Фахівці назвали вагомі причини не купувати дорогий смартфон

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ця стаття точно не вплине на продаж флагманів, але все ж таки, сподіваюся, змусить задуматися тих, хто планує взяти самий наворочений смартфон у кредит.

Реклама

Згадайте сценарії використання смартфона. Що ви робите з ним здебільшого?

Переважна більшість людей використовують дуже скромний набір функцій:

  • Дзвінки.
  • Соціальні мережі, месенджери, електронна пошта.
  • Перегляд ютуба та інших сервісів із відео.
  • Пошук інформації в Інтернеті.
  • Планування (використання календаря, програм обліку виконання завдань тощо.).
  • Світлина. Про фото окремо зазначу, що в переважній більшості випадків це далеко не художня зйомка, а фотографування лічильників, різних документів і т.д.
  • Зйомка відео на згадку. Як правило, після цих відео навіть ніколи не переглядають.
  • Безконтактна оплата, оплата покупок в інтернеті, оплата комунальних послуг та виконання різних операцій у банківських програмах.
  • Використання спеціалізованих програм для тренувань, обліку фінансів, корпоративні програми і т.д.
  • Ігри.

Якщо ви використовуєте свій смартфон якось інакше, обов’язково опишіть свій сценарій використання в коментарях.

Якщо виключити ігри, то решта функцій цілком комфортно дозволяють користуватися відносно бюджетні телефони.

Якість екранів зараз у бюджетників стало на рівні флагманів минулих років, тому вкрай важко знайти явні недоліки у бюджетних пристроях із цінником 10-15 тисяч гривень, якщо вони були обрані з розумом.

Більшість власників флагманів використовують свої пристрої у тих самих сценаріях, у яких більшість людей використовує бюджетні пристрої. Погоджуся з тим, що флагмани дають найкращу якість по відео та фото, але при вивантаженні у соціальні мережі, як правило, все настільки сильно стискається, що різниця стає малопомітною.

Календар, будильник, завдання та корпоративні програми – з цим впораються навіть найбюджетніші моделі.

Загалом телефон штука корисна, але зараз я б не став за нього переплачувати, купуючи саму наворочену модель.

По-перше, для себе я так і не знайшов сценаріїв використання, крім тих, які вказав вище. Телефон не допомагає мені заробляти гроші та не є інструментом, який критично впливає на мою роботу. Якщо говорити про ПК/ноутбук, то це набагато важливіший інструмент, де дійсно я зможу використовувати максимум потужності пристрою.

Якщо говорити про смартфони, то в переважній більшості випадків там нікуди подіти всю цю потужність. Хвалитися результатами з тестів мені не потрібно. Мені в цілому немає жодної справи до того, скільки телефон набирає папуг у тестах, якщо він не гальмує в моїх завданнях .

Повернемося до ігор. Мобільний геймінг, як на мене, швидше мертвий, ніж живий. Більшість мобільних ігор являють собою якісь донатні тикалки. Так, є кілька десятків придатних проектів, але якщо я захочу пограти, краще включу xbox або playstation.

Якщо говорити про камеру, то тут не можу посперечатися з тим, що було б зручно завжди мати можливість зробити гарний знімок або відео, але якщо ми так сильно запарюємося про якість картинки, то явно краще брати під це більш профільну апаратуру.

Наприклад, моя стара дзеркалка canon 650d, як і раніше, робить фотографії істотно краще, ніж останній айфон. Загалом навіть відео краще знімає, але є проблеми зі стабілізацією (без додаткових інструментів) і знімає тільки в 1080р.

Більшість людей купують смартфон, а потім використовують лише мінімальний набір його можливостей. Чи стали б ви купувати 10 кіло м’яса, якби чітко розуміли те, що з’їсте 2, а все інше неминуче зіпсується? Смартфони дуже швидко втрачають свою цінність.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ