Статті

Як дізнатися, чи водонепроникний у вас телефон

Share
Час читання: 2 хв.

Гаджети часто використовують у небезпечній близькості до води, чи то басейни чи пляжі, тому виробники з кожним роком підвищують захист пристроїв від потрапляння в них води. Але чи можна дізнатися, чи вологостійкий телефон у вас ні?

IP рейтинг

Для початку слід звернути увагу на рейтинг IP. Зазвичай він пишеться на сайті виробника або в посібнику з експлуатації пристрою. Якщо ви не змогли знайти рейтинг вашого гаджета, то, швидше за все, він не має захисту від води.

Якщо смартфон має захист IP67 і вище, він водостійкий. Такий рейтинг забезпечує захист від води під час занурення у воду на 30 хвилин. Рейтинг вище 67 вже дозволяє занурювати гаджет у воду на 1 метр, а IP68 більше ніж 1 метр, що дозволяє майже не турбуватися, якщо телефон впав у воду.

Не варто забувати, що навіть із високим рейтингом IP пристрій все одно повністю не захищений від шкідливого впливу води. Якщо вона, наприклад, буде солоною, то поломка внутрішніх деталей не забариться. Така сама ситуація і з гарячою водою або якщо в ній є різні хімічні речовини. Все це негативно позначиться на смартфоні навіть із високим захистом.

Корисні поради

Гаджети з високим захистом також вимагають запобіжних заходів. Не варто піддавати смартфон дії води з великою температурою або тиском, наприклад душ. Високий тиск легко порушить герметичність гаджета і дасть воді протікати у внутрішній простір корпусу, що призведе до поломки.

Якщо все ж таки зважилися на занурення у воду зі смартфоном, то обов’язково перевірте цілісність корпусу, щільну герметичність роз’ємів. Після занурення ретельно висушіть його, після чого вже можна ставити на зарядку або підключати будь-куди.

Найвірнішим варіантом буде покупка спеціального чохла, який забезпечує високий захист від води, навіть якщо вона буде гарячою, під тиском або з різними хімічними речовинами. Такі чохли продаються на багатьох інтернет-майданчиках за низькими цінами і дозволяють без побоювань використовувати телефон під водою, наприклад, для зйомки.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Що нового у Samsung Galaxy Z Flip 7: розкрито характеристики

    Samsung Galaxy Z Flip7 стане першим складним пристроєм компанії, який отримає фірмовий чипсет Exynos. Про…

    28.12.2024

    Південна Корея створює суперника TSMC: що це означає для ринку чіпів

    Південнокорейська промисловість має намір створити Корейську компанію з виробництва напівпровідників (KSMC), аналогічну тайванській TSMC, для…

    28.12.2024

    “Запусти що-небудь”: нова функція YouTube для Android

    YouTube тестує нову функцію на Android: "плаваючу кнопку дії" (FAB) з написом "Відтворити що-небудь". Ця…

    28.12.2024

    В ЄС набрала чинності заборона на гаджети без USB-C

    З 28 грудня в ЄС набуває чинності директива 2022/2380, затверджена в ЄС у жовтні 2022…

    28.12.2024

    Захист на новому рівні: Galaxy S25 Ultra із Gorilla Armor 2-го покоління

    Компанія Samsung готується представити свою нову серію смартфонів Galaxy S25, а інформатори продовжують розкривати характеристики…

    28.12.2024

    iPhone 17 Pro отримає компактніший динамічний острів

    Чутки про майбутню модель iPhone 17 Pro говорять про низку нових функцій і змін у…

    28.12.2024