Хороший ігровий монітор не обов’язково повинен бути дорогим. На ринку є багато ігрових моніторів вартістю до 100 доларів, які ми настійно рекомендуємо. Дешевий ігровий монітор може запропонувати дійсно пристойні технічні характеристики, навіть у порівнянні з більш дорогими моделями. З іншого боку, коли мова йде про те, який монітор купити для офісу, бюджет у 100 доларів стерлінгів можна навіть вважати вигідною покупкою. Дізнайтеся з нашої статті, який монітор для роботи, а який для ігор вибрати в межах цього бюджету.
Коли ми плануємо купити монітор, незалежно від бюджету, ми повинні звернути увагу на кілька важливих аспектів, які допоможуть нам оцінити, який монітор за 400 злотих варто купити. Перший аспект – це роздільна здатність, яка значною мірою впливає на те, чи буде зображення на екрані чітким і деталізованим. У випадку монітора за 200 злотих для ігор оптимальною роздільною здатністю є Full HD, тобто 1920 × 1080 пікселів. Наступним важливим аспектом є час відгуку матриці, чим він коротший, тим більше шансів уникнути ореолів зображення в динамічних сценах. Такі технології, як AMD FreeSync, також допомагають у цьому аспекті. З іншого боку, коли справа доходить до самої матриці, ми повинні вибрати IPS або VA, оскільки вони пропонують кращі кольори, широкі кути огляду і більш глибокий чорний колір порівняно з TN-матрицями.
Правильна діагональ екрану також дуже важлива. Важливо, щоб монітор не був ні замалим, ні завеликим для вашого робочого простору. Для складної офісної роботи або гри в стратегічні ігри варто зупинити свій вибір на більшому екрані. В середньому, 24-дюймовий монітор вартістю до 400 фунтів стерлінгів буде відповідним вибором. На якість зображення також впливає його яскравість. Високий рівень яскравості рекомендується в першу чергу при використанні монітора в погано затемнених приміщеннях. Рівномірне освітлення екрану забезпечить світлодіодне підсвічування. Це також енергозберігаючий тип підсвічування, який використовується, наприклад, в моніторах Samsung. Частота оновлення має вирішальне значення навіть для недорогого ігрового монітора. Частота оновлення повинна бути якомога вищою, щоб досягти плавного і безшовного відображення. Крім того, кількість кольорів, що відображаються, і енергоспоживання монітора, серед іншого, також важливі. З точки зору технології, важливо пам’ятати про роз’єми – монітор вартістю до 400 злотих HDMI повинен бути сумісним з більшістю пристроїв.
Ігровий монітор вартістю до 100 доларів можна назвати бюджетним. Тому майте на увазі, що в його специфікації можуть бути деякі компроміси. Тим не менше, якщо ви маєте обмежений бюджет і не вимагаєте від монітора просунутих функцій, то 400 злотих здається оптимальною сумою. Немає однозначної відповіді на питання, чи є це вартісною інвестицією. Все залежить від конкретної моделі, але після ознайомлення з детальними параметрами можна знайти екземпляри, які дійсно варті уваги з точки зору співвідношення ціни та якості. Рейтинг, який ми підготували нижче, безсумнівно, допоможе їх знайти.
Як ми вже згадували раніше, при виборі обладнання, маючи обмежений бюджет, доводиться погоджуватися на певні компроміси. Таким чином, відповідаючи на питання, який ігровий монітор купити, перш за все, слід спробувати вибрати модель, яка підкреслює найважливіші аспекти в своїх характеристиках. Вище всіх інших параметрів будуть підніматися роздільна здатність, частота оновлення і час відгуку. Ідеальною моделлю буде монітор з роздільною здатністю Full HD і частотою оновлення 75 Гц.
Беручи до уваги параметри, представлені в тексті, ми вирішили створити список з п’яти моніторів, які, на нашу думку, варто придбати за цією ціною.
Першим у списку йде монітор iiyama ProLite, який може похвалитися насамперед високою роздільною здатністю Full HD і матрицею VA. Також на високому рівні знаходиться частота оновлення 75 Гц, що є ще однією перевагою моделі. Діагональ 21,5 дюйма – хороший компроміс між читабельністю і компактністю.
Компанія Phillips вже багато років пропонує комп’ютерну периферію високого класу. Це не стосується і пропонованої нами моделі монітора, головною перевагою якого є роздільна здатність Full HD і діагональ екрана 21,5 дюйма. Частота оновлення 60 Гц також є прийнятною, але тип матриці TN залишає бажати кращого. Враховуючи ціну в 400 фунтів стерлінгів, це чудовий бюджетний вибір.
Ще одним хорошим вибором буде AOC 22B2H/EU, який також має роздільну здатність екрану Full HD, діагональ 21,5 дюйма, частоту оновлення 75 Гц і тип матриці VA, як і монітор iiyama. Однак перевага цієї моделі над попередньою полягає в ще нижчій ціні, яка становить менше 400 фунтів стерлінгів. За цю суму дійсно важко знайти кращий монітор.
Пропонований нами монітор ASUS призначений для людей, які не хочуть витрачати на пристрій більше 300 злотих. Частота оновлення 60 Гц, роздільна здатність WXGA, діагональ екрану 18,5 дюймів і матриця TN, можливо, не вражають, але за 300 злотих це солідні характеристики.
Наостанок ми все ж наведемо альтернативу з трохи вищим цінником, ніж у бюджетного комплекту. Південнокорейський виробник LG має в своєму ціновому діапазоні монітори, в тому числі і бюджетні версії. Модель, яку ми представляємо, має частоту оновлення 75 Гц, роздільну здатність екрану FullHD, тип матриці VA і діагональ екрану 21,5 дюйма. Знову ж таки, враховуючи ціну, це дійсно задовільні характеристики.
Підсумовуючи, при виборі монітора до 400 злотих слід брати до уваги перевірені бренди, які гарантують високу якість обладнання, а також уважно вивчати специфікацію, оскільки, як відомо, в умовах обмеженого бюджету виробник, щоб отримати нижчу ціну виробництва, змушений йти на компроміси. Тим не менше, на ринку є багато моніторів, на які варто звернути увагу, вартість яких не перевищує 400 злотих.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…