сервери великих компаній, про нас стає відомо набагато більше, ніж ми думаємо.
Наприклад, з наших розмов можна дізнатися, чи є в нас діти, домашні улюбленці, чи потрібні нам якісь продукти або речі, чи є в нас якісь фінансові проблеми або проблеми зі здоров’ям тощо.
Потім така інформація обробляється, щоб в інтернеті або іншими способами показувати нам цільову рекламу, яка буде цікава саме нам і з великою часткою ймовірності ми на неї відреагуємо.
За великим рахунком мало що можна зробити, так чи інакше про кожного з нас є багато інформації, яку ми самі залишили: у різних компаніях, заповнюючи анкети на дисконтні картки, у соціальних мережах, включно з геолокацією в додатках, роблячи певні пошукові запити, залишаючи інформацію на сайтах оголошень тощо.
Але все ж є кілька варіантів вирішення цього питання:
1. Я рекомендую користуватися смартфонами, які підтримують найостанніші версії операційних систем Android або IOS, вони більш безпечні і в них велика увага приділяється особистій конфіденційності.
Наприклад, під час встановлення додатків смартфон може запросити дозвіл на доступ програми до певних дій або інформації. Так ви зможете вирішити самі, яку інформацію надавати.
2. Розвивати критичне мислення. Не кидатися на будь-яку рекламу та гучні пропозиції на кшталт: “Ви виграли 100 000!” або “Вам схвалено безкоштовну золоту карту!”. Потрібно багаторазово перевіряти інформацію на достовірність, радитися з близькими та не ухвалювати рішення на емоціях.
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…