ТОП-10 помилок при покупці смартфона

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 11 хв.

Помилка №1: вибір смартфона за порадою консультанта магазину

Один із найпопулярніших сюжетів на YouTube: техноблогер приходить до магазину під виглядом звичайного покупця і починає ставити консультанту незручні питання, у відповідь на які чує нісенітну нісенітницю. На жаль, більшість продавців дійсно нічого не розуміють в електроніці, а отже, і надати кваліфіковану допомогу у виборі смартфона просто не в змозі.

Реклама

Втім, навіть якщо вам пощастить і ви зустрінете грамотного фахівця, зовсім не факт, що він порекомендує девайс, що задовольняє ваші потреби. Як правило, вам будуть намагатися продати неліквід, що залежався (смартфони, що мають якісь проблеми, або пристрої, ціна яких не відповідає якості) або продукцію від партнера торгової мережі, за якою необхідно виконати план.

Помилка №2: «тест-драйв» смартфона у торговому залі

Огляд та перевірка функцій смартфона в салоні зв’язку або гіпермаркеті в більшості випадків виявляються безглуздими. У шумному торговому залі ви не зможете адекватно оцінити якість звучання мультимедійного динаміка, а знімки, зроблені при штучному освітленні, не дадуть уявлення про те, як вбудована камера поведеться в сутінках або при яскравому сонячному світлі. Замість того, щоб витрачати час на походи по магазинах, краще подивитися кілька оглядів моделі, що цікавить вас, на YouTube.

Помилка №3: ​​оцінка розміру смартфона по діагоналі дисплея

Проте відвідування магазину електроніки або салону зв’язку допоможе вам зрозуміти, наскільки добре той чи інший девайс лежить у вашій руці. Якщо ви давно не змінювали смартфон, то можете зробити помилкові висновки про його габарити по діагоналі дисплея. Дійсно, кілька років тому 6-дюймові девайси насилу поміщалися в долоні (не дарма ж їх називали фаблетами або, просторіччя, «лопатниками»). Однак сьогодні завдяки появі безрамкових екранів і поширенню формату 18:9 ширина таких пристроїв істотно зменшилася. Тому, навіть якщо раніше ви мали проблеми з фаблетами через їх розміри, сучасні флагмани можуть виявитися для вас цілком зручними та ергономічними.

Помилка № 4: замовлення додаткових послуг (налаштування гаджета, встановлення додатків тощо)

Оскільки сучасні смартфони дуже доброзичливі до своїх власників, вам не знадобиться стороння допомога при їх налаштуванні навіть у тому випадку, якщо раніше ви користувалися виключно старомодними кнопковими моделями: операційна система сама підкаже, що необхідно зробити після першого включення девайса, терпляче провівши вас «за ручку» » по всіх основних опціях. Аналогічно справи і з додатками: пара кліків в Play Market – і необхідний пакет буде автоматично завантажений з усіма необхідними залежностями (про існування яких, до речі, ви так і не дізнаєтеся, адже ОС знову ж таки все зробить за вас).

При виникненні будь-яких труднощів куди розумніше пошукатиме гайди на тому ж YouTube: автори навчальних відео докладно розкажуть вам про всі тонкощі роботи з Android, при цьому абсолютно безкоштовно. Так ви вб’єте відразу двох зайців: познайомитеся зі своїм смартфоном ближче і збережіть від 500 до кількох тисяч (залежно від нахабства магазину) карбованців на горезвісних «додаткових послугах».

Помилка №5: купівля смартфонів у перекупників

Багато китайських компаній офіційно не представлені на ринку, хоча їхні смартфони мають глобальні версії, які чудово працюють в Україні. Тим не менш ви можете легко знайти не один десяток інтернет-магазинів, що пропонують продукцію локальних брендів з Китаю з націнкою в 30-50%, власники яких клянуться, що мають офіційні договори з виробниками і навіть мають сертифікований сервісний центр з обслуговування таких девайсів.

За вкрай рідкісними винятками, які можна перерахувати на пальцях, це не більше ніж перекупники, зв’язавшись з якими ви ризикуєте не просто переплатити, а й залишитися біля розбитого корита, якщо куплений смартфон виявиться бракованим. Торговці «сірим» товаром не стануть надавати вам гарантійну підтримку, та й домогтися компенсації по суду у вас, швидше за все, не вийде, адже найчастіше подібні фірми виявляються ще одноденками.

Куди надійніше (і дешевше) замовити такий смартфон через AliExpress у виробника. Боятися не варто, адже при покупці електроніки у знаменитому маркетплейсі ваші інтереси захищає Всесвітня поштова конвенція, згідно з положеннями якої, посилка залишається власністю відправника доти, доки не вручена одержувачу. Якщо придбання до вас не доїде, продавець буде зобов’язаний повернути її повну вартість. Головне — не забути оформити заявку, доки не закінчився термін захисту замовлення, і не піддаватися на вмовляння «почекати ще трохи», якщо бандероль затрималася в дорозі: вимагайте продовження термінів захисту або, якщо продавець відмовляється, звертайтеся до арбітражу AliExpress.

Щоб у вас не виникло проблем при спілкуванні з арбітражем у разі отримання бракованого товару, також рекомендуємо зробити відеоанбоксинг, дотримуючись наступних простих правил:

  1. запис повинен бути зроблений одним дублем;
  2. відео має бути чітким та зніматися при хорошому освітленні;
  3. посилку необхідно розкрити безпосередньо на камеру;
  4. перед розкриттям обов’язково зробіть крупний план лейбла з даними відправника та одержувача;
  5. проведіть всебічну перевірку девайсу під запис.

П’ятий пункт може здатися складним, проте насправді перевірити величезну кількість аспектів роботи смартфона можна протягом півгодини. Попередньо запасіться карткою пам’яті та симкою з підключеним мобільним інтернетом, переконайтеся, що на роутері увімкнений WiFi, заготовте кілька об’єктів для зйомки, на кшталт декоративних фігурок, а також аркуш із роздрукованим дрібним текстом. Тепер можна приступати до тестів:

  1. огляньте корпус щодо наявності подряпин, потертостей, вм’ятин, сколів, зазорів, і навіть інших пошкоджень і дефектів складання;
  2. увімкніть смартфон і проведіть його первинне налаштування;
  3. зареєструйте відбиток пальця та перевірте роботу сенсора;
  4. підключіться до WiFi і переконайтеся, що оновлення Android прилітають повітрям;
  5. встановіть кілька необхідних програм і перевірте, як вони працюють;
  6. встановіть сімку та картку пам’яті, перевірте, що вони правильно визначилися;
  7. завантажте на картку пам’яті кілька відео та запустіть їх перегляд;
  8. відключіться від WiFi, активуйте мобільний інтернет та перевірте, як він працює, переглянувши 2–3 сайти;
  9. оцініть якість дисплея, переконайтеся, що підсвічування рівномірне і немає битих пікселів;
  10. зателефонуйте другу чи родичу, перевірте якість зв’язку та динаміків, не забудьте про режим гучного зв’язку;
  11. зробіть кілька знімків на фронтальну та селфі-камеру у різних режимах, сфотографуйте текст, щоб оцінити чіткість зображення;
  12. підключіть зарядний пристрій, перевірте, чи телефон розпізнає зарядку, а гніздо не розбовтане.

Помилка №6: купівля бандла від магазину зі знижкою

Пам’ятаєте, про що ми говорили на початку статті? Магазини завжди прагнуть нав’язати покупцеві додаткові послуги чи продати неліквідний товар. Цим грішать як вітчизняні ретейлери, так і їхні колеги з Китаю. Тому, хоч якою б привабливою була пропозиція, ми настійно рекомендуємо вам не купувати готові комплекти аксесуарів, пропоновані неохайними ділками, адже наслідки цього можуть виявитися найсумнішими. Розглянемо приклад.

Досить часто разом зі смартфоном вам пропонують придбати картку пам’яті. Ціна такого набору, як правило, виявляється дуже «смачною»: всього за кілька сотень гривень зверху ви отримуєте картку на 128, а то й 256 гігабайт. Ну і що такого, що замість фірмового блістера карту упаковано у звичайний пакетик, та й на її корпусі немає жодних розпізнавальних знаків? Зрештою, можливо, це просто OEM-версія, прямо із заводу, тому й дешево?

На жаль, це негаразд. Сюрпризи можуть початися відразу після встановлення карти пам’яті в смартфон: у найважчому випадку девайс просто не розпізнає microSD-картку. При більш сприятливому збігу обставин ви з досадою виявите, що реальний її обсяг у 2, 4, а то й 8 разів менший, так що насправді ви заплатили рівно стільки, скільки і має коштувати простенька флеш-карта на 16 ГБ. Але навіть якщо ємність відповідає заявленій, проблеми неминуче розпочнуться пізніше. Наприклад, якщо ви спробуєте записати на таку флеш-карту 4K-відео, при відтворенні виявите численні графічні артефакти і навіть випадання цілих кадрів. Причина банальна: картка пам’яті працює надто повільно.

Для більшої наочності звернімося до технічних характеристик карти пам’яті SanDisk Extreme на 128 ГБ, яка була спеціально розроблена для запису відео надвисокої чіткості та серійної фотозйомки.

У специфікаціях зазначено, що флеш-карта відповідає класам U3 (V30). Це означає, що SanDisk Extreme використовує високошвидкісний інтерфейс UHS і навіть у найбільш несприятливих умовах швидкість обміну даними між нею та смартфоном не падатиме нижче відмітки 30 МБ/с, тоді як гранична швидкість запису досягає 90 МБ/с. Завдяки цьому картка підходить для зйомки відео в роздільній здатності аж до 4K при частоті кадрів до 120 в секунду. Noname-карти, які недобросовісні продавці намагаються збути довірливим покупцям, не мають такої продуктивності, ніж і пояснюється пошкодження відеоданих.

Крім вражаючої швидкості, карти пам’яті SanDisk Extreme можуть похвалитися чудовою стійкістю до факторів довкілля та техногенних впливів. Вони зберігають працездатність навіть через 72 години перебування у прісній чи солоній воді на глибині аж до 1 метра, витримують падіння з висоти до 5 метрів на бетонну підлогу, здатні функціонувати при екстремально низьких (до -25 ºC) та екстремально високих (до +85 ºC). ) температурах протягом 28 годин і чудово захищені від впливу рентгенівського випромінювання та статичних магнітних полів із силою індукції до 5000 Гс. Можете бути впевнені: жодна картка з готового бандла не зрівняється за надійністю із фірмовою продукцією від SanDisk.

Помилка №7: купівля найдешевшого смартфона

Ще одна поширена помилка – купівля найдешевшого пристрою з усіх доступних. Але з іншого боку, що може піти не так? Чіпсет від MediaTek, сенсор камери від Sony, модулі пам’яті від Samsung – ефектний лендинг пропонує вам стати власником гаджета, зібраного на базі першокласних комплектуючих, і заплатити помітно менше, ніж аналогічна модель від іменитого виробника. Якщо не брати до уваги «підвальні» бренди, які не гребують відверто обманювати покупців, то замовивши смартфон від компанії третього ешелону, ви дійсно отримаєте у своє розпорядження гаджет із заявленими технічними характеристиками. Ось тільки зовсім не факт, що вам сподобається користуватися ним.

Насамперед це стосується якості програмного забезпечення. Пам’ятайте: два смартфони від різних виробників з ідентичною «начинкою», на чистому Android однієї версії можуть показувати діаметрально протилежні результати в одних і тих же прикладних завданнях. Стабільність функціонування, чуйність інтерфейсу, витрата акумулятора, тротлінг процесора, якість зйомки та звучання — всі ці та багато інших аспектів роботи смартфона залежать не так від «заліза», як від грамотної адаптації операційної системи під поточну апаратну платформу. А з цим у виробників бюджетних пристроїв традиційні проблеми, адже послуги добрих фахівців коштують досить дорого.

Помилка № 8: вибір смартфона з максимальною роздільною здатністю фронтальної камери

Сучасні флагмани можуть похвалитися вражаючою роздільною здатністю матриці основної камери в 108 мегапікселів, а невдовзі на ринку з’являться пристрої з 200-мегапіксельними сенсорами. Але чи має сенс переплачувати за цифри, що хвилюють уяву? Не завжди.

Насамперед необхідно визначитися з тим, як ви плануєте використовувати смартфон. Якщо камера в телефоні потрібна вам лише для зйомки фото, які потім будуть публікуватися в Instagram, то вам цілком вистачить навіть 12-мегапіксельного сенсора. Вся справа в тому, що соцмережі автоматично стискають фотографії, що завантажуються, з метою економії трафіку, помітно знижуючи їх якість, так що наявність камери, здатної робити знімки надвисокої чіткості, втрачає сенс.

Бажаєте знімати високодеталізовані панорами під широкоформатний друк? Тут надвисока роздільна здатність сенсора дійсно буде доречною. Однак не варто очікувати чудес від смартфона навіть з накрученою камерою, і тим більше не варто думати, що 108-мегапіксельна матриця дозволить знімати в 9 разів більш чіткі та деталізовані фотографії, ніж 12-мегапіксельна. Причина цього криється у технології поширення технології об’єднання пікселів, відомої під торговими назвами Quad Pixel, Quad Bayer, TetraCell та інших. Коротко опишемо її суть.

При формуванні зображення в цифровій фотографії використовується колірна модель RGB (Red-Green-Blue, Червоно-Зелений-Синій): всі кольори та відтінки в ній кодуються за допомогою трьох основних, які дали назву даній системі. Так, наприклад, при змішуванні червоного та зеленого кольорів ми отримаємо жовтий, а при поєднанні червоного та синього – пурпуровий.

Модель RGB лягла в основу фільтра Байєра – двовимірного масиву кольорових фільтрів, якими накриті світлочутливі елементи сенсорів сучасних цифрових фото- та відеокамер. Справа в тому, що фотодіоди мають однакову чутливість до всіх кольорів видимого спектру, а отже, самі по собі не здатні формувати кольорове зображення. Вирішення цієї проблеми знайшов у 1976 році Брайс Байєр – інженер компанії Kodak. Він запропонував використовувати спеціальний фільтр, кожен елемент якого пропускає лише один із трьох основних кольорів, завдяки чому відеопроцесор отримує можливість фарбувати зображення, визначаючи відтінки тієї чи іншої ділянки сцени за допомогою колірної моделі RGB.

Якщо в класичному фільтрі Баєра кожен піксель отримує власний світлофільтр червоного, зеленого або синього кольору, то в матрицях, виконаних за технологією Quad Pixel, Quad Bayer або TetraCell, світлофільтри накривають відразу 4 пікселі. І це палиця з двома кінцями.

З одного боку, такий квадропіксель вловлює більше світла, за рахунок чого суттєво зростає якість знімків в умовах недостатнього освітлення. Також з’являється можливість отримання HDR-знімків в один кадр без склейок за рахунок того, що сусідні світлочутливі елементи можуть працювати з різною затримкою. Це дозволяє додатково розвантажити відеопроцесор та підвищити якість фото з розширеним динамічним діапазоном.

При цьому квадропікселі схильні до засвічення та появи шумів через занадто малий розмір кожного пікселя та їх близьке розташування один до одного. У той же час через об’єднання чотирьох фізичних пікселів в одне логічне зображення замилюється. Тому, якщо ви хочете знімати по-справжньому чіткі високодеталізовані фотографії, можливо, є сенс придбати замість смартфона хороший дзеркальний фотоапарат.

Помилка № 9: покупка смартфона з найбільшим обсягом вбудованої пам’яті

Оскільки ціни на смартфони з різним об’ємом вбудованої пам’яті значно відрізняються навіть у межах одного модельного ряду, перше, з чого необхідно почати, як і у випадку з дозволом фронтальної камери, чесно відповісти самому собі, чи дійсно вам потрібно півтерабайта дискового простору, чи цілком вистачить. 128 ГБ.

Якщо ж модель, що вам сподобалася, підтримує карти пам’яті microSD (деякі сучасні пристрої позбавлені подібної опції, і це необхідно враховувати), то на кількість доступних під файли гігабайтів і зовсім можна не звертати уваги. Адже в майбутньому ви завжди зможете придбати картку пам’яті SanDisk Extreme PRO та додати вашому смартфону до 1 терабайта швидкої пам’яті.

Відповідно до класифікації Application Performance Class, швидкісні характеристики карток пам’яті SanDisk Extreme PRO відповідають класу A2. Це означає, що картки лінійки демонструють стабільну продуктивність на рівні 4000 IOPS в операціях випадкового читання та 2000 IOPS в операціях випадкового запису за мінімальної стійкої швидкості передачі даних 10 МБ/с. За рахунок цього вони оптимально підходять для розширення вбудованої пам’яті смартфонів на базі Android (така можливість з’явилася ще в 6-й версії операційної системи, і на сьогоднішній день її підтримують усі без винятку пристрої, включаючи ультрабюджетні) і можуть бути використані для встановлення найвибагливіших додатків включаючи сучасні ігри.

Помилка № 10: купівля смартфона з топовим чипсетом

Процесори в смартфонах влаштовані інакше, ніж CPU для ПК або ноутбуків, тому купівля пристрою з топовим чипсетом аж ніяк не завжди виправдана, а іноді й зовсім шкідлива. Давайте розберемося, як працюють мобільні процесори, порівнявши між собою дві System-on-a-Chip (системи на кристалі): Qualcomm Snapdragon 765G для пристроїв середнього цінового сегмента і флагманський Qualcomm Snapdragon 865.

Обидва SoC виконані за 7-нанометровим техпроцесом і отримали однакові енергоефективні ядра ARM Cortex-A55 з тактовою частотою 1,8 ГГц. Вони задіюються, коли ви здійснюєте дзвінки, фотографуєте або знімаєте відео, серфите в інтернеті або працюєте з різними додатками на кшталт Evernote, Instagram, 2gis та іншими. Зверніть увагу на те, що у 765G цілих 6 енергоефективних ядер, тоді як у 865-го – всього 4.

Зате 865-й отримав 3 продуктивних ядра ARM Cortex-A77 з тактовою частотою 2,42 ГГц і одне високошвидкісне ядро ARM Cortex A77, розігнане до вражаючих 2,84 ГГц. Такі ядра задіюються в найбільш ресурсномістких додатках, однак і вимагають значно більше електроенергії, ніж ARM Cortex-A55. Подібна міць використовується насамперед у відеоіграх, що цілком закономірно, адже сам чипсет Qualcomm Snapdragon 865 позиціонується як ігровий. Саме тому тут ми бачимо більш досконалу графічну підсистему Adreno 650, здатну впоратися навіть з навороченою 3D-графікою. SoC 765G отримав лише одне продуктивне ядро Cortex-A76 на 2,2 ГГц і одне високошвидкісне Cortex-A76, розігнане до 2,4 ГГц. Цього цілком достатньо для простеньких 2D-проектів, а ось у тривимірних іграх уже доведеться йти на компроміс з якістю графіки або частотою кадрів, тим паче що і GPU тут не такий потужний.

Який з усього сказаного вище можна зробити висновок? Якщо ви маєте потребу в сучасному смартфоні, однак не плануєте запускати на ньому важкі програми або наворочені ігри на кшталт популярного нині Genshin Impact, найрозумнішим вибором для вас є пристрій на базі Qualcomm Snapdragon 765G – з ним ви не матимете проблем у повсякденних задачах, водночас такий телефон не витрачатиме заряд акумулятора даремно. Переплативши ж за модель з Qualcomm Snapdragon 865 на борту, ви швидко розчаруєтеся в його автономності: через меншу кількість енергоефективних ядер такий пристрій активніше звертатиметься до високочастотних (набагато “ненажерливих”) ARM Cortex A77, витрачаючи за одиницю часу помітно більше заряду батареї. Зате такий девайс чудово підійде завзятим геймерам, контентмейкерам або розробникам застосунків – він демонструватиме максимальну продуктивність у своєму класі.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ