Статті

Вимикати ноутбук чи переводити в сплячий режим: що вибрати

Share
Час читання: 2 хв.

Перед тим як ми поговоримо про те, що краще – вимикати ноутбук або переводити його в режим сну чи гібернації, нам необхідно розуміти різницю між цими термінами.

Коли ви вимикаєте ноутбук, усі дані зберігаються на жорсткому диску, і під час наступного увімкнення ви починаєте з чистого аркуша. Ноутбук повністю відключається від електроживлення.

Що таке сон

Сон же, з іншого боку, вимикає екран ноутбука, але дає змогу зберігати всі дані в пам’яті ноутбука. Таким чином, коли ви прокидаєтеся, ноутбук відразу ж продовжує роботу, там, де ви зупинилися. Його можна також відновити швидше, ніж після повного вимкнення.

Що таке гібернація

Гібернація – це суміш двох методів: сну та вимкнення. У режимі гібернації всі відкриті програми зберігаються на жорсткому диску, а потім ноутбук повністю вимикається. Коли він вмикається знову, збережені дані завантажуються з файлу гібернації, і ви починаєте роботу з того ж місця, де зупинилися.

Тепер, коли ми знаємо різницю між вимкненням, сном і глибоким сном, розгляньмо кожен з них, а також плюси і мінуси.

Вимкнення

Плюси:

  • Збереження заряду батареї: вимкнення повністю відключає електроживлення, що дає змогу вашій батареї не розряджатися під час використання ноутбука.
  • Прискорення роботи: коли ви вмикаєте ноутбук після вимкнення, він починає роботу з нових даних, що може значно прискорити продуктивність вашого пристрою.
  • Збільшення тривалості життя ноутбука: безумовно, вимкнення ноутбука може подовжити життя вашого пристрою, оскільки це мінімізує ризик пошкодження жорсткого диска і компонентів.

Мінуси:

  • Більший час увімкнення: коли ви вмикаєте ноутбук після вимкнення, йому потрібно більше часу на завантаження операційної системи та застосунків, як порівняти зі сном або гібернацією.

Сон

Плюси:

  • Швидке відновлення: коли ви переводите ноутбук у режим сну, він зберігає всі дані в пам’ять, і швидко відновлює їх після прокидання.
  • Економія електроенергії: сон споживає менше енергії, ніж повний режим роботи.

Мінуси:

  • Ризик втрати даних: у режимі сну дані зберігаються тільки в пам’яті, що може призвести до втрати даних у разі, якщо ноутбук вимкнеться, коли він у цьому режимі.
  • Витрата заряду батареї: у режимі сну ноутбук усе ще використовує електрику, що може призвести до швидкого виникнення проблем із батареєю.

Гібернація

Плюси:

  • Швидке відновлення: збережені дані завантажуються з файлу гібернації так само швидко, як і в режимі сну.
  • Збереження заряду батареї: у режимі гібернації ноутбук повністю вимикається, використовуючи менше енергії, ніж у звичайному режимі роботи.

Мінуси:

  • Більше використання місця на жорсткому диску: замість того, щоб зберігати дані в пам’яті, ноутбук зберігає їх на жорсткий диск, що може зайняти додаткове місце.
  • Довший час увімкнення: час завантаження після гібернації може зайняти більше часу, ніж у режимі сну.

Висновок

Отже, який же режим кращий для вашого ноутбука? З усього вищесказаного можна зробити висновок, що найкращим вибором є повне вимкнення, якщо ви не збираєтеся користуватися своїм ноутбуком протягом декількох годин. Режим глибокого сну можна використовувати, коли час відсутності буде більшим, ніж кілька годин, а режим сну хороший у тому випадку, якщо ви повертаєтеся до роботи на своєму ноутбуці через коротку перерву. Також майте на увазі, що безпосереднє вимкнення вашого ноутбука може продовжити його життя, тому, якщо у вас є вибір між цими трьома режимами, віддайте перевагу повному вимкненню.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Експерт заявив, що постійне використання гаджетів знижує концентрацію уваги

    Смартфони, планшети та ноутбуки стали невід'ємною частиною нашого життя, але надмірне проведення часу за екранами…

    13.10.2024

    Apple заявила, що ШІ-моделі насправді не думають, а лише створюють ілюзію мислення

    Дослідники Apple виявили, що великі мовні моделі, такі як ChatGPT, не здатні до логічного мислення…

    13.10.2024

    WhatsApp додає підтримку віджетів на iPhone

    У WhatsApp з'явиться підтримка віджетів для iPhone. Вони працюватимуть на всіх смартфонах Apple із встановленою…

    13.10.2024

    Samsung Galaxy S25 FE може стати найтоншим смартфоном у серії

    Лише нещодавно бренд випустив народний флагман Galaxy S24 FE, а у мережі вже обговорюють його…

    13.10.2024

    Компанія OpenAI заявила про понад 20 випадків використання ChatGPT у кібератаках

    OpenAI повідомила про більш ніж двадцять кібератак, створених за допомогою їхньої генеративної моделі штучного інтелекту…

    13.10.2024

    Які моделі навушників AirPods існують і в чому різниця

    Перші бездротові навушники AirPods були випущені у 2016 році. З того часу Apple випустила ще…

    13.10.2024