Статті

Вимикати ноутбук чи переводити в сплячий режим: що вибрати

Share
Час читання: 2 хв.

Перед тим як ми поговоримо про те, що краще – вимикати ноутбук або переводити його в режим сну чи гібернації, нам необхідно розуміти різницю між цими термінами.

Коли ви вимикаєте ноутбук, усі дані зберігаються на жорсткому диску, і під час наступного увімкнення ви починаєте з чистого аркуша. Ноутбук повністю відключається від електроживлення.

Що таке сон

Сон же, з іншого боку, вимикає екран ноутбука, але дає змогу зберігати всі дані в пам’яті ноутбука. Таким чином, коли ви прокидаєтеся, ноутбук відразу ж продовжує роботу, там, де ви зупинилися. Його можна також відновити швидше, ніж після повного вимкнення.

Що таке гібернація

Гібернація – це суміш двох методів: сну та вимкнення. У режимі гібернації всі відкриті програми зберігаються на жорсткому диску, а потім ноутбук повністю вимикається. Коли він вмикається знову, збережені дані завантажуються з файлу гібернації, і ви починаєте роботу з того ж місця, де зупинилися.

Тепер, коли ми знаємо різницю між вимкненням, сном і глибоким сном, розгляньмо кожен з них, а також плюси і мінуси.

Вимкнення

Плюси:

  • Збереження заряду батареї: вимкнення повністю відключає електроживлення, що дає змогу вашій батареї не розряджатися під час використання ноутбука.
  • Прискорення роботи: коли ви вмикаєте ноутбук після вимкнення, він починає роботу з нових даних, що може значно прискорити продуктивність вашого пристрою.
  • Збільшення тривалості життя ноутбука: безумовно, вимкнення ноутбука може подовжити життя вашого пристрою, оскільки це мінімізує ризик пошкодження жорсткого диска і компонентів.

Мінуси:

  • Більший час увімкнення: коли ви вмикаєте ноутбук після вимкнення, йому потрібно більше часу на завантаження операційної системи та застосунків, як порівняти зі сном або гібернацією.

Сон

Плюси:

  • Швидке відновлення: коли ви переводите ноутбук у режим сну, він зберігає всі дані в пам’ять, і швидко відновлює їх після прокидання.
  • Економія електроенергії: сон споживає менше енергії, ніж повний режим роботи.

Мінуси:

  • Ризик втрати даних: у режимі сну дані зберігаються тільки в пам’яті, що може призвести до втрати даних у разі, якщо ноутбук вимкнеться, коли він у цьому режимі.
  • Витрата заряду батареї: у режимі сну ноутбук усе ще використовує електрику, що може призвести до швидкого виникнення проблем із батареєю.

Гібернація

Плюси:

  • Швидке відновлення: збережені дані завантажуються з файлу гібернації так само швидко, як і в режимі сну.
  • Збереження заряду батареї: у режимі гібернації ноутбук повністю вимикається, використовуючи менше енергії, ніж у звичайному режимі роботи.

Мінуси:

  • Більше використання місця на жорсткому диску: замість того, щоб зберігати дані в пам’яті, ноутбук зберігає їх на жорсткий диск, що може зайняти додаткове місце.
  • Довший час увімкнення: час завантаження після гібернації може зайняти більше часу, ніж у режимі сну.

Висновок

Отже, який же режим кращий для вашого ноутбука? З усього вищесказаного можна зробити висновок, що найкращим вибором є повне вимкнення, якщо ви не збираєтеся користуватися своїм ноутбуком протягом декількох годин. Режим глибокого сну можна використовувати, коли час відсутності буде більшим, ніж кілька годин, а режим сну хороший у тому випадку, якщо ви повертаєтеся до роботи на своєму ноутбуці через коротку перерву. Також майте на увазі, що безпосереднє вимкнення вашого ноутбука може продовжити його життя, тому, якщо у вас є вибір між цими трьома режимами, віддайте перевагу повному вимкненню.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Apple представить бюджетну TV приставку у 2025 році

    Портал MacRumors повідомляє, що нова ТВ-приставка Apple TV, реліз якої заплановано на 2025 рік, коштуватиме…

    25.12.2024

    Нова модель Nubia Focus 2 представлена на живих фото

    Ще до свого анонсу новий "бюджетник" бренду Nubia під назвою Focus 2 пройшов реєстрацію в…

    25.12.2024

    Black Shark представила інноваційний смарт-годинник з секретною камерою

    Black Shark анонсувала смарт-годинник Watch X Pro з підтримкою SIM-карти і прихованою камерою. Що ще…

    25.12.2024

    Google Chrome незабаром отримає оновлення зі штучним інтелектом

    Згідно зі звітом інсайдера з ніком Leopeva64, компанія Google готує велике оновлення для свого браузера.…

    25.12.2024

    Чому Apple не планує запускати власну пошукову систему

    Старший віце-президент Apple із сервісів, Едді Кью, пояснив, чому компанія не збирається розробляти власну пошукову…

    25.12.2024

    Чому Motorola може зіткнутися з забороною на продаж в США

    Motorola колись була гордістю США, адже саме ця компанія випустила перший мобільний телефон, але тепер…

    25.12.2024