Як правило, винуватцем виступають “ненажерливі” операційні системи, ресурсомісткі програми та високий рівень яскравості екрана. Але не все так просто і є способи боротьби зі швидким розрядом акумулятора, про що ми поговоримо в нашій статті.
Топ-6 причин швидкого розрядження батареї вашого смартфона
Нові телефони оснащуються акумулятором з гарною ємністю та енергоефективними процесорами, але навіть вони можуть розряджатися “на очах”. Заряджати смартфон по кілька разів на день буде не найкращим виходом із ситуації. Потрібно дізнатися, з чим пов’язана проблема та знайти спосіб боротьби з нею.
Зношений акумулятор
Якщо ви давно не змінювали акумулятор, саме час зробити це. Підібрати його для своєї моделі телефону можна на веб-сайті, де продаються оригінальні акумулятори. Старий акумулятор – основна причина швидкого розряджання телефону. У зв’язку з зростанням опору акумулятор може сильно нагріватися. Якщо він знімний, його можна витягти і візуально оцінити стан деталі. Поява корозії, деформацій, коричневих плям або розбухання свідчать про його плачевний стан та необхідність термінової заміни на новий.
Набравши цифрову комбінацію *#*#4636#*#* на телефоні, ви зможете протестувати стан акумулятора. Перед вами з’явиться меню, в якому потрібно натиснути на “Відомості про батарею”. Звідси ви дізнаєтесь рівень заряду, поточний стан батареї, її температуру та багато інших важливих даних. Власники Айфонів, починаючи з iOS 11.3, можуть переглянути відповідні дані в налаштуваннях.
Робота з телефоном на холоді або в спеку
Сучасні батареї нехай і відрізняються великим енергозапасом, але погано переносять зимові морози. У характеристиках можна дізнатися температуру, за якої можна безпечно використовувати ваш смартфон. Рекомендуємо дотримуватися цих рекомендацій, щоб акумулятор не розрядився в найвідповідальніший момент. Чохол злегка виправляє ситуацію, “зігріваючиrdquo; телефон за умов негативних температур.
Занадто яскравий екран
Багато користувачів хочуть зробити дисплей якомога яскравішим, щоб відтінки були соковитими та насиченими. Але 100% яскравість або близьке до цього значення призводить до швидкого розряджання акумуляторної батареї. Оптимально виставляти яскравість на рівні 50-60%, що можна зробити в налаштуваннях телефону або верхній шторці.
Ресурмісткі програми та функції
Якщо на гаджеті активовані всі функції та бездротові комунікації, то він буде розряджатися значно швидше. Це стосується Wi-Fi, мобільної передачі даних, Bluetooth, служби визначення геолокації, NFC. Все це призводить до швидкої витрати енергозапасу. Залишайте активними ті функції, якими користуєтеся зараз. Інші слід відключити.
Нестабільний зв’язок або GPS
Ємність батареї швидко знижується, коли телефон постійно намагається зловити сигнал. Датчик GPS витрачає найбільше енергії. Він необхідний, коли ви знаходитесь в дорозі до незнайомої локації, але коли ви знаходитесь вдома, в ньому немає жодної необхідності.
Шкідливий софт
Вашому телефону можуть зашкодити віруси. Якщо ви не звертаєте увагу на попередження системи безпеки браузера, відвідуєте сайти сумнівного змісту, завантажуєте ігри та програми з ненадійних джерел, то смартфон буде заражений вірусами. Шкідливий софт може прискорювати розрядку телефону, тому краще встановити надійний антивірус.
Всі проблеми, про які ми говорили вище, можуть торкнутися власників смартфонів будь-яких виробників – ASUS, Xiaomi, Samsung та інші. Але найчастіше проблема виникає через неправильне використання девайсу.
Що робити, якщо смартфон розряджається швидше, ніж потрібно?
Перший спосіб – калібрування батареї. Вона допоможе акумулятору “запам’ятати”, що він повинен заряджатися рівно до 100%, а не переривати зарядку раніше. З цим допоможе впоратися програма Battery Monitor:
* Вам потрібно дізнатися ємність акумулятора;
* Встановіть утиліту Battery Monitor на свій телефон;
* Використовуючи її відстежуйте рівень заряду та зарядіть акумулятор до повної ємності;
* Після досягнення потрібних значень відключіть гаджет;
* Перезавантажте телефон.
Після виконаних маніпуляцій смартфон повинен запам’ятати максимальну ємність батареї. Якщо цього не станеться, процес потрібно повторити кілька разів.
Другий спосіб – оновлення системи. У новій версії Андроїд або іншої операційної системи є безліч поліпшень, які можуть позитивно позначитися на автономності гаджета. Мабуть, у черговому оновленні були виправлені недоліки попередньої версії системи. Обновитися можна “по повітрю” або вручну, завантаживши файл прошивки з офіційного сайту виробника вашого смартфона.
Спосіб третій – видалення зайвого софту. У кожного на телефоні встановлено велику кількість ігор та програм, багатьма з яких ви не користуєтеся. Вони можуть працювати в фоні і витрачати ємність батареї марно. Такий софт краще видалити, скориставшись інструкцією:
* Виберіть потрібну програму, натисніть на неї та утримуйте;
* У верхньому кутку з’явиться хрестик або кнопка “Видалити”, натиснувши на яку ви зможете стерти її з пам’яті телефону.
Це можна зробити і за допомогою спеціальних додатків, які аналізують систему та знаходять у ній невикористані додатки, кеш та інше сміття. Його краще видалити. Найпопулярнішою та зручною серед них є Clean Master. Також є спеціальні програми, які допомагають продовжити автономність гаджета. Серед них – Greenife. Утиліта працює у фоновому режимі та знижує активність смартфона в той момент, коли ви ним не користуєтесь. Їй під силу виявити та відключити всі зайві фонові процеси, багато з яких можуть навіть не відображатися в “Диспетчері задач”.
DU Battery Saver пригнічує всю фонову активність і дозволяє отримати всю інформацію щодо використання ресурсів акумулятора. Є функція оптимізації, що відключає ресурсомісткі процеси.