Як почистити комп’ютер у домашніх умовах і нічого не пошкодити

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Будь-який комп’ютер потребує догляду, який зводиться до чищення від пилу. Причому тут не можна застосовувати класичні засоби для чищення, які можуть пошкодити обладнання. Розглянемо детальніше основні компоненти комп’ютерів і розповімо про безпечне видалення з них побутових забруднень.

Реклама

Системний блок

Для видалення пилу можна і потрібно застосовувати пилосос, але під час очищення материнської плати слід діяти гранично обережно. Оптимально всі компоненти попередньо промітати м’яким пензлем, а потім забруднення видаляти пилососом.

Усі сітки і фільтри важливо протрусити, промити і ретельно просушити. Робити це потрібно 1-2 рази на місяць, щоб не знижувалася ефективність системи охолодження.

Будь-які роботи з видалення кулі/бруду слід проводити при відключеному живленні. Виконувати їх під напругою небезпечно як для людини, так і для компонентів ПК (через негативний вплив статичної електрики). Щоб звести до мінімуму можливі ризики, рекомендується вийняти батарейку з гнізда на мат. платі та/або надіти спеціальний браслет.

Монітор

У мережі можна знайти поради, в яких “експерти” рекомендують протирати екрани спиртовими розчинами. Робити цього не можна – інакше виникає ризик пошкодження антивідблискового та олеофобного покриття. В ідеалі для протирання дисплеїв потрібно застосовувати спеціальні серветки. Якщо їх немає під рукою, підійдуть звичайна мікрофібра і чиста вода.

Сам корпус і підставка прибираються шляхом звичайного протирання вологою тканиною. Це дуже важливо, оскільки на фронтальних частинах моніторів розташовані вентиляційні отвори. Не можна допускати, щоб вони закривалися пилом.

Очищення клавіатури та миші

Найбільше труднощів викликає пристрій введення. Для чищення клавіатури фахівці рекомендують дотримуватися послідовності дій:

  • перевернути й акуратно потрясти її – так будуть видалені основні забруднення (крихти, частина шерсті домашніх тварин, дрібні частинки тощо);
  • вичистити бруд, що залишився, з пазів між клавішами м’яким пензлем

ВАЖЛИВО: Ефективно показує себе продування клавіатур стисненим повітрям. Якщо немає компресора, можна придбати спеціальний балончик з насадкою.

  • протерти кнопки вологою м’якою тканиною.

КОРИСНО ЗНАТИ: Власникам механічних клавіатур необхідно застосовувати екстрактор. Він дає змогу акуратно знімати клавіші для очищення.

Як почистити роз’єми

Поганий контакт у роз’ємах – дуже поширена проблема. Для їх очищення потрібен делікатний підхід, тобто необхідно використовувати тільки пензлі, м’яку тканину, пилосос або стиснене повітря. Іноді допускається вологе протирання контактів. Усі дії проводяться без зусиль.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ